• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Čudan problem sa RAMom

Lukaa51

Newcomer
Učlanjen(a)
21.01.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Matična ploča prepoznaje samo jedan stick RAMa, jednom sam primetio da je prepoznala samo drugi a, uglavnom prepoznaje samo prvi, desi se da RGB nekad svetli na oba, a nekad samo na jednom sticku, iako prepoznaje samo jedan, ovaj problem se javio od prilike kada sam updatovao Windows, probao sam "CMOS clearing"(vađenjem i vraćanjem baterije), to je rešilo problem, međutim kada sam isključio kompjuter juče i opet ga uključio danas, kompjuter opet ne prepoznaje jedan stick, proverio sam da li je maksimalna memorija zaključana i tu je sve uredu, inače ovaj problem mi se nije pre javljao za oko 6 meseci upotrebe kompjutera, ne znam da li je možda nekim slučajem povezano sa ovim i da li možda može da pomogne pri nalaženju problema ali primetio sam da Call of Duty MW2 crashuje na startu i riot vanguard takođe ne prepoznaje da je secure boot uključen(a bios kaže da jeste), dešava se da kad ostavim da se nešto downloaduje, posle nekog vremena neupotrebljivanja, oko 1-2h(nekad i manje) ekran postane svetlo siv, zabaguje skroz i mora da se restartuje, temperature komponenti su normalne.


PC:
Ryzen 5 5600
Aorus B550M-ELITE
2 x Kingston Fury 8gb 3200mhz
RTX 3050
Windows 11(updateovan na najnoviju verziju)
Izmene u BIOSu:
secure boot uključen
Maksimalni clock(3200) uključen na ramu
Ništa nije overklokovano
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
U koje slotove si ubacio ram? Imas A1 B1 A2 B2, ako se stikovi ne nalaze u B1 B2 onda ih tako postavi.
 

Lukaa51

Newcomer
Učlanjen(a)
21.01.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
U koje slotove si ubacio ram? Imas A1 B1 A2 B2, ako se stikovi ne nalaze u B1 B2 onda ih tako postavi.
Na matičnoj ploči je obeleženo, ram je u dobrim slotovima i radio je pre kako treba.
Sada je nekim čudom proradio i prepoznaje se posle svakog boota, ništa nisam menjao, popravilo se bukvalno samo od sebe, imao sam problem 20 dana i ne znam šta se upravo desilo
 
Vrh