• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Enermax NAXN ADV 650W

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Povratak Mesije?

Za tajvansku kompaniju Enermax verujemo da retko ko još nije čuo. Osnovana je 1990. godine, sa ciljem proizvodnje kvalitetnih računarskih i industrijskih napajanja, i poslovnom politikom upošljavanja sopstvenog razvojnog/inženjerskog tima i naglaskom na dugoročne ciljeve i pažljivu, postepenu evoluciju proizvoda. Zahvaljujući tome, Enermax je uspeo da za svoje kupce i poštovaoce postane sinonim za kvalitet, naročito u višim segmentima, gde se poslovično očekuje beskompromisnost.

Enermax-ova napajanja su na našem tržištu bila zadovoljavajuće zastupljena, do pre nekih 3-4 godine. Tokom ovog „produženog odsustva“, mnogi entuzijasti su ostali bez svoje uzdanice u domenu napajanja, a dodatni problem je bio i prestanak distribucije još nekih „standardno kvalitetnih“ proizvoda. Da li povratak Enermax-a u Srbiju predstavlja svojevrstan „spas“ za one koji traže kvalitet pre svega?

Za današnji test nam je ustupljen model iz njihove NAXN ADV linije, sposoban za 650 W izlazne snage, opremljen 80+ Bronze sertifikatom i fiksnim kablovima. Nakon nedavnog testa modela iz njihovog vrha ponude (Platimax 750W), pogledajmo šta nam je to Enermax pripremio u okviru ponude srednje klase!

Opširnije...
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Evo ovako:
Počeo sam da čitam test i so far do good. Izgled mi se poprilično dopada ali onda vidim da nije modularno. Međutim, to je Enermax a modularnost nije od presudnog značaja naročito sa današnjim kućištima... Onda dođem do cijene koja uopšte nije mala naročito što je napajanje nemodularno ali kontam "to je Enermax" i onda dođem do platforme i kontam "wtf, pa ovo NIJE Enermax" i tu prestajem sa čitanjem testa...

Razlog ove reakcije je taj što je napajanje vrlo skupo, nije modularno, "samo bronza" i na kraju još nije ni Enermax... Pa valjda se zna zašto se kupuju napajanja kao što su Enermax i Seasonic jbt?! Ako hoću CWT ili neku drugu platformu onda mogu i dosta jeftinije da prođem, sa nekim drugim brendom, zar ne?? Po meni je ovo vrlo nizak udarac od strane Enermax-a...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
I kako bi ti znao da to nije punokrvni Enermax da nije PCAXE? :) btw jeste, i to je Enermax, ako su ga potpisali kao svoje to su oni onda, problem je sto nas je Enermax maksimalno razmazio. Što reče tihomir jednom prilikom "koga god da pitaš da navede top tri brenda, svi će sigurno u priči i navesti Enermax". Elem, napajanje je korektno sasvim i tu pricha staje - Gold priznanje. Ipak, kada se pricha o Enermax-u u punom svetlu i real deal-a za napredne korisnike, ochekujte uskoro test eksluzivnog Enermax Revolution X`t od 730W ;)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Postoji još izvora osim pcaxe-a ali mi je sjekira broj jedan ;) :sekira:
Elem, što si i sam rekao
"koga god da pitaš da navede top tri brenda, svi će sigurno u priči i navesti Enermax".
što je apsolutno tačno i sam Ener je toga poprilično svjestan te stoga sam ovaj potez ne mogu opravdati jer je 100% podvaljivanje iako je napajanje samo po sebi dobro... Za nekoga ko ne prati situaciju nije ni bitno, on je kupio Enermax jer je negdje pročitao da su to "najbolja napajanja" i sada se može hvaliti komšiluku i vjerovatno se nikada neće pokajati... Međutim, za nas koji nešto kao i poznajemo, ovo nije u redu jer opet kažem, Ener kupujem upravo zato što je Ener i spada u top 3 oem-a. Ovo, nažalost, tehnički i objektivno, samo nosi naljepnicu Ener-a...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Slazem se ja sa svim sto si rekao, da ne bude zabune, ali samo kazem da treba da se navikavamo, jer ako je Enermax dao amin na ovo, onda valjda znaju sta rade, ipak su veoma dugo u branshi... Ja na ovo ne gledam kao na podvaljivanje, imaju oni svoju rachunicu u ovome sigurno. Podvaljivanje je kada ti neko na pitanje, shta je unutra, kaze da je unutra Enermax... Koliko je to dobar potez u to ne ulazimo u oceni, mi testiramo proizvod i ne zanima nas nalepnica :)
 

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
Poenta naglašavanja toga da je ovaj model Enermax outsource-ovao CWT-u nije u tome da ukažemo na "pokvarenost" firme Enermax, oni ničim ne pokušavaju da sakriju ko je OEM, barem ništa više od drugih.

Ono što sam hteo reći je da "Enermax" natpis na napajanjima znači da ona dolaze uz nešto veću cenu, i za to obično postoji veoma dobar razlog. U ovom slučaju je to estetika i kabliranje prvenstveno. U slučaju nekih drugih modela, to je kvalitet odabranih komponenata, pedantnost i pouzdanost električnog dizajna i izrade "unutrašnjosti". Ipak, kad se pogledaju "punokrvni" Enermax modeli, njihov "price premium", odnosno dodatna cena u odnosu na konkurenciju je i više od 30% u mnogim slučajevima, a pritom maltene nijedan model ne silazi ispod trocifrene cene.

8500 dinara jeste malo velika cena u odnosu na performanse, ali da kažem da je promašaj kupiti NAXN ADV, nije. Ima i mnogo gorih mogućnosti. Tim pre što ovaj model u okviru onoga za šta je deklarisan sve radi unutar specifikacija, pa neka je to i na nekom osrednjem nivou performansi.

Ja lično bih, doduše, radije uzeo Seasonic-a od 620W da mi treba napajanje te klase. No, to ne govori PCAXE, to kažem ja kao čovek od krvi i mesa koji ima pravo na svoj stav i svoj izbor. Objektivno, samo treba biti svestan da se, pri razmatranju ovog napajanja za kupovinu i vaganju raznih opcija, "težina" Enermax imena mora malo umanjiti.
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Poenta naglašavanja toga da je ovaj model Enermax outsource-ovao CWT-u nije u tome da ukažemo na "pokvarenost" firme Enermax, oni ničim ne pokušavaju da sakriju ko je OEM, barem ništa više od drugih.

Ono što sam hteo reći je da "Enermax" natpis na napajanjima znači da ona dolaze uz nešto veću cenu, i za to obično postoji veoma dobar razlog. U ovom slučaju je to estetika i kabliranje prvenstveno. U slučaju nekih drugih modela, to je kvalitet odabranih komponenata, pedantnost i pouzdanost električnog dizajna i izrade "unutrašnjosti". Ipak, kad se pogledaju "punokrvni" Enermax modeli, njihov "price premium", odnosno dodatna cena u odnosu na konkurenciju je i više od 30% u mnogim slučajevima, a pritom maltene nijedan model ne silazi ispod trocifrene cene.

8500 dinara jeste malo velika cena u odnosu na performanse, ali da kažem da je promašaj kupiti NAXN ADV, nije. Ima i mnogo gorih mogućnosti. Tim pre što ovaj model u okviru onoga za šta je deklarisan sve radi unutar specifikacija, pa neka je to i na nekom osrednjem nivou performansi.

Ja lično bih, doduše, radije uzeo Seasonic-a od 620W da mi treba napajanje te klase. No, to ne govori PCAXE, to kažem ja kao čovek od krvi i mesa koji ima pravo na svoj stav i svoj izbor. Objektivno, samo treba biti svestan da se, pri razmatranju ovog napajanja za kupovinu i vaganju raznih opcija, "težina" Enermax imena mora malo umanjiti.

Amin :rule: Odlican test :wave:
 

maksic87

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.10.2013.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Black Dragon Chief
CPU & cooler:
AMD Phenom II 955 & DeepCool Lucifer CPU Cooler
Motherboard:
ASUS M4A79 Deluxe
RAM:
2 x 2gb Kingston HyperX
VGA & cooler:
MSI GTX 750Ti OC
Display:
LG Flatron W1934s
HDD:
Seagate Baracuda 500 gb
Sound:
Integrated ALC Codec
Case:
Chieftec BA-02B-B-B
PSU:
Unknown Revamped by MC Steel
Optical drives:
DVDRW Nec Optiarc
Mice & keyboard:
CM Storm Xornet & Logitech G103
Internet:
Panonit Net 6/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Other:
I like intelligent people...
Odlična recenzija McSteel samo tako nastavi. Većina nas ne bi ni znala šta je zaista unutra da nam PC Sikirče to nije iznelo na tacnu, zar ne :D

Što se tiče "podvale" i sličnih reči na temu ovog napajanja, ja kažem NE. Nije podvala. Danas kupite ASUS ploču, pogledate ko je proizvođač i gle čuda eto ti potpisanog ECS giganta kao podizvođača za ASUS. Ali ta ploča će raditi tako kako je ASUS rekao makar je napravio i EI Niš. Skoro sve brend mašine imaju podizvođače za matične ploče koji te ploče rade po njihovim specifikacijama. Ista je priča i sa velikim imenima u svetu napajanja. Imaju pametnija posla nego da dizajniraju jeftinije parčiće hardvera, tako da taj posao može da odradi i neko drugi. Moja poenta je to da iako je neko drugi napravio ovo napajanje, ono će da radi ono što treba da radi tako kako treba to da radi. Sve ostalo su finese.

Neko će samo želeti da mu na napajanju piše Enermax i zato će ga kupiti, ja ću staviti u moj PC i zanzibarskog skočimiša sa kablovima pobodenim u uši ako to želim i mislim da mi završava posao. :D

 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Ko je pratio, znao je od ranije da NAXN serija koja je stigla na nase trziste zapravo i nije Ener.
Triathlor vec jeste i mislim da je to vec vise nego OK napajanje. Medjutim, i od njegove cene otpadaju usi (kada se poredi cena/kvalitet), a radije bih uzeo i preporucio Revo87+ 650W za 14000din nego Triathlor 700W za 12600 din.
Generalno nemam nista da dodam sto se testa tice, a Tihomir je opet odradio odlican posao.

Sto se tice NAXN serije, ja je nikome ne bih mogao preporuciti za te novce (ok mozda ovo od 450W), jer ima dosta boljih resenja u tom cenovnom rangu. Opet u cenovnom rangu Revo87+ modela imamo odlican Cooler Master Vanguard 700 (koji je zapravo Seasonic). Prosto mi je neverovatno kako je CM upakovao tako dobru platformu za tako "smesne" novce.
 

McSteel

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2012.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570k (4GHz @ 1.0625V) + Arctic Cooling Freezer i30
Motherboard:
MSi Z77 MPower
RAM:
2x4GB DDR3-2400 Kingston HyperX Beast
VGA & cooler:
Sapphire HD7950 VaporX
Display:
(sigh) Acer V223HQb
HDD:
Samsung 840 Pro 256GB + WD Green 1TB + WD Blue 320GB
Sound:
Onboard + Altec Lansing ATP3
Case:
Fractal Design Define R3
PSU:
Seasonic SS-380GB
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
CM Storm Recon + CM Storm QuickFire Pro
OS & Browser:
Win7 x64
Ko je pratio, znao je od ranije da NAXN serija koja je stigla na nase trziste zapravo i nije Ener.
Nisu svi pratili, ali zato mi budno motrimo na sve! :)

Triathlor vec jeste i mislim da je to vec vise nego OK napajanje. Medjutim, i od njegove cene otpadaju usi (kada se poredi cena/kvalitet), a radije bih uzeo i preporucio Revo87+ 650W za 14000din nego Triathlor 700W za 12600 din.
Triathlor, i njegovi slično (pre)skupi prethodnici, i jesu ono što je nagnalo Enermax da posegne za tuđim rešenjima. CWT-ova proizvodnja je sigurno red veličine obimnija nego Enermax-ova, a bogami i cela dva reda veličine ako se računaju industrijska i druga napajanja, a ne samo PC SMPS. Zato CWT može da napravi bronzano DC-DC napajanje za ispod 50$, a ovakvo grupno regulisano verujem da je još i jeftinije.

Sto se tice NAXN serije, ja je nikome ne bih mogao preporuciti za te novce (ok mozda ovo od 450W), jer ima dosta boljih resenja u tom cenovnom rangu.
Vredno je pomena da se NAXN ADV ipak pokazao nešto sposobnijim od ostalih rešenja baziranih na ovoj platformi (Tt SPS-xxxM, CM B-series,Corsair VS serije, pa čak i CWT-brendiranih GPM modela; Chieftec-i tek treba da se (pr)overe...)
E sad, da li je ~25€ bolji, to će presuditi u najvećoj meri estetika i upotrebljivost, kao što sam već pominjao.

Prosto mi je neverovatno kako je CM upakovao tako dobru platformu za tako "smesne" novce.
Minimalna marža i zarada po prodatoj jedinici, Vanguard više služi tome da se ponovi izgradi imidž brenda nego ičemu drugom. CM product manager-i su ukapirali da gube tržišni udeo jer su izbacivali napajanja u rasponu od "meh" do "no, thank you", i da je sve manje ljudi njih držalo u glavi kao jedan od default izbora (zahvaljujući Corsair-u u najvećoj meri).

Odlična recenzija McSteel samo tako nastavi.
Tihomir je opet odradio odlican posao.
Odradio sporo, ali efektivno... Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Vrh