• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da se i ja predstavim ( Ime: Marin )

viptuber

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
No name
CPU & cooler:
Intel i5-6400 , Cooler standard od intela za sada
Motherboard:
Gygabite GA-Z170-D3H
RAM:
8GB DDR4 2133
VGA & cooler:
AMD Sapphire R9 280x Dual-x
Display:
ASUS VG248QE
HDD:
Samsung M.2 960 240GB
Sound:
Integrisano
Case:
Termaltake
PSU:
Raidmax RX-730SS
Mice & keyboard:
Logitech G400, Genius
Internet:
Uskoro 100/50 mb/s
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Dobar dan ili pozdrav svima za sve ljubitelje tehnike i svemu što je slično tome :)

Sada bi rekli da sam novi, pa na jedan način jesam, ali na drugi način vas dosta dugo pratim i isto tako radim kao IT u firmi gde moram da budem upućen koliko toliko u inovacije i tehnologiju koja nas okružuje. Da jeste još jedan IT, sigurno mnogi sada misle ista priča i ništa novo. U jednu ruku jeste ista priča, jer radim sa domenom, mrežama, serverima, dosta sam upućen u sklapanja mašina, razumem da je nekada potrebno doći do takvih sitnih detalja da bi neku stvar uklopio kako treba. A sa druge strane, takođe mogu da pomognem oko saveta, mojih nekih iskustava i stavova oko odabira hardvera, softvera itd. Ne znam mnogo, ali zato smo svi tu da se usavršavamo oni koji to zaista žele. Sada sam u nekoj fazi lenjosti, ali pokušaću da se aktivaram jače i idem ka tome.

Dolazim iz Subotice, 91 godište, struka je "Tehničar za kompjutersko upravljanje"- jest da nema mnogo sličnosti oko računarstva, ali je povezano sa CNC strugovima, glodalicama itd. Nikada nisam radio te poslove, ali znam srž funkcije svega toga, još od škole :)

Dospeti do IT funkcije ili rad na računarima, serverima, mrežama i slično mora biti neko ko zaista to voli i želi, isto tako i poštuje sve oko sebe. Mnogi će reći, "a da oni su super svaka im čast", ali će isto tako reći svašta o njima ako im se ne pruže neke informacije koje bi želeli. Morate poštovati i te stvari, jer do nekih informacija su isti ti ljudi došli godinama, a vama ne može da se servira u par rečenica, a kada bi neko i pokušao, ostali bi zbunjeni. U svakom slučaju, potrebno je pokušati svakome pomoći koliko god je moguće, ali samo oni koji su zaista zainteresovani za sve to i kada imaju dobru volju.

Ako me pitate zašto ovaj nick ( Nemojte me pitati :) ), duga je to priča, a hoću za koji mesec kada mi istekne ugovor kod naših divnih MTS provajdera, da okačim video koji će objasniti kako oni posluju u suštini. Ne da ih nagrdim, nego malo i ocrnim. Jer zaista ne zaslužuju puno hvale. Verovatno i drugi ne zaslužuju previše, ali sa njima se zaista ne treba puno petljati, bez obzira što im sve radi bez greške i dan danas. Tako da, jednog dana ću okačiti taj divni snimak koji govori o njima i o stvarima na koje treba da se obrati pažnja. Zbog toga me je inspirisao sam smisao youtuba i mogućnosti koje se pružaju. Moj cilj jeste da pomognem mnogima koliko god je moguće, ali po pitanju svih aspekata, a ne da se izbacuju snimci sa besmislenim idejama ili ti pričama.

"PA DA NE TUPIM MNOGO" - davno sam piskarao po forumima, nekako nemam vremena za te stvari, ali čim uhvatim priliku gledaću nešto korisno i da napišem, pomognem i slično. Što se tiče slike i to ću gledati da nešto okačim da ne bude prazno :)

Sve najbolje svima!
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.124
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Pozdrav i dobro došao na forum. Elem, ne znam kakva je situacija u Srbiji ali ja bih se držao rada na CNC mašinama pošto ćeš danas više posla i bolju zradu imati sa njima nego sa računarima, osim ako si odličan programer/developer ili držiš mreže u malom prstu. :D
 

viptuber

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.10.2018.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
No name
CPU & cooler:
Intel i5-6400 , Cooler standard od intela za sada
Motherboard:
Gygabite GA-Z170-D3H
RAM:
8GB DDR4 2133
VGA & cooler:
AMD Sapphire R9 280x Dual-x
Display:
ASUS VG248QE
HDD:
Samsung M.2 960 240GB
Sound:
Integrisano
Case:
Termaltake
PSU:
Raidmax RX-730SS
Mice & keyboard:
Logitech G400, Genius
Internet:
Uskoro 100/50 mb/s
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Pozdrav i dobro došao na forum. Elem, ne znam kakva je situacija u Srbiji ali ja bih se držao rada na CNC mašinama pošto ćeš danas više posla i bolju zradu imati sa njima nego sa računarima, osim ako si odličan programer/developer ili držiš mreže u malom prstu. :D
Slažem se sa tobom. Samo što ni jedno ni drugo ne držim baš u malom prstu. Ali svakako moguće da će CNC biti prikladnije da naučim i krenem sa radom, jer danas je potražnja enormno velika. Mada kada se prijavljujem uvek sam se prijavljivao sa namerom oko računara. Jednostavno to volim i to me ispunjava. Mada ko zna šta nosi dan, a šta noć :) Sve se to zna preokrenuti :)

Hvala :)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Slažem se sa tobom. Samo što ni jedno ni drugo ne držim baš u malom prstu. Ali svakako moguće da će CNC biti prikladnije da naučim i krenem sa radom, jer danas je potražnja enormno velika. Mada kada se prijavljujem uvek sam se prijavljivao sa namerom oko računara. Jednostavno to volim i to me ispunjava. Mada ko zna šta nosi dan, a šta noć :) Sve se to zna preokrenuti :)
Kao osoba koja većinu svog života zarađuje radom sa računarima želim samo da kažem da sada, kada bih se vratio na upis u srednju školu, batalio bih i gimnaziju i fakultet i upisao nešto strukovno i samo udarao po praksi. Daleko od toga da je meni i sada loše kada se pogledaju generalni uslovi života (plata duplo veća od prosječne) ali se nisam usavršio ni u čemu. Gledajući trenutni trend, najbolja stvar koju čovjek može za sebe uraditi na ovom brdovitom Balkanu je naučiti njemački i biti dobar "zanatlija" i pravac Njemačka.
 

Dachman

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.10.2023.
Poruka
13
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X3D + be quiet! Dark Rock Pro 5
Motherboard:
ASUS Rog Strix B550-F Gaming
RAM:
Kingston Fury Beast 32gb @3200mhz DDR4
VGA & cooler:
XFX Radeon RX 7900 XTX Black Edition
Display:
DELL 27" VA S2722DGM
HDD:
Samsung 980 Pro 1TB,Silicon Power A60, Silicon Power Ace A55,Seagate Barracuda SSD 1Tb.
Case:
NZXT H7 Flow
PSU:
Seasonic FOCUS GX-1000 1000w.
Mice & keyboard:
Roccat Tyon
Internet:
Cable 150/15 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Firefox
Dobro dosao :wave:.
 

Veselin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
533
Rezultat reagovanja
953
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
AMD Desktop
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard:
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM:
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
VGA & cooler:
ASUS DUAL-RX580-O4G
Display:
LG 27UL550P-W 4K UHD IPS AMD FreeSync
HDD:
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
Case:
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
PSU:
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Mice & keyboard:
MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO
Internet:
Orion optički internet 500 / 500 Mb/s
OS & Browser:
macOS/Windows & Chrome
Ja sam prodao pre par dana 2200G jednom Marinu iz Novog Sada, iz Novog Sada heeeej :)
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
511
Rezultat reagovanja
409
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Iz Novog Sadaaaaaaa ej.
 
Vrh