• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Custom Mech Keyboard, codename: Whitewidow meets Purple Haze :D

vlab

Newcomer
Učlanjen(a)
07.06.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A8 7600 Box@45W
Motherboard:
Gigabyte GA-F2A88XN-WIF
RAM:
2×8GB Crucial Ballistix Sport 1600@2133
VGA & cooler:
AMD Radeon™ R7 Graphics
Display:
HP Elite Display E240c
HDD:
Samsung 840Evo 250GB + USB 3.0 750+500GB
Sound:
Onkyo TX-NR609 + Quadral ODIN + H/K
Case:
Antec ISK 110
PSU:
80W
Mice & keyboard:
Logitech K810 & Anywhere MX
Internet:
Cable
OS & Browser:
W10 legalan :D & Firefox
Pozdrav svima, ja odlučio da započnem učešće na forumu u stilu, sa prvim modding project-om koji ću završiti :)

Pala mi je šaka prilično "ugažena" Razer Blackwidow 2010 tastatura, na kojoj samo trećina plavih Cherry MX tastera radi kako treba, trećina ima slabiji klik, a trećina se pretvorila u crne i braon :) , tako da se odmah kandidovala za mod, pošto sam na ploči video mesta za led-ove i na netu potvrdio da može da se pretvori u Ultimate model pala je odluka da je opremim zelenim tasterima, diodama i doubleshot kapicama...

Za sada jedna slika, sa početka radova:
PICT_20171111_153946.JPG

Bilo je prilično bolno, pošto nemam alat za vađenje tastera ali su poskidani svi, bez težih povreda :)

Uspeo sam kod Kineza da nađem backlit doubleshot keycaps set sa Razer fontom, znam da ga mnogi ne vole ali meni je odličan, imaju belu i crnu varijantu, pa pošto su sve Blackwidow crne, ja sam odlučio da ova bude bela, pa je po tome i dobila ime...jedino u kompletu ne dolaze kapice za za macro tastere, pa za njih morati još nešto da smislim, esc taster će najverovatnije dobiti providno ljubičastu Hellboy kapicu...
Naručeni su i Gateron Green MX tasteri sa providnim gornjim delom kućišta, želja je bila da stavim prave Cherry MX Green ali njih nisam uspeo da nađem po normalnoj ceni, ima ih po odličnoj ceni u Arrow-u ali samo verzija sa 20M klikova, a i oni ne rade sa fizičkim licima, a Kinezima koji tvrde da prodaju prave Nemačke tastere baš i ne verujem ;) Koliko mogu po netu da pročitam Gateron tasteri su prilično hvaljeni, dosta njih čak tvrdi da su više "smooth" od Cherry, što čisto sumnjam da je istina ali nek budu isti ili približni i biću prezadovoljan...
Svetlo će biti ljubičasto, izbor je ovaj pošto Kinez tvrdi da ove manje šljašte od ostalih, pa se nadam da će manje probijati kroz bele kapice, a i pitao sam devojku za savet oko boje :) kasnije sam se setio da i Blackwidow Ultimate 2010 ima ljubičasto svetlo ali je bilo kasno...

Plan je da gornji deo kućišta farbam u belo ili sivo, donji deo kućišta ostaje crn, oko metalne ploče se dvoumim da li da ga farbam nekom reflektivnom belom ili sivom bojom ili da isečem neku reflektivnu foliju i zalepim na lim.

Gornji deo kućišta je rađen od poluprovidne sjajno crne plastike, koja je stanjena na delu gde stoje signalne diode za Caps, Num Lock i osalo, pa se bojim kad je ofarbam da se neće videti oznake, pa ako je neko od iskusnih modera imao sličan problem i zna rešenje molim za pomoć.

To je to za sada, saveti i sugesije su dobrodošli, budite strpljivi za slike i napredak jer se čekaju delovi, trebali bi svaki dan da polete iz Kine :D
 

Uros11250

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.09.2017.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BONITA BANANA 404
CPU & cooler:
AMD X4860K OVERKLOKOVAN NA 4.5 GHZ SA VODENIM
Motherboard:
MSI A78M
RAM:
8 GB KINGSTON HYPERX
VGA & cooler:
AMD R7 260 OC TAKODJE
Display:
LG TV 32 INCH
HDD:
KINGSTON HYPER X 240 GB SSD
Sound:
LOGITECH
Case:
CUSTOM
Mice & keyboard:
JETION BEZICNI KOMPLET
Internet:
VIP BATO 150/20 KB/S
OS & Browser:
WIN 10 PRO PIRATE BAY VERZIJA :)
Other:
ETS NIKOLA TESLA BEOGRAD
Kako napreduje?
 

vlab

Newcomer
Učlanjen(a)
07.06.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A8 7600 Box@45W
Motherboard:
Gigabyte GA-F2A88XN-WIF
RAM:
2×8GB Crucial Ballistix Sport 1600@2133
VGA & cooler:
AMD Radeon™ R7 Graphics
Display:
HP Elite Display E240c
HDD:
Samsung 840Evo 250GB + USB 3.0 750+500GB
Sound:
Onkyo TX-NR609 + Quadral ODIN + H/K
Case:
Antec ISK 110
PSU:
80W
Mice & keyboard:
Logitech K810 & Anywhere MX
Internet:
Cable
OS & Browser:
W10 legalan :D & Firefox
Samo što nije počelo da napreduje :D u ponedeljak bi trebao da stigne paket, stigao je 8.12. na carinu, a oni su uložili nadljuski napor i uspeli juče - 15.12. da ga otpreme...
 

Uros11250

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.09.2017.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BONITA BANANA 404
CPU & cooler:
AMD X4860K OVERKLOKOVAN NA 4.5 GHZ SA VODENIM
Motherboard:
MSI A78M
RAM:
8 GB KINGSTON HYPERX
VGA & cooler:
AMD R7 260 OC TAKODJE
Display:
LG TV 32 INCH
HDD:
KINGSTON HYPER X 240 GB SSD
Sound:
LOGITECH
Case:
CUSTOM
Mice & keyboard:
JETION BEZICNI KOMPLET
Internet:
VIP BATO 150/20 KB/S
OS & Browser:
WIN 10 PRO PIRATE BAY VERZIJA :)
Other:
ETS NIKOLA TESLA BEOGRAD
Javi kad krene da napreduje
 

vlab

Newcomer
Učlanjen(a)
07.06.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A8 7600 Box@45W
Motherboard:
Gigabyte GA-F2A88XN-WIF
RAM:
2×8GB Crucial Ballistix Sport 1600@2133
VGA & cooler:
AMD Radeon™ R7 Graphics
Display:
HP Elite Display E240c
HDD:
Samsung 840Evo 250GB + USB 3.0 750+500GB
Sound:
Onkyo TX-NR609 + Quadral ODIN + H/K
Case:
Antec ISK 110
PSU:
80W
Mice & keyboard:
Logitech K810 & Anywhere MX
Internet:
Cable
OS & Browser:
W10 legalan :D & Firefox
Stigli su konačno delovi ali sa delovima stiglo i prvo razočarenje, keycaps set je više mix nego set, koliko vidim sklepan je od bar 3 seta, donji red (ctrl, alt, space...) nije ni iste boje, ni istog kvaliteta kao ostatak, strelice mi se čini da su WASD od neke treće tastature, a F tasteri nemaju veze sa Blackwidow tastaturom, font na R dugmetu nema veze sa ostatkom seta...

DSC03003.JPG

DSC03005 - Copy.JPG

DSC03004 - Copy.JPG

Baš šteta, pošto mi se baš sviđa kako su kapice, sve sem pomenutog donjeg reda urađene, doubleshot su i bar 5x bolje od fabričkih na npr. na Blackwidow Chroma...
 

Uros11250

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.09.2017.
Poruka
115
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BONITA BANANA 404
CPU & cooler:
AMD X4860K OVERKLOKOVAN NA 4.5 GHZ SA VODENIM
Motherboard:
MSI A78M
RAM:
8 GB KINGSTON HYPERX
VGA & cooler:
AMD R7 260 OC TAKODJE
Display:
LG TV 32 INCH
HDD:
KINGSTON HYPER X 240 GB SSD
Sound:
LOGITECH
Case:
CUSTOM
Mice & keyboard:
JETION BEZICNI KOMPLET
Internet:
VIP BATO 150/20 KB/S
OS & Browser:
WIN 10 PRO PIRATE BAY VERZIJA :)
Other:
ETS NIKOLA TESLA BEOGRAD
Bas steta...
 
Vrh