• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Frame Rating: A New Graphics Performance Metric

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ne znam da li ste videli (stoga i kacim u malo poseceniji deo foruma iako je ovo verovatno za test lab sekciju (u koju sam ja licno zasao jednom u zivotu i to malopre da vidim da li ovo pripada tamo :d ) )

elem:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-New-Graphics-Performance-Metric

The basic premise of Frame Rating is that the performance metrics that the industry is gathering using FRAPS are inaccurate in many cases and do not properly reflect the real-world gaming experience the user has.
clanak ima 3 dela, objasnjenja, video, alate i td. Ideja je da merenje SLi i CF performansi frapsom prosto nije...precizno. Primera radi 45fps na single gpu cesto daje bolji i tecniji gaming experience nego 70 fps u SLi/CF, a gore linkovani serijal objasnjava i zasto, takodje i vrsi testove i dokazuje teoriju. (testovi se mogu skinuti i svako moze da testira)

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-Part-2-Finding-and-Defining-Stutter < part 2
http://www.pcper.com/reviews/graphics-cards < part 3 ( Part 3: First Results from the New GPU Performance Tools )
 
Poslednja izmena od urednika:

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
I potpuno su u pravu. Odlicna stvar. Konacno da vidimo sta se iz brda valja sa tzv. mini spajkovima.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Da. Slazem se. Odavno vec citam komentare tipa "FPS? WTF is that used to mesaure, where are the frame render times?" po raznim sajtovima i forumima. Primera radi (za lenje) test 660ti vs 7950 (samo kao primer)
http://techreport.com/review/23981/radeon-hd-7950-vs-geforce-gtx-660-ti-revisited/3



... (pogledajte ceo test pre nego sto krene eventualni flejm)

We think gamers would be better served by skipping the FPS average and instead taking a latency-focused approach to frame delivery, if they really want to understand gaming performance.
 
Poslednja izmena:

TheBear

GPU Guru
Učlanjen(a)
12.07.2009.
Poruka
845
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 10400F & CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte Z490 UD
RAM:
16GB DDR4 3200MHZ Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
Samsung P2450H 24"
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB, WD Black 1TB, WD Blue 1TB
Sound:
Logitech X-530 5.1
Case:
Cooler Master ATCS 840 Black
PSU:
Cooler Master V700 700W
Optical drives:
Samsung SH-223F
Mice & keyboard:
Steelseries Rival & Razer Arctosa
Internet:
100/8 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Google Chrome
Taj test je star i AMD je imao problem sa drajverom tada u nekim igrama, ali to nije tako primetno koliko neki zele da prikazu. Ipak je FPS najbitniji, a naravno nije ni latencija nebitna, ali najcesce su one na single GPU-u u nekoj normalnoj granici u skladu sa FPS-om. Problem se moze javiti na Dual GPU i dobro je poznat (visok FPS a ogromna latencija sto dovodi do microstutter-a), ali i tu se na primer upali vsync i otkloni se stutter.
Dakle nije ni blizu toliko velika stvar, ali lepo je videti i to u testovima pored prosecnog i minimalnog fps-a.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
uopste nije najbitniji, nisi procitao clanak koji sam linkovao, a i u tom testu o kome pricas 7950 odnosi pobedu ili je equal u skoro svim drugim igrama. Rekoh lepo, pogledati test pre flejma.
A originalni clanak koji sam linkovao je nesto skroz drugo. Lepo se moze videti sta ce fraps recimo beleziti kao ~60fps a u relanosti nije ni 35...

edit: posto vidim da je lakse komentarisati, bez citanja, evo opet za lenje:

ovo su 3 frejma prikazana u jednom refresh ciklusu (output iz 16ms, dakle iz skupa 60fps pribelezenih)



svaka boja je jedan od frejmova. Pogledaj zeleni frejm. Jer bi ti falio da ga nema? Kolki bi fps bio da ga nema? 60 ili? Po toj slici to je output od 60fps. Smejurija. Da li je sa takvim frejmovima to zaista 60fps ili kao sto ti kazes, da li je najbitnije koliko je fps? I min fps moze imati ovakve slicne frejmove, a to moze biti pokazatelj "optimizacije drajvera" ili mozda nesto drugo ali sustina je ta da - FPS nije ni izbliza precizno merenje i odraz onoga sto mi kao igraci na kraju vidimo i dozivljavamo na ekranu, a da pored fps ne uzmemo u obzir i druge stvari, poput frame time i sl.
Sam i samo FPS je, kao sto su ljudi lepo rekli i objasnili (potrepili informacijama, cinjenicama i primerima) - stvar proslosti. Ja bih svakako voleo da gledam ovakve testove i da na osnovu njih biram graficku, a ne na osnovu cistog fps jer ono sto daje veci fps ne znaci i da daje "bolji" fps, a cak ni realno veci.
E sad ko oce da se zamlacuje da veci fps znaci i bolja karta uprkos frametime pokazateljima (ne bitno dal je nv ili amd) samo napred.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Poslednja izmena od urednika:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Sad si nasao da otvoris temu kad treba da isprobam crossfire :rolleyes: Ali vrlo zanimljiva stvar :cool:
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa isprobaj ali koristi radeonPro i "smooth" za CF ili koristi dynamic vsync, bitno je da ogranicis fps na 60 da se resis onih spjakova, e sad, za ostalo ne znam.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^ pa po http://techreport.com review oni bogami nahvalise 660ti u odnosu na 7950...ali, interesantna prica sve u svemu.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa sto je ne bi nahvalili? Jos su napisali kod Borderlands 2 testa da se oseti da 660Ti bolje radi iako 7950 ima i vise nego pristojan fps ako se gleda fps, ali kad pogledas frametimes onda je jasno i zasto je to tako, a to je poenta. No dobro, to je jedna igra, a i nije uopste poenta ovoga porediti graficke karte iz dva tabora. Poenta je porediti performanse karti sto je doslednije moguce i eventualno time naterati proizvodjace da se manu laznih optimizacija i budzenja fps po svaku cenu jer ce biti provaljeni (vidi primer sa 3 frejma u linkovanim clancima ili u momm prethodnom postu. Frejm na silu izrenderovan, beskoristan ali ce se pojaviti u finalnoj cifri merenja FPS-a).
Zaista me mrzi da pisem i dalje sve ono sto je vec napisano u linkovanim clancima. Tamo sve pise, sve je objasnjeno pa citajte tamo :) Ja samo prenosim, mrzi me vise da prepisujem i prevodim (osim ako nece da mi to plati, onda me nece mrzeti haha :D )
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
pa sto je ne bi nahvalili? Jos su napisali kod Borderlands 2 testa da se oseti da 660Ti bolje radi iako 7950 ima i vise nego pristojan fps ako se gleda fps, ali kad pogledas frametimes onda je jasno i zasto je to tako, a to je poenta. No dobro, to je jedna igra, a i nije uopste poenta ovoga porediti graficke karte iz dva tabora. Poenta je porediti performanse karti sto je doslednije moguce i eventualno time naterati proizvodjace da se manu laznih optimizacija i budzenja fps po svaku cenu jer ce biti provaljeni (vidi primer sa 3 frejma u linkovanim clancima ili u momm prethodnom postu. Frejm na silu izrenderovan, beskoristan ali ce se pojaviti u finalnoj cifri merenja FPS-a).
Zaista me mrzi da pisem i dalje sve ono sto je vec napisano u linkovanim clancima. Tamo sve pise, sve je objasnjeno pa citajte tamo :) Ja samo prenosim, mrzi me vise da prepisujem i prevodim (osim ako nece da mi to plati, onda me nece mrzeti haha :D )
Ti si Display Guru, od tebe se to ocekuje :p :wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
and then there is that.. :) pa vec sam preneo sasvim dovoljno da vas zaintrigira da procitate ako vas tematika zanima. Nema tamo jako mnogo, samo je bolje napisano i naravno od strane ljudi koji se bave problematikom.
Mislim, napravili su "spravu" (setup) koji snima ono sto bi bilo reprodukavno na monitor, zapis je 16GB/s...Prilicno se ozbiljno bave pristupom. Vredi procitati o ludilu koje su napravili u te svrhe ako nista drugo :)

Po mom misljenju, sistem je takav da bi cak i njima bilo maltene nemoguce napraviti biased review. Sa podacima kojima mogu da raspolazu tesko je prikazivati jedno, a pisati drugo. Po meni, ovo je veliki korak napred. I sam sam bio u WTF fazonu pre neki dan kad je izasao Crysis 3. Igram ga i pise mi 50fps, a ja imam osecaj kao da je 20 ili 30 u vr' glave...Sad imam i konkretan uvid u to zasto bi to moglo biti tako. Sta je uzrok i td.
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
pa sto je ne bi nahvalili?
Zato sto me zbunila tvoja recenica iz jednog od gornjih postova...

uopste nije najbitniji, nisi procitao clanak koji sam linkovao, a i u tom testu o kome pricas 7950 odnosi pobedu ili je equal u skoro svim drugim igrama.
E sad, vrlo moguce da nisi ni mislio na ovaj test, al to je nebitno, nije poenta poredjenje dve firme nego u potpuno novom pristupu "racunjanja" tecnog gejminga. :wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
mislio sam na taj test, gledao sam grafikone, ali nisam sve citao pa ne znam da li su nesto hvalili ili ne (osim u prvom testu, to je jedino sto sam citao jer je i uvod u njihovu pricu), vidim samo da u Sleeping Dogs 7950 dosta bolje radi, a u ostalim testovima, ako gledamo fps, to je meni manje vise isto, dal je 60 ili 65...po meni nebitna razlika. Bitnije je "ono" drugo. :) Izvinjavam se na konfuziji.
 

TheBear

GPU Guru
Učlanjen(a)
12.07.2009.
Poruka
845
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 10400F & CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte Z490 UD
RAM:
16GB DDR4 3200MHZ Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
Samsung P2450H 24"
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB, WD Black 1TB, WD Blue 1TB
Sound:
Logitech X-530 5.1
Case:
Cooler Master ATCS 840 Black
PSU:
Cooler Master V700 700W
Optical drives:
Samsung SH-223F
Mice & keyboard:
Steelseries Rival & Razer Arctosa
Internet:
100/8 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Google Chrome
Imas fraps bench viewer, tako se zove, mozes sam da vidis latenciju, testiras, ja sam testirao licno par igara.

Na primer Skyrim, on pokazuje velike latencije iako radi na 60fps (to je tako i u onom testu sa HD 7950), medjutim meni to sve izgleda savrseno tecno... Dok kad padne na 30FPS ide dosta losije, dakle broj FPS je vazan itekako.

Ja na single gpu nisam naisao na igru da radi u 60+fps a da ne radi tecno znaci da zanemarimo latencije. Na CF dok sam koristio secam se da je Dirt 2 imao uzasan microstutter koji se otklanjao paljenjem vsync-a !
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
naravno da je vazan (rekao si bio da je najvazniji, na sta sam ja odgovorio da nije najvazniji, ali ne i da nije vazan), ali u kontekstu testiranja grafickih za review koji ce citati 10 miliona ljudi on prosto nije dovoljan kao informacija. Na primerima iz teksta se vidi i zasto. Moze pokazivati 60fps, al to moze biti zapravo blize realnim 45fps koje ti vidis, a i 45fps je tecno. Medjutim ako pokazuje 30fps (sto bi trebalo da je kolko-tolko tecno, primer crysis1/warhead, 30fps locked igre na konzolama...) a deo toga nije ni 1/100 od pravog frejma onda ce to biti seckavo i neigrivo.
Takodje, kad se poredi graficka A sa grafickom B i graficka A ima veci fps ali graficka B nekako daje tecnije iskustvo uprkos manjem fps onda se ovakvim testiranjem (ne samo latencija, vec onaj test sto ce TT raditi) moze utvrditi koliko ima "losih" frejmova koji nisu upotrebljivi i izbacivanjem istih se moze dobiti "pravi" fps rezultat za obe karte.
Opet ce se na kraju svoditi na fps, samo ce biti izfiltriran fps pa nema lazi, nema prevare. To je, na kraju krajeva, veoma dobro za kupce.
 
Poslednja izmena:

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Takodje, kad se poredi graficka A sa grafickom B i graficka A ima veci fps ali graficka B nekako daje tecnije iskustvo uprkos manjem fps onda se ovakvim testiranjem (ne samo latencija, vec onaj test sto ce TT raditi) moze utvrditi koliko ima "losih" frejmova koji nisu upotrebljivi i izbacivanjem istih se moze dobiti "pravi" fps rezultat za obe karte.
Opet ce se na kraju svoditi na fps, samo ce biti izfiltriran fps pa nema lazi, nema prevare. To je, na kraju krajeva, veoma dobro za kupce.
Upravo iz tog razloga sam ipak sacekao sa kupovinom 7950 i nisam isao na kupovinu 7770 crossfire. Valja prvo sve raskrinkati i lepo uporediti pa tek onda doneti odluku.:)
 
Vrh