• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Notebook] Dell Studio 1537

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
Ovaj mini review sam prvobitno pisao za svoj blog, ali rekoh bilo bi zgodno da ga podelim i sa drustvom ovde:
http://www.plagosus.net/blog/hardware/dell-studio-1537-notebook-sa-stilom/


Posle dugog odabira i detaljne potrage za novim laptopom, novi lepotan je konačno tu: Dell Studio 1537. Kako sam ga već nosio na put, prenosim iskustva iz prve ruke. No krenimo redom…

Specifikacije
CPU: Intel Mobile Core 2 Duo T5800 2GHz
Chipset: Intel Centrino Mobile Technology, PM45
RAM: Hynix 2×1GB DDR2 800MHz (Max 2×2GB)
HDD: Hitachi HTS54225L9A300, 250GB, SATA300, 5400rpm, 7BM Cache
LCD: Samsung SEC 5441, 15,4” wide, 1280×800, glossy, LED backlight
GPU: ATI Mobility Radeon HD 3450
DVD: TSSTcorp DVD+-RW TS-T633A (Samsung)
LAN: Broadcom NetLink Gigabit Ethernet
Wi-Fi: Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card, 802.11b/g
BT: Broadcom Dell Wireless 370 Bluetooth Mini-card
FireWire: Ricoh R5C832 IEEE-1394
Audio: 2.2 Intel High Definition Audio
Webcam: Creative Technology Ltd. 2mpx
Baterija: 6-cell 56WHr Li-Ion Battery
Ostalo: Mikrofon, Card Reader, 34 mm ExpressCard slot, HDMI, VGA

Dizajn i završna obrada
Kao što sam već pomenuo, Dell Studio mi se pre svega svideo kako izgleda. Zaista lepo dizajniran laptop sigurno će imamiti koji pogled kada se nađu na stolu u nekom od kafića sa Wi-Fi hotspotom ili u krilu tokom putovanja… Pored crnog, koji sam ja uzeo, Studio serija se može naći u ukupno 7 boja, kao i preko 200 stilizovanih skinova sa posebno dizajniranim temama. Komponente su standardno za Dell jako kvalitetne, počevši od tastature, touchpad-a do samih komponenti sistema. Završna obrada je takođe na nivou tako da ništa ne škripi niti ima oštrih ivica.

Ekran
Ekran mi je možda i jedna od najbitnijih komponenti računara. Ugrađeni (Samsung SEC 5441) ekran prikazuje zaista živahne boje, a pozadinsko LED osvetljenje je za svaku pohvalu. Do sada nisam video ni jedan laptop sa ovako svetlim ekranom. To je posebno pogodno za košićenje na otvorenom pri jakom suncu. Kada ga koristim standardno u zatvorenoj prostoriji, osvetljenje držim smanjeno skoro na minimum. Kvalitetu slike posebno doprinosi to što je površina ekrana glatka i sjajna (glossy). Iako više volim mat ekrane, pre svega jer na njima ne ostaju otisci prstiju, moram priznati da je kvalitet slike ipak na strani ovih sjajnih. Ugao vidljivosti je dosta širok po horizontali i nešto uži po vertikali, no sam displej se dovoljno otklapa te nema nikakvih problema pri korišćenju. Iako sam navikao na 19″ wide screen ekran desktopa, dijagonala od 15.4″ sa rezolucijom od 1280×800px je sasvim dovoljna za rad.

Tastatura
Sledeća stvar koja je jako bitna za svakodnevni rad je tastatura. Od skoro svi modeli računara (posebno kada su laptopovi u pitanju) isporučuju se sa tzv. srpskom tastaturom, tj rasporedom dugmića koji uključuje naša slova. Kako u našoj latinici/ćirilici ima svega par slova koja se razlikuju od engleskog alfabeta, jako ih je lako popamtiti, posebno jer su skoro uvek na istom mestu (slovo “ž” zna da šeta). Situacija je totalno drugačija kada se radi o zagradama i specijalnim znacima, jer ih ima mnogostruko više, a njihov raspored je totalno drugačiji ako se koristi YU tastatura u odnosu na standardnu US. Svi mi koji smo odrasli uz računare sa US tastaturom i programima na engleskom jeziku, jako teško prihvatamo ovakve promene. Čak bih doplatio za US tastaturu u slučaju da su imali samo ove naše. OK, YU tastatura i nije problem ako kuckate na Fejsbuku i šaljete elektronsku poštu, ali za programiranje mi nikako ne ide. Prosto sam kao retardiran. Zato me je jako obradovlo kada sam naleteo na ovaj primerak laptopa sa US tastaturom. Dugmići su normalnog otpora, raspored je totalno ok, čak je i čuveno “Fn” na dobrom mestu (nije u ćošku gde inače stoji “Ctrl”). Inače se jako teško privikavam za tuđe tastature (tipa na fakultetu ili kod drugara) ali ova mi je legla iz prve Posebno su zanimljivi i multimedijalni tasteri iznad F-ova, koji su senzorski i zasvetle kada ih dotaknete… Postoji i varijanta sa tastaturom koja poseduje pozadinsko osvetljenje što je jako korisno za kucanje u mraku, ali takve nisam viđao da su uvožene kod nas.

Touchpad
Touchpad je sasvim korektan. Njegova površina je blago hrapavija od ostatka kućišta pa pod rukom imate osećaj kada prstom prelazite peko njega. Inače sam zastupnik ideje da se na laptopu koristi upravo touchpad, a ne miš. Naravno osim u slučajevima kada je isti neophodan, poput grafičkih programa i igrica. Naime, mnogi se su navikli na miša pa se sa touchpadom ne snalaze. Setite se samo da je isto bilo i sa mišem, dok niste stekli osećaj. Kako je laptop prenosni računar, pa ćete ga samim tim i koristiti kada nista za svojim stolom, često i u krilima na skučenom prostoru gde nema mesta za miša… U takvoj situaciji bićete hendikepirani za jedan zaista ok način komuniciranja sa računarom. I meni je trebalo dosta vremena dok nisam upao u štos još na maleckom touchpadu EeePC-ja, ali vremenom se izveštite i sve dođe na svoje.

Kamera
Kamera od 2 mega piksela je kvalitetna i po danu daje jako dobar kvalitet slike. Kada je osvetljenje lošije pojavljuju se zrnca na slici, ali je slika i dalje mnogostruko bolja od ostalih web kamerica koje sam imao prilike da vidim – kako na laptopovima tako i na desktop računarima. Posebno je zanimljiv softver pod nazivom “Dell Webcam Central” koji u realnom vremenu dodaje razne efekte na sliku koja se prikazuje sa kamere. U kombinaciji sa ugrađenim senzorom za prepoznavanje lica možete vršiti video pozive preko Skype-a i dodavati sebi brkove, naočare, kape i sl. koji će stajati na vašem licu čak i kada se pomerate ispred ekrana. Jako zanimljiva opcija koja se svidela svima koji su imali prilike da je koriste.
Zvuk
Integrisani zvučni kontroler je sasvim solidnog kvaliteta. Zvučnici su poprilično glasni, ali standardno za laptopove imaju visoke tonove i nemaju bas. U svakom slučaju, sasvim su pristojni za gledanje filmova i praćenje multimedijalnih sadržaja na Intenetu. Čitao sam po netu da su se neki DJ-evi žalili kako izlaz nije dovoljno kvalitetan za ozbiljno pustanje muzike. Pa ne znam kakvi su to DJ-evi kojima je ozbiljno i kvalitetno pustanje muzike sa bilo kog laptopa. Ako želite kvalitet kupite eksternu zvučnu karticu koja vam je neophodna. Ipak za takve primene, treba uložiti u svrsishodnu opremu.

Procesor
Na ugrađeni Intel Core 2 Duo procesor ne treba trošiti reči. Kao što i samo ime kaže, radi se o dvojezgarnom procesoru, radne frekvencije 2GHz, sa 2MB keša.

Grafika
ATI Mobility Radeon HD 3450 grafička kartica sa 256MB memorije je sasvim solidna. Nije namenjena nekom ozbiljnijem igranju igara, ali za svakodnevne poslove je više nego dovoljna. Njena GPU snaga je 40 Gflopsa (Poređenja radi, Intel Core i7 965 XE ima snagu od oko 70 Gflopsa).


Hard disk
Ugrađeni Hitachi-jev har disk me je prijatno iznenadio. U pitanju je disk čije se ploče vrte ne 5400 obrtaja u minutu, međutim, povezan je preko SATA300 interfejsa pa je po performansma sličan mom starom SATA150 WDC-u od 250GB. Kao što je i bilo očekivano, vreme pristupa je nešto više zbog sporije rotacije ploča, ali je brzina transfera veća.

Portovi
Svi portovi su raspoređeni sa leve i desne strane kućišta. Od napred je samo InfraRed, a pozadi je samo otvor za hlađenje gde se heatpipe-om povezani hladnjaci centralnog procesora i grafičke kartice.

Sa leve strane nalaze se: HDMI port, prekidač za paljenje/gašenje wireless-a i Bluetooth-a, VGA izlaz, eSATA port, USB 2.0 port, priključak za mikrofon, dva priključka za slušalice (jako zgodno za gledanje filmova tokom putovanja), 34 mm ExpressCard slot i čitač (SD/SDHC/MMC) kartica.

Ono što sam namerno preskočio je “Wireless Catcher“, opcija koja me je oduševila. Naime, ako je laptop isključen, zadržite dugme sa znakom Wi-Fi-a (sa suprotne strane dugmeta za uključivanje računara) i ukoliko u u etru postoji signal neke Wi-Fi mreže dugme će zasvetleti. Ako zasvetli, uključite računar i povežete se na mrežu, ako ne uštedećete sebi i vreme i bateriju računara


Sa desne strane nalazi se FireWire port, 2 USB 2.0 porta, slot DVD (inače mi se jako sviđa što je DVD u vidu slota sa prorezom, umesto klasične fioke), džek za punjač i dugme za paljenje.

Nadogradnja
Kada je u pitanju mogućnost nadogradnje komponenti izbor i nije preveliki, ali postoji više slobode nego što je to slučaj kod većine drugih notebook računara. Dell je pre svega omogućio detaljan odabir konfiguracije prilikom samog naručivanja računara sa njihovog sajta. Međutim, to što živimo u Srbiji pa nismo u mogućnosti da računare naručimo direktno već preko domaćih preprodavaca značajno komplikuje stvari i sužava izvor komponenti. Ali i pored svega toga moguće je promeniti neku od sledećih komponenti:

HDD – moguće je ugraditi bilo koji 2.5″ SATA HDD;
RAM – u dva SODIMM slota moguće je ugraditi maksimalno 2×2GB DDR2 RAM memorije na 800MHz;
DVD – može se zameniti Blu-ray drajvom;
Bluetooth i Wireless kartice – mogu se zameniti bilo kojim drugim internim karticama (npr. IEEE 802.11n) jer su 2 od 3 interna slota popunjena;
Baterija – umesto 6-ćelijske baterije moguće je dokupiti 9-čelijsku koja autonomiju rada sa 2.5h produžava na maksimalnih 4h.

Torba za laptop
Kako sam odmah sledećeg dana morao da ga nosim na drugi kraj države, bio sam prinuđen da po kratkom postupku kupim i torbu za laptop. U prvoj radnji na koju sam naleteo izbor je bio poprilično dobar, pa sam na licu mesta odabrao jednu koja mi je najviše odgovarala. Uslov je bio da ne bude prevelika kako računar nebi skako po njoj, kao i da ima posebne pregrade pored one u kojoj stoji sam laptop, kako bi mogao da napakujem potrebne kablove, kartice, diskove, USB 3G modem i sl.

Izbor je pao na simpatičan i funkcionalan model marke Manhattan: Madison Avenue Notebook Computer Messenger Bag.


Operativni sistem
Windows 7
Zbog benchmark-ovanja i testiranja hardvera, probao sam Windows 7 i sve je radilo bez problema. Base score ocena je 4,0 zbog grafike za Aero, što je u najmanju ruku čudno s’obzirom da je ocena za grafiku za igre 5,4. Pretpostavljam da je do drajvera, pošto je Aero dosta manje zahtevan od većine savremenih igara.

Fedora Linux 12
Odmah po instaliranju, Fedora 12 nije automatski prepoznala većinu hardvera, a čak su se pojavili i problemi sa “pucanjem tekstura” u samom KDE-u (na isti način kao i na desktopu) ali je većina problema sutomatski rešena posle potpunog ažuriranja sistema (update od preko 400mb).


Opšti utisak
Kako sam već imao prilike da ga koristim na putu tokom produženog vikenda, a i umesto desktopa na neko vreme, mogu slobodno reći da je došlo vreme kada notebook može u potpunosti zameniti desktop mašine za većinu poslova. Dell Studio 1537 je sasvim pristojna mašina koja sa cenom ispod 50.000 RSD svakako opravdava uloženi novac. Mogao sam za taj isti novac da uzmem i neki model drugog proizvođača sa možda malo više RAM-a ili večim hard diskom, ali teško da bi ukupna ocena bila veća od Dell-ove. Pa i ako ništa drugo, Studio mi je lepši od većine laptopova koje sam video.

Ono što bih na kraju izdvojio kao prednosti i mane, iako se malo toga može zameriti, bilo bi:

Dobro:
Dobra konfiguracija za cenu računara;
Odličan dizajn i kvalitet izrade;
Odličan LED ekran;
Dodatna oprema: HDMI, eSATA, BT, IR, WebCam;
Ne greje se puno čak i posle višesatnog opterećenja;
Odlična ergonomija – dobra tastatura

Loše
Ne podržava IEEE 802.11n (mada se još i ne koristi);
Dobar deo računara je magnet za otiske prstijuČ
Otvor za hlađenje je na čudnom mestu (nije da je loš, ali nisam navikao da je tu);
Zvučnici znaju da daju dosta visoke tonove bez basa;
Touchpad nije najosetljiviji, mada je prihvatljiv;
Nije OTB podržan u nekim Linux distribucijama (Fedora problematična, OpenSUSE radi oslično)


Za vise detalja, vise slika, kao i vece slike posetite http://www.plagosus.net/blog/hardware/dell-studio-1537-notebook-sa-stilom/ posto sam radio copy/paste otuda pa nije sve linkovano...
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
Sjajan review! Ono sto bih dodao kao jos jedan plus je garancija od 3 godine koja se retko vidja i skoro iskljucivo samo kod mnogo skupljih modela drugih proizvodjaca..
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bravo, odlican review :appl:
 

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
Sjajan review! Ono sto bih dodao kao jos jedan plus je garancija od 3 godine koja se retko vidja i skoro iskljucivo samo kod mnogo skupljih modela drugih proizvodjaca..
Da vidis, to sam zaboravio da dodam.
Ima tu jos puno sitnica koje privlace paznju, poput svetleceg prstena plave boje oko konektora za punjac kada je isti ukljucen u struju (koji je inace jako tanak -slim, pa se lako pakuje u torbu) i tako nekih sitnica.
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Mogu reci da si napravio OK review, ali po malo subjektivan.

Imam Dell Studio 1737 od aprila i realno ne bi bio tako blag u oceni.

Studio serija bi trebala da bude multimedijalna, ali je Dell resio da ugradi zvucnike koji su gori od onog sto ja imam na Nokia E51 telefonu. Uzas zivi, nista ne zvuci kako treba, bas je nepostojeci, jednom recju katastrofa.

Zvucna je dobra, pa ako cesto koristis slusalice...

Touchpad je korektan, ali zato su drajveri uzas. Pogotovo sto vec godinu i vise dana imaju bug, koji mora rucno u registriju da se ispravlja.

Kvalitet izrade (ovo se odnosi na 1737 model) uopste ne prilici laptopu od 1200 evra. Tastatura se ugiba kod numerickog dela, kod dioda za WiFi i HDD onaj deo ima luft od 2mm, plastika upada na levom delu kod USB protova, ima luft kod web kamere....

Takodje treba napomenuti da se palm rest, desno do touchpad-a ponekada veoma zagreje, sto prilicno smeta, pogotovo leti (tu se nalazi HDD)

Na zalost moj model nema LED ekran, ali sa standardnim ekranom uglovi gledanja su uzas. Prikaz je OK.

I na kraju baterija (verovatno ces videti uskoro) je prilicno loseg kvaliteta. Za 7 meseci koriscenja otisla je oko 50% (wear off) i vec daje upozorenje da moram da pazarim novu.

Sa druge strane ja sam imao lose iskustvo sa mojim laptopom, jer mi je u roku od mesec dana otisao DVD drajv, HDD je dobio bad sektore, a i nisu mi isporucili i bluetooth.

Nakon servisiranja u Sloveniji (da ne spominjem peripetiji u Srbiji), ugradjen mi je BR rezac i BT (sasvim korektno od njih posto je BR Slot in drajv u to vreme kostao preko 300 evra)...

Treba napomenuti da sam laptop kupio u Londonu...
 
Poslednja izmena:

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Одличан тест и приказ.(малко само прођи поново кроз текст и исправи правописне грешке)
Ја му искрено не бих замерио што је Fedora имала проблема са истим, она има редовне проблем око hardware-а... али то је већ друга тематика. ;)

У сваком случају. БРАВО! :D
 

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
@svi
thx

@stoske
Pa jeste subjektivan, rekoh da sam pisao za svoj blog, a i komp koristim ja licno pa sam pricao kako meni lezi...

Sto se zvucnika tice, ajd sad realno, koliko ljudi i na desktopu ima zvucnike skuplje od 500din. Ako ti treba da se cisto zvuk cuje, dovoljno ti je i to, ako ti treba nesto kvalitenije, naravno da ces doplatiti za bolje.
Imam Altec Lansing VS4121 zvucnike i cini mi se da je zvucna losija nego ona integusa na ploci na desktopu, zato i planiram da uzmem neku USB koju bih mogao da selim. U svakom sl. zvuk nije problem. Nije odlican, ali nije ni problem (bar meni)

Touchpad trenutno (u Win7) koristim bez drajvera i radi poprilicno ok s'tim sto nema scroll. U Linuxu to oko drajvera nema nikakve veze...

Sto se lufta tice, nisam siguran da se laptop od 500e treba porediti sa nekim od 1200, posebno sto se (bar kod mene) ti delovi plastike saviju za manje od milkimetar kada ih bas stisnes, a pri tom niti cvrce niti remete bilo sta, tako da je i to zanemarljivo...

LED ekran je do yaya. Videh da postoji mogucnost da se (tamo kod njih na sajtu) naruci cak i FULL HD varijanta od 1920x1280 ili tako nekako... To je tek lepa stvar...

Za bateriju ne znam, tek sam ga uzeo, ali za sada radi ok.

Laptop sam kupio kod nas u Beogradu, garancija je 36 meseci tako da u slucaju eventualnih kvarova oni to moraju da srede (zakonski rok je 45 dana, pa ako ne srede duzni su da mi daju novi) bez da se cimam sa slovenijom ili cime vec. Drugo je kad kupis laptop negde preko pa ti je posle servis problem. To ne mozes da uzmes kao neki argument.

Sto se Bluetootha tice, zanimljiva je stvar da se ni kod mene u pocetku nije pokazivao.
Instalirao sam Win i sve potrebne drajvere i niti se pokazivao u instaliranim, niti u komponentama koje su tu a nisu instalirane. Zapravo tek kada sam usao u Linux video sam da imam i BT. Posle se vratih u Win, instalirao ga (iako pominjem nije bio medju neinstaliranim komponentama u device manageru) i pojavio se i radi ok.

Cuo sam da se ljudi zale na jos neke probleme kod Della, tipa flickering displeja i sl. ali meni sve radi ok. Kao sto rekoh cak i pohvalno (Vrtim i BOINC vec nedelju dana bez prestanka i radi perfektno)

Ima li ko jos sta da doda?
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Kod mene je situacija sa BT bila da su ga poslali bez istog, pa su ga kasnije ugradili na servisu... Onda se desilo da kada sam sve zamenio u Sloveniji, dobijem laptop, a zvucnici ne rade :lol: ladno nisu povezali...pa sam ovde u Listu morao da platim 600 dinara za povezivanje....

Inace garancija se priznaje kod nas i ne placam popravku, vec samo moram da platim cenu postarine za rezervni deo. Oni ladno nemaju nista, nego narucuju iz Irske. Postarina varira od 30-85 evra po jednom delu.

Cist bezobrazluk po meni.

Samo da napomenem da mi slovenci nisu ni dinara naplatili, cas sam i BR rezac dobio umesto DVD.

Sto se tice zvucnika, da je u pitanju biznis laptop pa i da kazes, ali Studio je multimedijalna masina, nedopustivo je da ima tako los kvalitet zvucnika (moje misljenje)
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Inace garancija se priznaje kod nas i ne placam popravku, vec samo moram da platim cenu postarine za rezervni deo. Oni ladno nemaju nista, nego narucuju iz Irske. Postarina varira od 30-85 evra po jednom delu.
Ne shvatam zasto ako imas validnu garanciju za notebook i odnesesh ga u zvanicni Dell servis koji prihvati uredjaj na garantni servis, ti treba da placash postarinu za deo ?!

Ne vidim ni jedan razlog zato bi tebe trebalo da interesuje kako ce oni doci do potrebnog dela...
 

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
^^ Upravo

P.S. Neko je pomeuo gramaticke greske i progutana slova :) Post sam kuckao od 3 do 6 ujutru pa je dobro da je isti i zavrsen :) no sredicu prvom prilikom.
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Pa tako je kod nas kod Dell zastupnika. U List Computers-u su mi trazili od 35 do 50 evra zavisno od dela, dok su mi u Informatici 85 evra po delu.
 

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
Meni su u jednoj firmi rekli da imaju problematican servis. U drugoj su im na taj komentar rekli da je to "problematican servis" subjektivno i da u poslovnom svetu to ne postoji. Ili je neko korektan ili ne. I rekli su mi da nemaju problema sa servisom. Da je isti sasvim ok, a da su "problemi" sa uzovom, jer se jako malo modela uvozi i ne narucuju sta bi zeleli nego prodaju sta dobiju. U tom smislu nesto...
 
Vrh