• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Filter za Kuciste (Mrezica)

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Pozdrav svima, nasao sam odlicno resenje za filter(mrezica) za kucise pa sam zeleo da podelim sa vama.
Znam da ima vec otvorena tema za filter za kuciste ali zeleo sam da naparvim novu temu da bi je ljudi lakse nasli i da bude u prvom postu(preglednije) sve sto je bitno, zato sto je ovo drugacije resenje i mnogo originalnije od raznih carapa i salveta itd...

Radi se o SITO SVILI koja se koristi u sito stampi.
Sito svila je mrezica koja se moze naci u raznim gustinama i u tri boje: bela, zuta i narandzasta.
Sito svila se sastoji od vlakana koji su od poliestera i mogu biti raznih debljina, radi se o mikronima, sto je svila gusca to su vlakna tanja.
Gustina svile se oznacava sa slovom "T", npr. T24 ili T120, sto u prevodu znaci da je gustina svile 24 vlakna odnosno 120 vlakana u jednom cantimetru.
Svila je poprilicno izdrzljiva, nije je lako pokidati i vlakna se ne deformisu lako, takodje sito svila se u sito stampi cisti nitro razredjivacem tako da i to dokazuje da je poprilicno jak i izdrzljiv materijal i da se moze opusteno prati vodom..

Ja sam porucio vise razlicitih gustina za testiranje pa cu pokusati sto bolje da vam docaram koliko je svila gusta i kako izgleda..

Ovo je originalna mrezica od CoolerMaster Haf XB kucista, slikao sam cisto da mozete da uporedite svilu sa standardnim filterom koji dobijate uz kuciste.
Po nekoj mojoj proceni ova mrezica je gustine negde oko 14-15 vlakana u cantimetru(T15 ili T14).
CM Org (Custom).jpg

Svila T10
T10 (Custom).jpg

Svila T16
T16 (Custom).jpg

Svila T24
T24 (Custom).jpg

Svila T32
T32 (Custom).jpg

Svila T120
T120 (Custom).jpg

Naravno postoje i druge gustine svile, ovo su samo neke od njih koje sam ja porucio.
E sada, sto se tice protoka ili neprotoka vazduha, ja preporucujem T24 za sve koji imaju malo bolje ventilatore, koju i ja trenutno koristim i mislim da cu na njoj i ostati zato sto je taman kako treba za moje ventilatore.
Moze i T32 ako imate bas neke ventilatore sa velikim statickim pritiskom ali evo npr. ja imam Noctua IPPC 140mm ventilatore koji su jedni od najboljih pa se i oni "muce" da uvuku vazduh kroz svilu T32, nije da nista ne hladi, ali temperature u kucistu su porasle za ~3C dok sam koristio T32.

Dok sa T24 su temp porasle mozda za 1 ili ni jedan stepen C, i imam filter koji je poprilicno gusci od fabrickog, sto znaci manje prasine u kucistu..

Sve sto je preko T32 nece biti dobro za filter za kuciste, jer je gustina toliko velika da jedva golim okom mozete videti vlakna, kao kod npr. T120.

Takodje T16 mogu da preporucim svima jer je za nijansu gusca od standardne mrezice koja dolazi sa kucistem, sto znaci da je univerzalna za sve ventilatore, ako nadjete negde T18 takodje je odlicna..

Sto se tice pravljena samog filtera, to morate sami improvizovati jer je za svako kuciste drugacije resenje, ali mrezica je najbitniji deo samog filtera tako da nadam se da sam pomogao.

Svilu mozete poruciti:

http://sitologika.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=87

http://www.seva.co.rs/grafika/01-Pocetna-strana.html
 
Poslednja izmena:

hedgehog

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.12.2014.
Poruka
797
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 4300 Black Edition & FX 8xxx Box poliran XD
Motherboard:
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM:
Exceleram Rippler 2x4GB @1600MHz CL9 1.5V
VGA & cooler:
XFX Radeon 5750 512MB
Display:
Dell P2417H
HDD:
WD Caviar Blue 500GB AAKS 16MB
Case:
Cooler Master Elite 334 Black
PSU:
Corsair VX450W
Optical drives:
Optiarc DVD RW AD-5240S
Mice & keyboard:
GIGABYTE GM-M6880 & CM Suppressor
Internet:
Telekom ADSL 10/1
OS & Browser:
Win7 x64 & Waterfox
Other:
Microsoft LifeCam HD-5000, Nexus 5
Bravo za ideju, svaka cast. Od T16 do T24 mi izgledaju najprikladnije. Da kupimo ljudi jedan m2,bice za nas 10:P
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Zanimljivo rešenje;)

Kako si montirao, lepio i da li si pravio neki ram? Ako može neka fotka na delu:)

E da, da li te prodavnice šalju poštom i da li postoji neka min. količina/dimenzija?
 
Poslednja izmena:

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Zanimljivo rešenje;)

Kako si montirao, lepio i da li si pravio neki ram? Ako može neka fotka na delu:)

E da, da li te prodavnice šalju poštom i da li postoji neka min. količina/dimenzija?
E ovako, ja sam za moje kuciste samo isekao parce odgovarajucih dimenzija i nisam imao potrebe da pravim nista zato sto je u Haf XB-u takav sistem da se samo filter mrezica stavi izmedju metalne resetke i plastike od prednjeg panela i tako stoji..

Evo slika, pa vidis ispod te mesh resetke stoji filter mrezica, ovo nije moje kuciste ali sam stavio sliku kao primer..http://elitegamingcomputers.com/wp-content/uploads/2014/02/IMG_1471.jpg

Sto se tice porucivanja, prodavnice salju brzom postom i moguce je poruciti manju dimenziju, npr ja samo porucio 1.6mx0.3m, zato sto je sirina svile 1.6m a neke su i po 1.35m sirine tako da morate da se konsultujete sa prodavcem, ali ja nisam imao problema..

Cak i ako imaju neko parce poslace vam...
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Супер решење, ја сам имао проблем са прашином али сам ковере тренутно ставио женсе најлонкеи раде посао, изгледа одвратно а ово ће ми вероватно бити више него одлично, када се наканим наручићу па да видимо.
 

Mare1

Newcomer
Učlanjen(a)
28.01.2016.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne mogu da nadjem ovu T16 , na sajtu od kojeg ste dali lik najmanje je T34 , pomoc

:sekira::sekira::sekira:
Pozdrav svima, nasao sam odlicno resenje za filter(mrezica) za kucise pa sam zeleo da podelim sa vama.
Znam da ima vec otvorena tema za filter za kuciste ali zeleo sam da naparvim novu temu da bi je ljudi lakse nasli i da bude u prvom postu(preglednije) sve sto je bitno, zato sto je ovo drugacije resenje i mnogo originalnije od raznih carapa i salveta itd...

Radi se o SITO SVILI koja se koristi u sito stampi.
Sito svila je mrezica koja se moze naci u raznim gustinama i u tri boje: bela, zuta i narandzasta.
Sito svila se sastoji od vlakana koji su od poliestera i mogu biti raznih debljina, radi se o mikronima, sto je svila gusca to su vlakna tanja.
Gustina svile se oznacava sa slovom "T", npr. T24 ili T120, sto u prevodu znaci da je gustina svile 24 vlakna odnosno 120 vlakana u jednom cantimetru.
Svila je poprilicno izdrzljiva, nije je lako pokidati i vlakna se ne deformisu lako, takodje sito svila se u sito stampi cisti nitro razredjivacem tako da i to dokazuje da je poprilicno jak i izdrzljiv materijal i da se moze opusteno prati vodom..

Ja sam porucio vise razlicitih gustina za testiranje pa cu pokusati sto bolje da vam docaram koliko je svila gusta i kako izgleda..

Ovo je originalna mrezica od CoolerMaster Haf XB kucista, slikao sam cisto da mozete da uporedite svilu sa standardnim filterom koji dobijate uz kuciste.
Po nekoj mojoj proceni ova mrezica je gustine negde oko 14-15 vlakana u cantimetru(T15 ili T14).
Pogledajte prilog 22261

Svila T10
Pogledajte prilog 22262

Svila T16
Pogledajte prilog 22263

Svila T24
Pogledajte prilog 22264

Svila T32
Pogledajte prilog 22265

Svila T120
Pogledajte prilog 22266

Naravno postoje i druge gustine svile, ovo su samo neke od njih koje sam ja porucio.
E sada, sto se tice protoka ili neprotoka vazduha, ja preporucujem T24 za sve koji imaju malo bolje ventilatore, koju i ja trenutno koristim i mislim da cu na njoj i ostati zato sto je taman kako treba za moje ventilatore.
Moze i T32 ako imate bas neke ventilatore sa velikim statickim pritiskom ali evo npr. ja imam Noctua IPPC 140mm ventilatore koji su jedni od najboljih pa se i oni "muce" da uvuku vazduh kroz svilu T32, nije da nista ne hladi, ali temperature u kucistu su porasle za ~3C dok sam koristio T32.

Dok sa T24 su temp porasle mozda za 1 ili ni jedan stepen C, i imam filter koji je poprilicno gusci od fabrickog, sto znaci manje prasine u kucistu..

Sve sto je preko T32 nece biti dobro za filter za kuciste, jer je gustina toliko velika da jedva golim okom mozete videti vlakna, kao kod npr. T120.

Takodje T16 mogu da preporucim svima jer je za nijansu gusca od standardne mrezice koja dolazi sa kucistem, sto znaci da je univerzalna za sve ventilatore, ako nadjete negde T18 takodje je odlicna..

Sto se tice pravljena samog filtera, to morate sami improvizovati jer je za svako kuciste drugacije resenje, ali mrezica je najbitniji deo samog filtera tako da nadam se da sam pomogao.

Svilu mozete poruciti:

http://sitologika.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=87

http://www.seva.co.rs/grafika/01-Pocetna-strana.html
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Da li si ih nazvao da pitas?
Jer to sto imaju na sajtu nije sve, ja sam ih zvao i imali su jos neke gustine koje nisu bile na sajtu, a ako nemaju imate jos jedan link gde takodje mozes proveriti..
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Hteo bih samo da kazem da posle 2 godine od kako sam stavio ovu filter mrezicu, ja nisam cistio kuciste.
Da se razumemo, kuciste nije najcistije moguce, ali to je neka najsitnija moguca prasina koja bukvalno kada se dune u kuciste ona odleti..
Nema nigde onih grumenova prasine, svi hladnjaci i saca na grafickoj i na procesoru cu apsolutno cisti, bukvalno nema potrebe za ciscenjem.
Ja mislim da je ovo sjajno resenje, jedina mana, je sto moram bar jednom u 5-7 dana da ocistim mrezicu jer se zacepi, ali to bukvalno suvom krpom obrisem i gotovo..
 

RadakBre

Newcomer
Učlanjen(a)
10.03.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odlicna ideja!
Vec neko vreme trazim pogodan materijal za filtere.
Jos jedna dobra fora koja se moze ovde iskoristiti jeste magnetna traka...
ako neko zeli da ima skidajuce filtere ko ce se lepiti za sasiju kucista(ispod front panela i slicnog)
Evo jedne: Kreativni hobi - MagnetiMagnetna traka
Ima ih na ovom sajtu dosta.

Samo ih zalepis na ovu mrezicu, davace joj cvrstocu.
Potrebno je nekih 50-55cm trake za 12mm filtera(12+12+14+14)
 

RadakBre

Newcomer
Učlanjen(a)
10.03.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hteo bih samo da kazem da posle 2 godine od kako sam stavio ovu filter mrezicu, ja nisam cistio kuciste.
Da se razumemo, kuciste nije najcistije moguce, ali to je neka najsitnija moguca prasina koja bukvalno kada se dune u kuciste ona odleti..
Nema nigde onih grumenova prasine, svi hladnjaci i saca na grafickoj i na procesoru cu apsolutno cisti, bukvalno nema potrebe za ciscenjem.
Ja mislim da je ovo sjajno resenje, jedina mana, je sto moram bar jednom u 5-7 dana da ocistim mrezicu jer se zacepi, ali to bukvalno suvom krpom obrisem i gotovo..
nije to nikakva mana, bolje na njoj da se skuplja nego na komponentama! :thumb:

da te pitam... koju gustinu ti koristis? razmisljam se izmedju 24. i 32.
Mozda je 32 ipak mnogo gusto i pravilo bi problem oko protoka vazduha?
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Razmisljao sam i ja o magnetnoj traci pre, ali sam smislio bolje resenje za moje kuciste..
Ja kortistim T24, ofarbao sam je u crnu boju i mislim da nema potrebe za T32(Siguran sam), kao sto sam vec napisao gore, ja imam sasvim solidne ventilatore koji imaju dobar staticki pritisak i posle 10ak dana kada se filter zapusi vidim mali skok u temperaturi na grafickoj, tipa 2C i to mi je merilo kada treba da se cisti filter :)..
Ako imas neke prosecne ventilatore onda ce i T24 mozda biti problem.
Kupi vise razlicitih gustina pa se igraj malo.
Procitaj prvi post u temi pa ces videti koje sam ja gustine probao.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Čime si ofarbao?
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Sprej neki sam nasao u garazi, najobicniji crni sprej..
 
Vrh