• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Diskusija o cenama, menjačnicama, trgovinom kriptovaluta

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi, zanima me kakva su vam iskustva sa menjačnicama, preko kojih radite trade? Iskustva sa provizijama..., mesečnim, dnevnim limitima uplata i isplata.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Milan Vladisavljevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.06.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam kupio nesto malo eterijuma pre par meseci od domace ecd menjacnjice. Nije mi se svidelo to sto mi je trebalo par dana za verifikaciju. Posto sam kupio za oko 100$ na proviziju i nisam nesto obracao paznju ali mislim da je bila oko 4% i jos kada se na to doda pdv izadje solidno. Da li zna neko kako se moze kupiti ili prodati u dolarima ili evru?
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Idi na CEX menjačnicu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

TamaraAndrej

Newcomer
Učlanjen(a)
30.09.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li koristite aplikacije za pracenje trendova poput ove?
Simple Bitcoin Portfolio Tracker
Ovde mozete videti cenu, promenu u poslednja 24h (trenutno izgleda ovako-vidi sliku) i nedeljne trendove. Ovo mi izgleda prilicno pregledno i korisno. Inace sam potpuni pocetnik, moja najbolja drugarica je usla u pricu na prolece 2017 u rekla bih pravom trenutku iz USA a ja krecem tek sad :)
 

Prilozi

Lastsrdjan

Newcomer
Učlanjen(a)
30.09.2018.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da li koristite aplikacije za pracenje trendova poput ove?
Simple Bitcoin Portfolio Tracker
Ovde mozete videti cenu, promenu u poslednja 24h (trenutno izgleda ovako-vidi sliku) i nedeljne trendove. Ovo mi izgleda prilicno pregledno i korisno. Inace sam potpuni pocetnik, moja najbolja drugarica je usla u pricu na prolece 2017 u rekla bih pravom trenutku iz USA a ja krecem tek sad :)

Svaki pocetak je tezak :) ima mnogo nacina da pratis cene, ali u periodu koji je sada, najbolje je da ne ulazis sa vecim ulaganjim, da li ce sutra biti blize 4k ili 8k tesko je reci... ulazak 2017 je uglavnom bio propast jel je od tad cena pala 3 puta tako da definitivno je sada mnogo bolje vreme za pocetak :) srecna trgovina! :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Svaki pocetak je tezak :) ima mnogo nacina da pratis cene, ali u periodu koji je sada, najbolje je da ne ulazis sa vecim ulaganjim, da li ce sutra biti blize 4k ili 8k tesko je reci... ulazak 2017 je uglavnom bio propast jel je od tad cena pala 3 puta tako da definitivno je sada mnogo bolje vreme za pocetak :) srecna trgovina! :)
Nisam siguran da razumem, 2017 bila propast? Pa verovatno za nekog ko je kupovao BTC po 20.000$, ali je bila odlicna za sve koji su kupovali za ~2000-3000 zar ne?
 

Miner

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.02.2018.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Svaki pocetak je tezak :) ima mnogo nacina da pratis cene, ali u periodu koji je sada, najbolje je da ne ulazis sa vecim ulaganjim, da li ce sutra biti blize 4k ili 8k tesko je reci... ulazak 2017 je uglavnom bio propast jel je od tad cena pala 3 puta tako da definitivno je sada mnogo bolje vreme za pocetak :) srecna trgovina! :)
Misliš ulazak u 2018 god?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

mike.d

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.07.2018.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
situacija ovih dana je katastrofalna za minere , i za trgovce, jer je pad neverovatnih 85 % od početka godine..
jedino da se cene i "hype" okrenu , kao što je bilo na kraju 2017 i početku 2018 , pa da se tako povećane ( hipotetički) i malo zadrže..
velika većina minera je polako postala neprofitabilna za početnike, pa i za one kojima se oprema isplatila, situacija je teška...

uostalom postoje razni kalkulatori na webu u koje samo treba ubaciti podatke o mašini, novčićima koje kopate, pa se rezultat pojavi i brojevima i ( čak i rečima) ,da ne bude zablude isplati li se ili ne .. dajte svoja iskustva i savete, podelite sa nama svoje viđenje ove situacije u miningu
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Nece se vratiti stanje od jeseni/zime prosle godine. To stanje je bilo izuzetak, a ne pravilo. Stanje je sad takvo da ima tolko majnera da ponuda uveliko premasuje potraznju, sto je dovelo do dodatnog pada (BTC vs ETH) i sad majneri prodaju ETH po bilo kojoj ceni. Izlaz iz ove situacije je onda kad babe i dede, tetke i strine, prodaju majnere i kad se smanji ponuda.
 

mike.d

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.07.2018.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
eventualno , a nije nemoguće, povećanje potražnje za kriptovalutama može da podigne cene.
razloge za to vidim u informacijama iz kojih se vidi da u zadnjh nekoliko meseci u zemljama koje pogađa inflacija, povećava tražnja za inostranim valutama i kripto valutama.. u Iranu je ostalo legalno rudarenje, Venecuela čak uvela i nacionalnu kriptovalutu, Turska i Rusija , takođe pogođene inflacijom uvode ih polako u legalne tokove, jedino Kina zabranjuje promet kriptovaluta, iako se prema nekim podacima u kini nalazi 75 % mining kapaciteta za bitcoin.
Opera testira kripto novčanik intergrisan u svoj web browser, Huawei donosi preinstaliran walllet u neke novije modele mobilnih telefona... sve to pomaže da se omasovi korišćenje kripta . to bi dalo za rezultat povećanje tražnje i samim tim bi se količina vrednosti u opticaju odrazila na cene. ako se isprati kako odnos količine novca ima na cene, može se videti na coinmarketcap u , kad skoči količina novca uloženog u neku kriptovalutu, poveća se i njena vrednost. isto tako i padovi kapitalizacije neminovno povlače pad cene ..
sad zamislite da po neki turista ubaci u svoj telefon neku kriptovalutu za put, eto da mu se nađe... neka ubaci samo po 10 dolara, i to svaki 1000 ti korisnik tih novijih telefona.. kako u ovom vremenu proizvodnja pametnoh telefona skače neviđenom brzinom ,dolazimo do toga da se povećati broj kripto korisnika.. a kad siđe medu te tetke strine i babe, to može biti onaj bum ..
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ja sam batalio te crypto vesti jer su skroz nerealne spekulacije. Venecuela je propala iako ima naftu, tako da mani se njihovih ekonsmkih poteza i ideja.

"kad skoči količina novca uloženog u neku kriptovalutu, poveća se i njena vrednost."

u savrsenom svetu, da. U kripto svetu - koga bole uvo?! Eto ti XRP kao primer, ICO bio po 1$, sad vredi duplo manje uprkos ulozenim novcima u njega. Vrednost zavisi iskljucivo od potraznje i ponude. Ako trgovci (spekulanti) odluce sutra da trguju ZEC-om i batale ETH skroz, ETH ce vredeti jos manje, a ZEC ce vredeti nesto. Dok ga ne naduvaju, pokupe profit, i napuste.
Ovo sam "lupio" kao primer, ali takve se stvari desavaju redovno. Mogo se ETH kupiti pr emesec dana za 200, prodati prekljuce za 230. Trgovci tu zarade, bas njih briga kolko ETH nekog kosta da napravi.
 

milos.bcx

Newcomer
Učlanjen(a)
03.03.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav ljudi, zanima me kakva su vam iskustva sa menjačnicama, preko kojih radite trade? Iskustva sa provizijama..., mesečnim, dnevnim limitima uplata i isplata.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Pozdrav,

Ukoliko ste i dalje zainteresovani za zamenu BTC, možete posetiti link www.bcx.rs, jer mi smo prva automatizovana Blockchain platforma gde možete instatno menjati svoje koine ili ih kupovati za RSD. Kao majneru, možemo Vam obezbediti najpovoljnije uslove za prodaju BTC.
Ukolko imate dodatnih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Miloš Kolundžić - www.bcx.rs
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Zasto mislis da ste vi prviJI od ECD-a, i prakticno cak negirate postojanje njihovih crypto ATM-ova po Srbiji.
Ovo pisem da neko novi ovde ne pomisli da nista drugo ne postoji i da ste zaista jedini (prvi).
 
Vrh