• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Drajver za graficku

ikic2255

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.11.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Vec 2-3 nedelje imam problem oko drajvera za graficku karticu koji nikako ne mogu da instaliram iz nekog razloga...
U sustini imam kantu od kompa, ali za moje zahteve je do skoro bio sasvim dobar. Medjutim, od skoro nisam u mogucnosti da igram browser igru haxball, jer mi je konstantno dropao fps i prakticno je nemoguce igrati. U pocetku nisam znao sta je u pitanju pa sam odlucio da reinstaliram windows. Ovaj put ni to nije pomoglo pa sam presao sa sedmice na windows 10 i instalirao sve neophodne drajvere preko DriverPack Solutiona koji to radi automatski. Medjutim, kada je trebalo da instalira drajver za graficku, izlazi ova poruka otprilike “No AMD Graphics driver is installed”. Pokusavao sam da preko interneta nadjem drajver i sam instaliram ali nisam imao nekih rezultata, a kada ulazim na igru fps je oko 20 (uvek mi je bio konstantno 60).
U pitanju je AMD Radeon HD 7480D integrisana graficka, outdated naravno (ne mogu da je nadjem ni na zvanicnom sajtu AMD-a pa da tu instaliram drajver), ali da li postoji bilo kakvo resenje ili je komp jednostavno za potok i moram da ga menjam?

P.S. Pokusavao sam i da izbrisem postojece drajvere, apdejtujem Windows i da ponovo instaliram AMD Catalyst driver za moju graficku, ali ni to nije pomoglo. I iako ovo ne bi trebalo da ima apsolutno nikakve veze sa mojim problemom, voleo bih da napomenem da je dropanje fps-a iz nekog razloga pocelo kada sam presao na bezicni mis. Zvuci smesno ali eto mozda to ima neke kosmicke veze sa drajverima za graficku (takodje nisam u stanju da proverim da li zaista SLUCAJNO to ima nekakve veze jer je stari mis odavno zavrsio u kanti) ...

Ako postoji neko ko je imao slican problem, ili dobro poznaje ovu materiju - svaki savet je dobrodosao.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.222
Rezultat reagovanja
5.293
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro

Jorimir

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.09.2016.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 & be quiet! Dark Rock 4
Motherboard:
ASUS TUF B450M-PLUS gaming
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
ASUS TUF Gaming Radeon RX 5700
Display:
Philips 278E9QJAB
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Fractal Design Define Mini C
PSU:
Raidmax RX-735AP-R 735W
Internet:
20mb/4mb
OS & Browser:
Windows 10 and Google
Other:
ADATA XPG SX8200 256GB
Mozda je glupo pitanje, ali da li si probao drajvere odavde?


Takodje preporucio bih da skines drajver koji ti treba, izbrises AMD folder, restartujes racunar, instaliras drajver i opet restartujes, pa mozda se nesto popravi.

Inace da li je legalna verzija Windows-a u pitanju?

Za misa ne znam stvarno, mada sam ja naprimer primetio da mi monitor svaki put malo promeni osvetljenje u League of Legends-u kada pritisnem nesto na bezicnoj tastaturi XD. Ali nova je i tastatura i monitor pa ne mogu da odredi sta je i do cega je, a nisam ni pokusavao doduse XD.
 

ikic2255

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.11.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mozda je glupo pitanje, ali da li si probao drajvere odavde?


Takodje preporucio bih da skines drajver koji ti treba, izbrises AMD folder, restartujes racunar, instaliras drajver i opet restartujes, pa mozda se nesto popravi.

Inace da li je legalna verzija Windows-a u pitanju?

Za misa ne znam stvarno, mada sam ja naprimer primetio da mi monitor svaki put malo promeni osvetljenje u League of Legends-u kada pritisnem nesto na bezicnoj tastaturi XD. Ali nova je i tastatura i monitor pa ne mogu da odredi sta je i do cega je, a nisam ni pokusavao doduse XD.
Vec sam brisao postojeci drajver uz pomoc AMD Cleanup Utility-a i instalirao novi, s tim sto nisam uspevao da nadjem konkretno ovaj koji ste poslali vas dvojica, nego sam trazio alternativu pa sam instalirao AMD Catalyst koji je navodno kompatibilan sa mojom grafickom, ali ne znam, mozda to ima neke veze? U svakom slucaju probacu ponovo sa ovim gore drajverom :geek:
 

Jorimir

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.09.2016.
Poruka
34
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 & be quiet! Dark Rock 4
Motherboard:
ASUS TUF B450M-PLUS gaming
RAM:
16GB DDR4
VGA & cooler:
ASUS TUF Gaming Radeon RX 5700
Display:
Philips 278E9QJAB
HDD:
Seagate 1TB
Case:
Fractal Design Define Mini C
PSU:
Raidmax RX-735AP-R 735W
Internet:
20mb/4mb
OS & Browser:
Windows 10 and Google
Other:
ADATA XPG SX8200 256GB
Vec sam brisao postojeci drajver uz pomoc AMD Cleanup Utility-a i instalirao novi, s tim sto nisam uspevao da nadjem konkretno ovaj koji ste poslali vas dvojica, nego sam trazio alternativu pa sam instalirao AMD Catalyst koji je navodno kompatibilan sa mojom grafickom, ali ne znam, mozda to ima neke veze? U svakom slucaju probacu ponovo sa ovim gore drajverom :geek:
Moji ti je savet da se maneš tih programa i za automatsku instalaciju i za brisanje, vrlo je jednostavmo to odraditi i rucno nema potrebe za njima(eno gore sam ti u jednoj recenici napisao kako se brisu stari drajveri, doduse zaboravio sam da kazem da izmedju skidanja novog i brisanja AMD foldera trb i da deinstaliras stari u uninstal and change-u), a kada sam odradis znas sta si uradio.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
900
Rezultat reagovanja
658
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Joj ne, nemojte ovoj Potini Ikicu pomagati, teska vezara u Haxball-u :D E moj Ikicu, ne ide to tako, kakav driver pack solution i amd clean up? Koristis samo DDU i zvanicne drivere sa AMD sajta. Catalyst koliko ja znam, nekada moze da se instalira nevezano od drivera, pa sam ubedjen da si ti pokusao da instaliras Catalyst, a drivere nemas, pa samim ti i prijavi da nemas graficku :)
P.S. Ovde vrhusnki GeKe sa Hax-a :P
 

ikic2255

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.11.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sinoc sam ponovo dizao desetku i ovaj put sam pustio sam operativni sistem da nadje drajvere, jer se jelte ne mora kao na sedmici rucno, pa da se ne bih za***avao i budzio nesto sam, nasao je odgovarajuce drajvere i kada sam usao na hax da testiram radilo je sve normalno i imao sam konstantnih 60fps-a jej.
Medjutim, kad sam taman pomislio da sam konacno resio stvar, ulazim ponovo u browser i na hax i PRC, kako sam usao u gejm, fps pada na nekih 30 i ponovo postaje neigrivo :confused:. Zna li neko mozda sta je u pitanju posto mi ovo postaje izuzetno iritantno, a ostajem bez opcija polako :ludnica:

Joj ne, nemojte ovoj Potini Ikicu pomagati, teska vezara u Haxball-u :D E moj Ikicu, ne ide to tako, kakav driver pack solution i amd clean up? Koristis samo DDU i zvanicne drivere sa AMD sajta. Catalyst koliko ja znam, nekada moze da se instalira nevezano od drivera, pa sam ubedjen da si ti pokusao da instaliras Catalyst, a drivere nemas, pa samim ti i prijavi da nemas graficku :)
P.S. Ovde vrhusnki GeKe sa Hax-a :P
Ja ponzajem samo jednog pravog vrhunskog oldschool gk-a sa haxa - amir_s, za Fikija prvi put cujem :D ( koji ti je nick na haxu? :PP )
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
900
Rezultat reagovanja
658
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Sinoc sam ponovo dizao desetku i ovaj put sam pustio sam operativni sistem da nadje drajvere, jer se jelte ne mora kao na sedmici rucno, pa da se ne bih za***avao i budzio nesto sam, nasao je odgovarajuce drajvere i kada sam usao na hax da testiram radilo je sve normalno i imao sam konstantnih 60fps-a jej.
Medjutim, kad sam taman pomislio da sam konacno resio stvar, ulazim ponovo u browser i na hax i PRC, kako sam usao u gejm, fps pada na nekih 30 i ponovo postaje neigrivo :confused:. Zna li neko mozda sta je u pitanju posto mi ovo postaje izuzetno iritantno, a ostajem bez opcija polako :ludnica:



Ja ponzajem samo jednog pravog vrhunskog oldschool gk-a sa haxa - amir_s, za Fikija prvi put cujem :D ( koji ti je nick na haxu? :PP )
InThePedu potino :):ziveli:
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
900
Rezultat reagovanja
658
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Svugde te ima dupe, nabiguzu jedan :ziveli:
I pomozi svom bratu ako ponovo zelis da delis teren sa ubojitim spicom :PP
Oce nekada da onaj xBox game bar i sve u njemu sto ima ugasi. Ugasi sve to u Settings pa probaj, a ako ne, kupi neku graficku za 20/30 evreja pa igraj Hax.
Mozda je postala i slaba da graficka za to, ko ce znati :)
 
Vrh