• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li je moguće konfigurisati GPN (Gaming Private Network) sa RPi računarom?

denishd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.10.2016.
Poruka
58
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A4 4000, stock
Motherboard:
ASUS A55BM-E
VGA & cooler:
Integrated
Display:
Primary: ASUS VG245 & Secondary: ASUS VW222S
HDD:
WD Blue 2TB, WD Blue 300GB & WD Black 160GB
Sound:
Integrated
Case:
MS Winston
Mice & keyboard:
Steel Series Rival 110 & Redragon Karura K502
Internet:
Orion Telekom wireless 10/2 mbps
OS & Browser:
Win 10 Pro & Google Chrome, Mozzila Firefox
Pozz svima! :D Ne znam da li sam ubo dobar podforum (nisam bio na ovom forumu više od godinu dana, tako da se dosta toga izmenjalo ovde..), ako nisam nek moderatori premeste temu u odgovarajući.. :D
Da ne tupim mnogo.. kao što naslov kaže, hteo bih da probam da napravim GPN.. Na ideju sam došao danas, kad sam prelistavao PCAXE stranicu, pročitao o najnovijem asusovom ruteru i tamo sam pročitao da on ima podršku za online GPN servis.. Pošto sam mnogo klipova kako ljudi sa Raspberry Pi računarom prave klasične VPN servere, pomislio sam kad može to zašto ne bi mogao da se napravi i GPN? Sad vas pitam (Pošto na netu nema skoro ništa na ovu temu) sekiraši, šta vi kažete, jel bi to bilo izvodljivo?
I koji bi OS trebao da instaliram za to, jel mora neki poseban, ili ne? I Šta bi mi od softwera (programa) trebalo?
 

denishd

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.10.2016.
Poruka
58
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A4 4000, stock
Motherboard:
ASUS A55BM-E
VGA & cooler:
Integrated
Display:
Primary: ASUS VG245 & Secondary: ASUS VW222S
HDD:
WD Blue 2TB, WD Blue 300GB & WD Black 160GB
Sound:
Integrated
Case:
MS Winston
Mice & keyboard:
Steel Series Rival 110 & Redragon Karura K502
Internet:
Orion Telekom wireless 10/2 mbps
OS & Browser:
Win 10 Pro & Google Chrome, Mozzila Firefox
Ne zna niko?
 
Vrh