• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

(Crypto - Phone Mining) Pi Network

YukiN

Newcomer
Učlanjen(a)
20.03.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svim članovima AXE foruma!

Da odmah pređem na stvar, pre godinu dana javnosti je prikazan novi Crypto Coin koji se zove Pi (π). Apsolventi sa američkog Stanforda su pokrenuli ovaj coin sa ciljem popularizacije crpyto valuta u malim transakcijama. Ono što ovaj coin trenutno razlikuje od drugih su dve stvari - mineovanje se radi isključivo preko telefona (za sada) i valuta nije totalno decentralizovana (tačnije sam network). Vrednost ovog coina je trenutno 0. Na Pi Networku je trenutno registrovano oko 3.5 miliona minera širom sveta. Da bi valuta dobila neku realnu vrednost potrebno je da se broj korisnika višestruko poveća, što je i cilj valute, da bude u svakodnevnoj upotrebi. Ono sto je pozitivna strana svega toga jeste da je dobijanje coina izuzetno lako u ovom trenutku (što definitivno neće biti slučaj u kasnijoj fazi mineanja).
Da biste se prikljucili u ovaj projekat potrebno je da sa Google Playa prezumete aplikaciju Pi Network. Kada instalirate aplikaciju biće potrebno da se registrujete i upišete kod onoga ko vas je inviteao, moj lični je maksic04. Bitna napomena jeste da svaka 24 sata trebate ući u aplikaciju i osvežiti majnovanje. Aplikacija skoro da ne troši bateriju, kod mene je prosek 0.05%. Uporede radi, Facebook mi potroši ~8% baterije dnevno
:)
.

Neću vam govoriti kako ćete zaraditi neke pare, jer iskreno i ja ne znam šta će od ovoga biti na kraju, ipak činjenica je da je coine trenutno lako dobiti, činjenica je da pojedinci sa Stanforda stoje iza citavog projekta i činjenica je da imaju 3.5 miliona korisnika, ostalo će samo vreme pokazati
:)

Za sve ostale informacije imate njihovu stranicu Pi Network, ali i sam rad prezentovan unutar aplikacije.

Uživajte!
 
Vrh