• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

EMMI House, porudžbina coolera preko Call Centra – Korišćeno i nekompletno

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, evo da podelim jedno iskustvo sa Vama
U prošli Četvrtak 13.02.2020 dakle prošle nedelje, preko call centra EMMI Hous-a naručio sam
Cooler Raidmax Tornado RC 240.
Cooler su poslali sledeći dan, u Petak, međutim kako City Expess nie radio zbog praznika danas mi je stigla pošisljka.
Kupovoao sam godinama u EMMI-u i od danas vilše nikada neću. Poslali su korisćen cooler i nekompletan.
Na vodenom bloku je skinuta zaštitna folija, i jasni su ostaci od termalne paste, nisu se čak potrudili ni da očiste.
Nedotaje 8 zavrnejva za montiranje radijatora na kućište i termalna pasta.
Zvao sam da reklamiram. međutim rečeno mi je da ako se dokažu moje tvrdnje da će mi prihvatiti reklamaciju.
8 dana kao imaju fore da se izjasne +30 dana da problerm reše.
Znači ti daš pare i dobiješ polovnu stvar iz kutije i onda moraš da čekaš skoro više od mesec dana da bi ti rešili problem koji nije do tebe.
Zvao sam prodavnicu odakle su poslali, to je Emmi Shop u Šabcu, i kažu ne ne sigurno nije koriščen. I kao oni će vratiti pare ćim ja pošaljem cooler.
Iz razgovora sam shvaio da su svesno poslali korišćenu stvar. Priča je krenula sa ubeđivanjeme da je to novo.
A kada sam ja rekao sam otpakivanje snimio kamerom i da se jasno vidi ono o čemu govorim, onda kao ja da pošaljem i da če mi novac biti vraćen i da če radnja taj problem rešiti interno, tj ne moram da nosim na reklamaciju.
Apsolutno mi je bilo jasno da su svesno poslali korišćen proizvod.
Prodavci naravno bahato odgovaraju na moja pitanja, drski su etc.

33690



Ovde se vide tragovi od paste, cooler nije imao zaštitnu foliju ba bloku koji je bio umazan pastom:
33687


Ovi šrafići nedostaju kao i termalna pasta:
33688

33689


Zapakovan je bio u neku foliju sličnoj onima za frižidere.
Kutija se oseća na duvan.
Pošto je ovo ovako, za ovo ću najverovatnije da podnesm krivičnu prijavu i tužbeni zahtev. I naravno prijava ide tržišnoj inspekciji. Sve je lepo snimljeno dokumentovano pa ko želi ovako da radi slobodno neka izvoli.
Naravno poslaću i mail RIADMAX-u, neka vide kako su im dileri porofesionalni i kako rade.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Pošto je ovo ovako, za ovo ću najverovatnije da podnesm krivičnu prijavu i tužbeni zahtev. I naravno prijava ide tržišnoj inspekciji. Sve je lepo snimljeno dokumentovano pa ko želi ovako da radi slobodno neka izvoli.
Ja se zaista nadam da ćeš ovo stvarno uraditi jer su ovo zaslužili odavno! Zanima me rasplet ove situacije, keep us updated.
 

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
Ja se zaista nadam da ćeš ovo stvarno uraditi jer su ovo zaslužili odavno! Zanima me rasplet ove situacije, keep us updated.
Ja sam zvao reklamacije. Nudili su mi da podnesem reklamaciju i da čekam 8 dana da odluče +30 dana imaju vremena da problem reše. Meni ne pada na pamet da ja podnosim reklamacije i da se cimam. Onaj ko će ih zvati je trzisna inspekcija i naravno sud. Ja sam dao pare da bi imao cooler, a ne da mi onu pošalju korisčenu stvar i da me ubaćuju u neke procedure za reklamacije i da se cimam. Ja sam se toliko zainatio da ću buikvalno ići do kraja. Angažovao sam advokata, meni uopšte nije više stalo do coolera, meni je sada jedio važno da ih raspale po ušima dobro.
Nema blefiranja, puko mi je film. Ne moram ja ni dinra da dobijem u tom procesu, meni je stalo samo da oni plate što veću kaznu.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Ja sam zvao reklamacije. Nudili su mi da podnesem reklamaciju i da čekam 8 dana da odluče +30 dana imaju vremena da problem reše. Meni ne pada na pamet da ja podnosim reklamacije i da se cimam. Onaj ko će ih zvati je trzisna inspekcija i naravno sud. Ja sam dao pare da bi imao cooler, a ne da mi onu pošalju korisčenu stvar i da me ubaćuju u neke procedure za reklamacije i da se cimam. Ja sam se toliko zainatio da ću buikvalno ići do kraja. Angažovao sam advokata, meni uopšte nije više stalo do coolera, meni je sada jedio važno da ih raspale po ušima dobro.
Nema blefiranja, puko mi je film. Ne moram ja ni dinra da dobijem u tom procesu, meni je stalo samo da oni plate što veću kaznu.
Svaka ti čast, ja ne bih imao živaca iskreno.
Mada, zbog svih nas koji "iskuliraju" ovakav bezobrazluk domaćih prodavnica oni nastavljaju da se ponašaju ovako. Treba ih orobiti do poslednjeg dinara za ovaj bezobrazluk! Držim ti palčeve da sve prođe kako treba i da se pravda istera na videlo konačno!
 

Plauer1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.02.2020.
Poruka
252
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
jel isto emmi i emmi hause?
 

Butters

Banned
Učlanjen(a)
18.09.2018.
Poruka
674
Rezultat reagovanja
592
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600 / LC-CC / Noctua Redux
Motherboard:
MSI B75MA-E33
RAM:
8GB HyperX Fury 1866
VGA & cooler:
Giga RX560
Display:
Benq GW2283
HDD:
EVO 860 250GB
Sound:
Harman/Kardon AVR132 + Jamo C1, JBL Quantum 100, JBL Grip 200
Case:
Thermaltake H200 Snow
PSU:
FSP ZEN
Mice & keyboard:
K10 + Invader
Internet:
Orion
OS & Browser:
WIN10, Opera
Other:
Xiaomi Mi 9T
Neverovatno... mozda ti bilo bolje samo da trazis povrat novca, to bi morali da realizuju odmah jer u slucaju online kupovine, mozes odmah da vratis proizvod i dobijes novac nazad. E sad nije situacija da si ti nezadovoljan zbog samog proizvoda vec su ti poslali korisceno. Oderi ih :)
 

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
Neverovatno... mozda ti bilo bolje samo da trazis povrat novca, to bi morali da realizuju odmah jer u slucaju online kupovine, mozes odmah da vratis proizvod i dobijes novac nazad. E sad nije situacija da si ti nezadovoljan zbog samog proizvoda vec su ti poslali korisceno. Oderi ih :)
Uopste me vise ne zanima ni novac ni cooler. Samo mi je cilj da sto vecu kaznu plate. Kao sto ce i da plate. Pala mi je roletna, delujem mozda nekome sasavo ali cu da ih ganjam do kraja.
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Tehnomanija je bukvalno = WinWin. Kako ti to promice vec mesecima?



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.950
Rezultat reagovanja
7.629
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Tacno. Eto promaklo mi je. A skoro sam bio u tehnomaniji bas u radnji gde je nekad bio WinWin. Skroz sam ispustio to. Svaka cast ;)
 

DeusDan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.02.2020.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
195
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 13" M1 / 16 GB / 512 GB SSD / Space Gray
CPU & cooler:
Intel i7 [email protected] All core + NZXT Kraken x52
Motherboard:
Msi z87-g41
RAM:
Kingston HyperX FURY, 16gb @1833mhz
VGA & cooler:
Gigabyte RTX2070 Super 3x
Display:
AOC 24G2U/BK 144hz
HDD:
Samsung 860evo 500gb SSD + Seagate SATA3 1TB 7200rpm, 64MB, Barracuda
Case:
Lian Li PC-O11DW 011 DYNAMIC + 2xNoctua Redux 1700pwm
PSU:
Raidmax Cobra Power RX1200AE-B
Mice & keyboard:
Genesis THOR 300 mehanika + Logitech g502 Hero SE + Rampage Chroma-2
Internet:
Optika 400/160
OS & Browser:
Win 10 Pro 64bit, Brave browser
Other:
Samsung Galaxy S21Ultra
Slično iskustvo sam imao sa Win Winom, naručio napajanje oni mi poslali bez folije, korišćeno napajanje prašina sa donje strane gde se nalazi kuler. Ja sam nazvao istog trenutka i zbog manjka vremena za ganjanjem na druge načine zbog posla i privatnih obaveza tražio povrat novca uz naglasak da će ići preko tržišne inspekcije, poslali su mi idući dan novo napajanje, staro sam vratio po kuriru, uz njihov ustupak kako rekoše da će mi poslati što god u vrednosti napajanja besplatno, te sam se počastio novim kućištem i kulerima o njihovom trošku...pa samo neka šalju polovnu robu, to samo po ušima i apsolutna podrška da isteraš do kraja, sve da plate!
 

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
MIslim da cu ici sa kolektivnom tuzbom. Postoje ljudi kojima su ovakve ili slicne stavri uradili.
Ovde postoje 2 scenarija.
1. Cooler je bio na nekom testu
2. Ovo je najverovatniji. Cooler je vracen nakon web kupovine. Iz nekog razloga je neko taj cooler vratio. Posto se po tragovima paste vidi da se neko mucio da taj cooler montira nije umeo da ga postavi ravno na heat sink
procesora vii se da je otisak kriv, taj neko je coler vratio.
A kako po zakonu o kupovini na daljinu kupac ima pravo da vrati proizvod u roku od 15 dana oni su novac refundirali i cooler stavili ponovo u prodaju. Ovo ne bii bio problem ali mora da stoji nedvosmisleno da je cooler vracen u prodaju nakon web kupovine, i nakon detaljnog pregled da se vidi da nesto nije osteceno i da je kompletan mozze ici na prodaju ali sa nazankom da je cooler vracen etc.Naravno cena mora da bude umanjena i garancija se ne sme skracivati i ona po zakonu mora da bude minimum 2. godine. Radnja ne sme da skrati garanciju ni u kom slucaju to moze samo proizvodjac. Dakle npr. neki proizvodjac daje 3god na neki proizvod. moze da skrati garanciju za neku robu koja je vracena iz web shopa ili fab repariranu ali ne sme da bude ispod 2 godine. Prodavnica nema mandat da bilo sta menja u uslovima garancije to moze iskljucivo proizvodjac ali u zakonskim okvirima. Ako proizvodjac kaze i da i za ref robu ili vracenu robu garancija mora biti 3 god i da vaze isti uslovi kao i za novu robu, prodavnicia niti bilo ko drugi ne sme to da menja.
Posto ima se mora statina put, imaju kese zajendo smo jaci. Koliko god da su jaki, kada im se napise koletivna tuzba i prijava trzisnoj inspekciji lepo ce da plate. Sav prihod i sva kazna kojuy budu platitli ni ne mora da obesteti kupce neka ide u Tirsovu. Sada je jedini cilj da se uzme sto vise para i da se uplati nekom ddomu za nezbinutu decu ili decijoj bolnici. Pa ako ima se isplati neka rade kako hoce. Ovima mora neko da stane na put.
 
Poslednja izmena:

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
Evo da podelim sa vam Chat sa messingera:

Emmi

Poštovani, molimo da uvažite izvinjenje zbog nastale situacije. Zaista nam nije namera da ugrozimo Vaše poverenje i dostavimo nekompletnu i pohabanu robu. Da bismo regulisali ovu situaciju neophodno je da uputimo kurirsku sluzbu o našem trosku da preuzme model i da se dostavi sluzbi reklamacija. Evidentiracemo sve navode i potrudićemo se da reklamacija bude regulisana u što kraćem roku. Molimo da nam dostavite broj računa po kom je roba isporučena.

Ja
Ja sam kontaktirao Vase kolege. Za mene je ova stvar zavrsena i ja se necu vise njome baviti.
Ovo Vam nije prvi put, ali sada ste defintivno preterali.
Objasnice Vam trzisna inspekcija i verovatno istrazni sudija posto cu podneti i krivicnu prijavu.
Srdacan pozdrav.

Emmi
Poštovani, Ukoliko želite da Vam uputimo kurira i rešimo nastalu situaicju sto pre, dostavite nam broj računa kako bismo otvorili zapisnik.

Ja
Zvao sam sluzbu za reklamacije danas. U redu je procedura za reklamacije.
Ali je besmisleno da kupite koriscenu stvar i da ulazite u proces reklamacije. Reklamacija da, ali ne za stvar koja je koriscena!!!
Nemam ja vremena da se sa vama bavim.
Resenje je sledece i meni jedio prihvatiljivo
Nov neraspakovan cooler u prodavnivcu istog momenta, ja odnsesem ovaj koji ste poslali i preuzmem nov a Vi dalje ulazite u procedure
A ja sada da predajem na reklamaciju da Vi to vozite jedno par dana. nemem ja vremena za to.!!!
Kada Vas neko dobro bude odrao mozda cete se opametiti.


pozdrav.


Emmi
Poštovani, nažalost nemamo mogucnost da Vam obezbedimo da preuzmete robu u radnji. Radnje su presle na novi sistem i mi ne vidimo njihov lager niti imamo mogucost rezervacije robe. Procedura ce potrajati samo dok kuriri nama dostave cooler a mi cemo nastojati da kolege odmah zaprime i resenastalu situaciju. Kako kolege iz reklamacija rade do 17h mi nažalost nemamo mogucnost drugačijeg rešavanja. Hvala na razumevanju.

Ja
To cete sve ispricati trzisnoj inspeskciji i sudiji po krivicoj prijavi. Srecan rad. Preksrili ste nekoliko zakona a da toga niste ni svesni zbog ove banalnosti platicete veoma lepu sumu. Saznao sam da saljete robu koja Vam se vratila nakon web kupovine. Kupac vrati nakon 15 dana proizvod, po zakonu o kupovini na daljinu Vi morate da robu primite natrag i refundirte novac. U ovoj situaciji postoje jedino dva scenarija kako je doslo do ovga. 1. cooler je bio na testu. 2.poslali ste mi cooler koji je neko vratio iz nekgo razloga kada je kupovao na daljinu i ovo 2. je najverovatniji scenario. Nije zapakovao sve, najverovatnije je vracen zato sto taj neko nije umeo da ga montira posto se jasno vidi da vodeni blok po tragovim paste nije mogao nikako da stane ravno na heatsink procesora, taj to nije znao da namesti Roba vam je vracena i Vi ste tom nekom refundirali novac i cooler stavili u prodaju-ovo bi bilo ok, ali mora jasno da bude nazanceno da je cooler vracen iz web shopa, i nakon detaljnog pregleda i to onda ide po umanjenoj ceni. Po zakonima EU i zakonim Rep. Srobije nikome nije dozovljeno da prodaje koriscenu robu kao novu, ako je vracena u prodavnicu mora jasno da stoji razlog zasto je vraceno i cena mora da bude umanjena, naravno garancija se ne sme skracivati, i po zakonu i za takvu robu ona mora biti 2. godine Posto ovo radite veoma cesto, i posto racunate na to da se ljuidi nece cimati Hoce ovaga puta, i ici ce do kraja. Posto postoji poprilican broj ljudi kojima ste ovako nesto slicno uradili na forumu i u gejmerkim klanovima Srbije. Ocekujte kolektivnu tuzbu. Drugim recim "Pukao nam je film".
Srdacan pozdrav
 
Poslednja izmena:

Paja4

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.07.2019.
Poruka
1.166
Rezultat reagovanja
421
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 5 2600 6-Core 3.4 GHz
Motherboard:
Gigabyte B450 AORUS ELITE
RAM:
2X KINGSTON HyperX Fury Black 8GB DDR4 3200MHz CL16 - HX432C16FB3/8 8GB, DDR4, 3200Mhz, CL16
HDD:
TOSHIBA 1TB 3.5", SATA III, 64MB, 7200rpm, P300 serija - HDWD110UZSVA Interni, 3.5", SATA III, 1TB H
Case:
NZXT H500 BLACK-RED
PSU:
THERMALTAKE TOUGHPOWER 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Redragon Gerberus i Redragon Karura
OS & Browser:
Windows 10
Samo isteraj to do kraja, i obavezno nas obavestavaj ovde da vidimo kako ce se zavrsiti
 

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
Samo isteraj to do kraja, i obavezno nas obavestavaj ovde da vidimo kako ce se zavrsiti
Ja sam resen i spreman da ovo isteram, i necu odustati.
Ima da ih ganjam dokle god ne plate kaznu i uplate novac ili obezbede IT opremu za decu u domovima ili decju bolnicu u Tirsovoj.
O detaljima cu sa adovkatom. Cooler cu naruciti preko Madjara ovde cu kupovati samo ako budem morao nesto hitno da nabavim a od njih necu kupiti vise ni ventilator za kuciste.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Svaka ti čast, ovim lopovima neko mora da stane na put!
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
X puta prezvakana tema, opste je poznato da prodaju outlet robu kao novu pa "ako prodje, prodje". Meni su dva puta slali koriscenu robu i morao sam da cekam desetak dana na povrat novca zbog te reklamacione procedure.

Spremi zivce ako hoces da isteras sve do kraja, sudski postupak je jako spor. Imao sam parnicu sa Gigatronom oko napajanja i trajala je 3.5 godine iako je od samog pocetka bila cista u moju korist. Plus ti kao tuzilac moras da placas vestacenja i slicne stvari dok se ne okonca postupak.

Srecno i nadam se da ces uspeti da isteras stvar do kraja.
 

vuk125

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.12.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
41
Moja konfiguracija
X puta prezvakana tema, opste je poznato da prodaju outlet robu kao novu pa "ako prodje, prodje". Meni su dva puta slali koriscenu robu i morao sam da cekam desetak dana na povrat novca zbog te reklamacione procedure.

Spremi zivce ako hoces da isteras sve do kraja, sudski postupak je jako spor. Imao sam parnicu sa Gigatronom oko napajanja i trajala je 3.5 godine iako je od samog pocetka bila cista u moju korist. Plus ti kao tuzilac moras da placas vestacenja i slicne stvari dok se ne okonca postupak.

Srecno i nadam se da ces uspeti da isteras stvar do kraja.
Nek traje i 200 godina, potpuno je nebitno. Platice se sa treba uopste nije vazno. meni je sada jedino vazno da oni izgube sto vise novca tj da plate sto vecu kaznu. Meni i ide u prilog da to sto duze traje. Jer sto duze traje to je skuplje.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Nek traje i 200 godina, potpuno je nebitno. Platice se sa treba uopste nije vazno. meni je sada jedfino vazno da oni izgube sto vise novca tj da plate sto vecu kaznu. Meni i ide u prilog da to sto duze traje. Jer sto duze traje to je skuplje.
Imaj na umu ko je vlasnik tog lanca, ne bi me čudilo da na kraju jedino ti ostaneš bez para, ali se iskreno nadam da to nije slučaj.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.950
Rezultat reagovanja
7.629
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Sobzirom na vlasnika lanca tih lopovskih radnji mozda nece platiti kaznu ukoliko Vuk dobije spor (a 99% ce dobiti) ali ce nakon toga definitivno da promene politiku da ne bi bili toliko na radaru. Svidja mi se ideja i voleo bih da se u ovome istraje do kraja.
vuk125 skidam ti kapu za sve sto si napisao u ovoj temi. Respekt:like:
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Nek traje i 200 godina, potpuno je nebitno. Platice se sa treba uopste nije vazno. meni je sada jedino vazno da oni izgube sto vise novca tj da plate sto vecu kaznu. Meni i ide u prilog da to sto duze traje. Jer sto duze traje to je skuplje.
vuk 125 nema sta sve je to sto kazes tako i ti si potpuno u pravu ali evo ti moj savjet u trgovini sam 25 godina nagodi se sa njima ako je ikako moguce jer to ce se razvuci do balačaka sto se kaze a iako je istina da je to firma sa debelim vezama, neces im nauditi ali ni sekunde .svi ce ti reci samo naprijed i ja cu ali ono sto je dobro za tebe je nagodba s njima da ti vrate novac ili novu zapakovanu stvar .sretno
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.950
Rezultat reagovanja
7.629
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ako resi da sebe ne trosi ovim postupkom rekao bih da uopste ne razmatra zamenu robe vec da se odluci za povracaj novca i da kupi sebi hardver preko madjara na KP. Jao jao jao ne ne ne :ludnica::ludnica:opet sam spomenuo madjare nisam patriota. Sta mi bi ponovo... ah taj PDV i ta sjajna drzava ce se osteti ako kupis preko madjara. Razmisljaj zdravo :troll:

Ako si neko ko je spreman da izdvaja lovu za neku vrstu sprovodjenja pravde ja te podrzavam ali bice skupo. Ovo mi se svidja kao zamisao jer slicnu foru vodi Bojan Savic sa YT koga takodje jako cenim kao coveka.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Mislim da ne bi trebalo da mu izadje veliki trošak,i gubljenje vremena..Jednostavno preda tužbu,placa samo veštaka(5,6k. dinara)a u dogovoru sa advokatom kojem daje punomocje,advokat neka uzme proviziju kad dodje do naplate,ako hoce tako,a vrv hoce,pa nek se oni zezaju..tebi samo jave kad završe igranku..
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.695
Rezultat reagovanja
1.810
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
vuk 125 nema sta sve je to sto kazes tako i ti si potpuno u pravu ali evo ti moj savjet u trgovini sam 25 godina nagodi se sa njima ako je ikako moguce jer to ce se razvuci do balačaka sto se kaze a iako je istina da je to firma sa debelim vezama, neces im nauditi ali ni sekunde .svi ce ti reci samo naprijed i ja cu ali ono sto je dobro za tebe je nagodba s njima da ti vrate novac ili novu zapakovanu stvar .sretno
+1 Slazem se.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.247
Rezultat reagovanja
5.334
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Nikom nije bezbolno tužba,sudjenje,i da su jaki bez troška..Da je ovo USA pa da kazne budu ekvivalentne po jačini npr firme pa da puknu jedno 10 mil. din..ali ipak je ovo Srbija i bice oko 100k dinara..Ali nikom nije u interesu da vode spor koliko god su jaki i u vezi sa vlašcu..Pa zamislite da imaju samo 100 tužbi godišnje koja je cifra i trošak pravnika sa obe strane i sudova,i na kraju odsteta .nije reč baš o maloj sumi...Imao sam spor sa jakim firmama,i verujte beze od toga ko djavo od krsta..ja sam dobio ono sto sam tražio,a advokat koliko ih je rebnuo.. @DR4C0Ni4N bilo bi lepo da podelis neki detalj sa nama kako sta ide i kakva je presuda bila(da li je bila zadovoljavajuca cifra),i da li si placao svaki izlazak ili ne placaš nista nego na kraju advokat uzima od njih proviziju?
 
Vrh