• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Deezerov Spleeter, najbolji=besplatan(moguće je ;)) program za odvajanje vokala i instrumentala

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
skoro je ozvaničen. Bolje rezultate daje čak i od komercijalnih rešenja kao što su izotopov music rebalance i audionamixov xtrax stems i online sajtova vocalremover i phonicmind. A i ne cudi obzirom da deezer ima ogromnu bazu pesama pa moze da trenira modele kako hoce.
Releasing Spleeter: Deezer R&D source separation engine
projekat se nalazi na:
deezer/spleeter
potrebno je da imate instaliranu anacondu: Anaconda Python/R Distribution - Free Download , pokrenite anaconda cmd prompt
i da pratite uputstva sa github stranice.
korisnici koji su na windowsu treba klikom misa da preuzmu (clone or download) arhivu sa githuba otpakuju je u c:\users\username folder (i obrisu-master iz imena foldera)
pa prate ostatak:
conda env create -f spleeter/conda/spleeter-cpu.yaml (ako imate nvidia gpu sa pravilno cuda instaliranom prepravite -cpu na -gpu jer su brzine separacije veće)
conda activate spleeter-cpu ( conda activate spleeter-gpu ako ste imate nvidia grafu i cuda)
spleeter separate -i spleeter/audio_example.mp3 -p spleeter:2stems -o output ili ako zelite 4 stema ili 5(vocals/drums, bas/piano...), prepravite ovo -||-"2stems"-||- na 4 ili 5
imate sve pojasnjeno na spleeter wiki
deezer/spleeter
deezer/spleeter
ako je neko ispratio i podesio sve kako treba a uopste nije komplikovano, podelite utiske sa drugima. meni su prilično dobri rezultati na 20ak pesama sto sam radio i poredio sa rx 7 music rebalancom i phonic mindom.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
hm.....pa jel probao još neko osim mene ? :D
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
TUTORIJAL! sledi
pošto se dosta lakše instalira novom metodom koju imate na
deezer/spleeter
i izašli su fine tune modeli, čini mi se sa boljom detekcijom. kada ih preuzmete otpakujte ih u folderu pretrained_models i preimenujte u 2stems, 4stems ili 5stems (dakle bez fine tune u nazivu)
neka moja metoda:
recimo imate kolekciju od 1000 pesama, koje hocete preko noci da odradite:
skinite program file renamer turbo (paid) ili drugi po zelji renamer, i dirlister (free) DirLister « The Selfish Bit
posto program ima problem sa putanjom i nazivima fajlova u windowsu koji ne smeju imati razmak, u file renamer programu preimenujte sve fajlove za konverziju tako da znak _ zameni razmak(tj spejs) u imenu fajla (find&replace character opcija)
u dirlisteru napraviti spisak fajlova, razmaknuti spejsom (pogledajte screenshot)
i u condi kucajte komandu sa imenima fajlova:
u mom primeru neki teški narodnjaci-za probu:
spleeter separate -i 001_-_Juzni_Vetar_-_Izdade_me_ti.flac 002_-_Juzni_Vetar_-_Ej,_od_kad_sam_se_rodio.flac 003_-_Juzni_Vetar_-_Sve_je_postalo_pepeo_i_dim.flac 004_-_Juzni_Vetar_-_Sudbina_me_na_put_salje.flac 005_-_Juzni_Vetar_-_Zoko,_moja_Zoko.flac 006_-_Juzni_Vetar_-_Reci_sve_zelje.flac -o audio_output
skratio sam spisak koje sam konvertovo ali na ovaj način mozete uraditi hiljade pesama preko noci.....zavisi od brzine kompa
 

Prilozi

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
samo da javim ako ima zainteresovanih. spleeter moze batch da radi posao kroz cmd skriptu bez ikakvih komplikacija....
postoje sajtovi koji ce vam odraditi besplatno separaciju pesmu po pesmu poput:
thepirat000/spleeter-api
Splitter.ai - AI powered audio extraction i dr....
NO, naglasio bih, bitnija stvar za ljude koje ovo zanima je da izlaze i naprednija resenja, poput facebook research Demucs (imate repository na github pa testirajte ako vas to interesuje ili u google colab notebooku) je nekih 40% zvučno bolji od spleetera i ostavlja manje artifakta. bas i drum separacija su mu maltene savrseni....
Dobio sam na probu licencu za audionamixov xtrax stems, i mogu vam reci da nije los ali mi se ne svidja to sto su ga baš prosto uradili bez mnogo opcija i ceka se na upload i download sa servera neka 3 minuta...sto je sporije od konkurenata a nije napredniji sto se tice uklanjanja vokala, u rangu je.....ipak je xtrax pro 3 u svoje vreme bio zakon....
izotopov music rebalance moze da posluzi takodje. A uskoro, za nekih 15ak dana izlazi unapredjena plugin verzija spleetera u paketu acustica premium....pa eto i to treba ispratiti...
 
Vrh