• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Core i7 ima sedam jezgra

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Znači svakog dana saznaš nešto novo.:banana:
Evo ja sam danas saznao zašto se Core i7 zove i7. Pa zato što ima 7 jezgra.:p

Pogledati klip na dnu strane:Link :eek:



:wave:
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Ahahahaha, a ona Gigabyte "jedina moze da prati njegov takt":eek:, pa onda graficka u "full GTX verziji":rolleyes:, zatim "modularna 700-to vatna centrala. To znači da svaka komponenta ima svoje posebno odvojeno napajanje, a grafička karta čak dva":d. Razumem da te emisije gledaju siroke narodne mase, ali ovo je strasno...
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Tek sam se probudio i uključio TV. Vidim predstavljaju neki računar i ajde da vidim. Samo sam rekao:"Šta priča ovaj!". Pomislio sam da je od spavanja, da nisam dobro čuo. Potražim ga na netu i vidim da je stvarno to rekao.



:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Brate mili....
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Heh, a u textu stoji "više-jezgarni procesor" (objašnjenje ko za nekoga ko je samo čuo da postoji CPU, pa da ga ne dave brojevima jezgara ;) )
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ovu za oskara pod itno!!!
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ma strashan je lik, gledao sam par puta taj Interfejs TV, shta chovek zna da nalupa, pa to je za medalju :d
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja necu komentarisati ovog lika sto je pisao text al mislim da je preteci post sa ovako dobrom(gotivnom) zajednicom bespotreban ;) Peace people
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Procitao sam sve postove ukljucujuci i obrisane koje su posle mog posta brisali ostali moderatori i sami korisnici i resio da se ovde obratim svim korisnicima PCAXE foruma.

Posto vidim da su se pojedinci popismanili zbog mog tona (koji su sami prizvali) smatram da dugujem objasnjenje, mada licno mislim da bi trebalo i bez toga da im bude jasno zasto sam tako nastupio jer njihovo ponasanje na forumu debelo prelazi granice dobrog ukusa.

Kao i vi, i ja dolazim na ovaj forum da se opustim i da uzivam.

Nije mi uzivanje da citam ruzne reci poput kenjanje, sranje, ***anje, svrsavanje i slicno.

Jos manje mi prija da citam pljuvacinu tipa ovog/ovu treba ubiti/upucati/prebiti ili on/ona je debil/******/retard/*****/moron/cobanin/budala i slicno.

Izgleda da ovde ima ljudi koji misle da su njihova verbalna dijareja i istresanje na sve i svakog nesto pozitivno sto doprinosi kvalitetu diskusije i foruma -- ja se sa time ne slazem, a razlozi su vise nego ocigledni svakome ko ima gram mozga u glavi.

Primera radi, zbog krajnje ruznog i neprimerenog nacina na koji je par korisnika diskutovalo o konkurenciji ovde na forumu dobili smo etiketu hatera, a CooLa je tamo ostao bez moderatorske titule.

Sad vas pitam -- da li zaista mislite da je necije "opusteno" izrazavanje vredno toga?!?

Pitanje je retoricko, odgovor glasi "NARAVNO DA NIJE".

Ako zelite da nastavite ovako, budite sigurni da cete nastaviti bez mene jer cu otici svojevoljno -- necu svojim znanjem da dajem kredibilitet nekontrolisanim i nepristojnim likovima.
 
Poslednja izmena:
S

stalja

Guest
Audio opusti se divno je veche :)

,,Ovaj računar je bez problema mogao da otvori 125.000 objekata i da ih pomera, zumira i „pretrčava" u realnom vremenu."

Ovo moze i moja kanta

Ochigledno je da je neki ,,struchnjak" iz sampra pisao txt.

Takodje necu se iznenaditi da neko i7 nazove ,,pentijum 7"
 

SORD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
650
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel C2D E8400 - MegaHalems + Noctua NF-P12
Motherboard:
MSI G41-P28 shit
RAM:
Kingston HyperX 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
Gainward GTX465 unlock -> GTX470
Display:
Samsung BX 2231
Case:
Cooler Master HAF 932
PSU:
Powered by Cooler Master UCP 1100
Mice & keyboard:
Razer Lachesis Phantom white & Razer Arctosa
Procitao sam sve postove ukljucujuci i obrisane koje su posle mog posta brisali ostali moderatori i sami korisnici i resio da se ovde obratim svim korisnicima PCAXE foruma.

Posto vidim da su se pojedinci popismanili zbog mog tona (koji su sami prizvali) smatram da dugujem objasnjenje, mada licno mislim da bi trebalo i bez toga da im bude jasno zasto sam tako nastupio jer njihovo ponasanje na forumu debelo prelazi granice dobrog ukusa.

Kao i vi, i ja dolazim na ovaj forum da se opustim i da uzivam.

Nije mi uzivanje da citam ruzne reci poput kenjanje, sranje, ***anje, svrsavanje i slicno.

Jos manje mi prija da citam pljuvacinu tipa ovog/ovu treba ubiti/upucati/prebiti ili on/ona je debil/******/retard/*****/moron/cobanin/budala i slicno.

Izgleda da ovde ima ljudi koji misle da su njihova verbalna dijareja i istresanje na sve i svakog nesto pozitivno sto doprinosi kvalitetu diskusije i foruma -- ja se sa time ne slazem, a razlozi su vise nego ocigledni svakome ko ima gram mozga u glavi.

Primera radi, zbog krajnje ruznog i neprimerenog nacina na koji je par korisnika diskutovalo o konkurenciji ovde na forumu dobili smo etiketu hatera, a CooLa je tamo ostao bez moderatorske titule.

Sad vas pitam -- da li zaista mislite da je necije "opusteno" izrazavanje vredno toga?!?

Pitanje je retoricko, odgovor glasi "NARAVNO DA NIJE".

Ako zelite da nastavite ovako, budite sigurni da cete nastaviti bez mene jer cu otici svojevoljno -- necu svojim znanjem da dajem kredibilitet nekontrolisanim i nepristojnim likovima.
Moras shvatiti jednu stvar.Svi smo mi razliciti,verovatno svi imamo slicnu percepciju "ruznog i neprimerenog" nacina diskutovanja,ali razlike postoje i verovatno nemamo svi isti "prag" tolerancije prema necijem nacinu izrazavanja.Dakle,ako zelite "politicki" ispravan forum,moderi moraju da rade svoj posao.Naravno da ce se poneko ljutiti zbog obrisanog posta,ali ako se ljudski objasni zbog cega se to radi mislim da nece biti problema.Sto se tice konkurencije,mislim da je svima jasno odakle ispadi pojedinih korisnika.
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Moras shvatiti jednu stvar.Svi smo mi razliciti,verovatno svi imamo slicnu percepciju "ruznog i neprimerenog" nacina diskutovanja,ali razlike postoje i verovatno nemamo svi isti "prag" tolerancije prema necijem nacinu izrazavanja.
Sve je to meni savrseno jasno.

Medjutim, postoji nesto sto se zove bon ton.

Onako kako nije primereno ponasati se na drugim javnim mestima (u skoli, na fakultetu, na poslu, u pozoristu, u restoranu, u hotelu, u gostima) nije ni ovde.

Dakle,ako zelite "politicki" ispravan forum,moderi moraju da rade svoj posao.Naravno da ce se poneko ljutiti zbog obrisanog posta,ali ako se ljudski objasni zbog cega se to radi mislim da nece biti problema.
Nije rec o politickoj ni o "politickoj" ispravnosti, vec o nekoj opstoj kulturi govora i ophodjenja. Tome moramo svi da tezimo. Razumem da su mnogi od vas mladji od mene, ali sto pre se naviknete na normalan nacin ophodjenja i isfiltrirate sopstveni recnik to bolje -- sutra cete se zaposliti negde i niko vas nece prijateljski opominjati tri puta i objasnjavati vam gde ste pogresili kao mi ovde.

Sto se tice konkurencije,mislim da je svima jasno odakle ispadi pojedinih korisnika.
Ako bi iko trebao da bude kivan na njih onda sam to ja, jer sam puno doprineo svojim znanjem, a zauzvrat mi je svasta ruzno i neistinito izreceno iza ledja.

Kao sto vidite, ja mogu da se obuzdam da se ne spustim na njihov nivo iako su sigurno zasluzili sve sto bih ruzno mogao o njima da kazem.

Dakle, molimo vas jos jednom svi iz moderatorskog tima -- budite drugari i pomozite nam da ovo bude lepse mesto za sve nas umesto sto nam bilo namerno bilo nesvesno otezavate posao.
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Primera radi, zbog krajnje ruznog i neprimerenog nacina na koji je par korisnika diskutovalo o konkurenciji ovde na forumu dobili smo etiketu hatera, a CooLa je tamo ostao bez moderatorske titule.

Sad vas pitam -- da li zaista mislite da je necije "opusteno" izrazavanje vredno toga?!?

Pitanje je retoricko, odgovor glasi "NARAVNO DA NIJE".
Da ne citiram ostatak posta, citiracu samo deo koji se tice konkretno mene...

Pre svega zelim da kazem da je audio potpuno u pravu... Jeste ovaj forum tek poceo i da smo poprilicno tolerantni sa offtopicom, ali ipak... Neka granica mora postojati... Zavrsavamo sa formiranjem pravilnika, stoga vise nece biti nedoumica sta je dozvoljeno, a sta ne...

Sto se tice mog moderisanja na benchu... U zadnjih nekoliko dana sam dobio dosta (isuvise) PM-ova, i ovde i tamo. Gde me ljudi pitaju zasto, sta, kako?
Na to pitanje necu da odgovorim, ni ovde ni tamo... Ne jer je razlog tajan, glup, debilan, itd... Vec zbog toga, jer se tice samo mene i Pece. Tako da se tu stavlja tacka na polemiku...

Dalje. Ja ne krivim nikog od vas, kao ni mod tim... Jednostavno, ponasali ste se u skladu sa vasim emocijama, sto je po meni OK. Ali opet... Nema razloga za to... Neki od vas su revoltirani, jer je naziv sajta cenzurisan tamo. Neki su revoltirani jer se prema njima nije pravedno ponasalo, a neki iz desetih razloga. Budite svesni da ovo nije anti-benchmark forum. Ovo je jednostavno jos jedan HW/SW sajt (tacnije drugi takav na srpskom jeziku ;)), koji ima forum, na kome svi treba da se druzimo, zezamo, i razmenjujemo znanje (bratstvo i jednistvo :)). Stoga i vase ponasanje treba da bude takvo... Ovaj forum za sada posecujete vi - korisnici, neki drugi ljudi, i naravno jedan deo ljudi sa bencha. Sutradan, imacemo firme koje ce se reklamirati, a kod njih ne prolazi "ulicni recnik i ponasanje". Drago nam je sto ste na forum nastupili sa elanom, energijom i zeljom da ovaj sajt uspe... Samo je pocetni postupak malkice pogresno usmeren.

Setite se... Velika vecina (ako ne i svi) smo krenuli sa bencha. Tako da, u neku ruku i ne ide ta pljuvacina. U krajnjoj liniji, Peca je gazda, i ako zeli moze da cenzurise rec. Uopste ne mora da znaci da cemo biti cenzurisani za vjek i vjekov... Stoga... Jednostavno... Opustite se i uzivajte... Pcaxe ne cinimo samo mi (mod team i redakcija), vec vi - korisnici... Vi u krajnjoj liniji cinite forum i odredjujete njegov kvalitet... Imajte to u vidu kada postujete...

Da predjemo malo na vedriju stranu...

Za samo jedan dan test windowsa 7 ima 650 citanja, sto je veliki uspeh, pogotovu ako se uzme u obzir kada je ovaj sajt krenuo sa radom... Hvala vam na vasim komentarima i kritikama, oni doprinose da budemo jos bolji...
Dalje, budite spremni za par vrlo interesantnih tekstova i testova (bacam rime ;)) koji ce biti izbaceni na sajt uskoro...

CooLa

P.S Ovaj post nije propaganda, marketing... Nego iskreno misljenje...
 

Nedjo

AMD
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Procitao sam sve postove ukljucujuci i obrisane koje su posle mog posta brisali ostali moderatori i sami korisnici i resio da se ovde obratim svim korisnicima PCAXE foruma.

Posto vidim da su se pojedinci popismanili zbog mog tona (koji su sami prizvali) smatram da dugujem objasnjenje, mada licno mislim da bi trebalo i bez toga da im bude jasno zasto sam tako nastupio jer njihovo ponasanje na forumu debelo prelazi granice dobrog ukusa.

Kao i vi, i ja dolazim na ovaj forum da se opustim i da uzivam.

Nije mi uzivanje da citam ruzne reci poput kenjanje, sranje, ***anje, svrsavanje i slicno.

Jos manje mi prija da citam pljuvacinu tipa ovog/ovu treba ubiti/upucati/prebiti ili on/ona je debil/******/retard/*****/moron/cobanin/budala i slicno.

Izgleda da ovde ima ljudi koji misle da su njihova verbalna dijareja i istresanje na sve i svakog nesto pozitivno sto doprinosi kvalitetu diskusije i foruma -- ja se sa time ne slazem, a razlozi su vise nego ocigledni svakome ko ima gram mozga u glavi.

Primera radi, zbog krajnje ruznog i neprimerenog nacina na koji je par korisnika diskutovalo o konkurenciji ovde na forumu dobili smo etiketu hatera, a CooLa je tamo ostao bez moderatorske titule.

Sad vas pitam -- da li zaista mislite da je necije "opusteno" izrazavanje vredno toga?!?

Pitanje je retoricko, odgovor glasi "NARAVNO DA NIJE".

Ako zelite da nastavite ovako, budite sigurni da cete nastaviti bez mene jer cu otici svojevoljno -- necu svojim znanjem da dajem kredibilitet nekontrolisanim i nepristojnim likovima.
100x podrzavam!

Ovo su jako bitni principi koji se moraju usvojiti i postovati od pocetka ovog foruma!!
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja potpuno podržavam audifreaka! Neki nivo mora da postoji, a pljuvanje, uvrede i nevaspitanje ostavimo za mesta kojima pripadaju (npr. neka buvlja pijaca ili Narodna Skupština ;) ).
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
potpuno se slazhem da ruzhnim rechima ovde nema mesta ali ne shvatam u chemu je problem u jednom ovakvom topiku retji al' je glup(a), upucao bih tog lika/likushu...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
upucao bih tog lika/likushu...
Ovakve izraze BAŠ ne volim. Dosta mi je "upucavanja" u vestima, nema potrebe čak ni virtuelno ili u prenesenom smislu upucati nekoga samo zato što je glup (ili zato što ne zna - a to nije isto što i glup ;) )
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
potpuno se slazhem da ruzhnim rechima ovde nema mesta ali ne shvatam u chemu je problem u jednom ovakvom topiku retji al' je glup(a), upucao bih tog lika/likushu...
Kad me teras da karikiram... pa pobogu, zasto bi nekoga upucavao?!! :eek:
Upucavao, eeeej... totalno glup izraz, ne znam od koga je potekao, ali vidim da je prilicno odomacen.

Mislim - jel' bi stvarno to uradio? Ti ili bilo kod drugi, tj. taj sto je to izjavio?
Da vidis tu Anu/tog tipa sto je iscitao ovo, sutra na ulici... da li bi je/ga stvarno upucao?
Ja mislim da ne bi... vec bi, eventualno, pao "napus". Odnosno, neka sitna prozivka, za***ancija. Ako i to, mozda bi se postideo :)

A ako ne bi - zasto onda pisati tako, odnosno, reci to.
Cobanin/budala/*****... to je jos i OK. Upucavanje, prebijanje i slicna budalastine - nije.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
ocemo i pacera. :D
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
Ovakve izraze BAŠ ne volim. Dosta mi je "upucavanja" u vestima, nema potrebe čak ni virtuelno ili u prenesenom smislu upucati nekoga samo zato što je glup (ili zato što ne zna - a to nije isto što i glup ;) )
ma samo dajem primer, slazhem se da je dosta upucavanja
 

Edgeman

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
272
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 6600 non-k@4620MHz cooled with LC Power Cosmo Cool 120
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Hero / non-K OC BIOS 0001
RAM:
2x8GB DDR4 Kinston HyperX Fury Black CL15@2666Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R9 270X Dual-X
Display:
Dell U2312HM
HDD:
Samsung 830 SSD, Samsung F3 1TB, WD 2 TB Green
Sound:
ROG SupremeFX 2015 onboard
Case:
Cooler Master 690 II Adv.+ 5,25" 4x USB3.0 front panel
PSU:
Chieftec CFT-750-14CS
Optical drives:
LG GH24NSC0
Mice & keyboard:
Logitech K330
Internet:
SBB 50/3Mbps
OS & Browser:
Win 10 Pro x64
Other:
QNAP TS-251, 1GB RAM, 2x4TB WD Red, LC-35USB3 without hdd now
Ovo je tužno i žalosno zato što smo svi mi dali pare za tu emisiju. Vidite da je pokrovitelj i ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo. Žalosno.

Lik koji je čist radijski narator (al onaj za reklame) po meni pročita ovo i nešto promeni, na svoju dušu misleči da zna, i sve ispadne ko Radovan III. Eto lepe priče za nas axovce da sad jedni druge ovde sekiramo. Čujete kako samo bombastično izgovara ono "ikstrim" a i mnoge fancy engleske reći tako izgovara pogotovo kad je ime u pitanju.

Sama konfa po meni ima lošu postavku jer mi je malo glupo da neko čuva podatke na ssd-u i da je on dovoljan. Ne misli se za slučaj havarije i backupa tih silnih slika isl., neki raid sl. ne mari se za to. Ne poznajem softwere ali čisto sumljam da će iskoristiti igrački potencijal te gtx285, al ajd gde je CUDA tu su i čuda. Poređenje napajanja sa centralom je totalno pogrešno, barem meni.
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Procitao sam sve postove ukljucujuci i obrisane koje su posle mog posta brisali ostali moderatori i sami korisnici i resio da se ovde obratim svim korisnicima PCAXE foruma.

Posto vidim da su se pojedinci popismanili zbog mog tona (koji su sami prizvali) smatram da dugujem objasnjenje, mada licno mislim da bi trebalo i bez toga da im bude jasno zasto sam tako nastupio jer njihovo ponasanje na forumu debelo prelazi granice dobrog ukusa.

Kao i vi, i ja dolazim na ovaj forum da se opustim i da uzivam.

Nije mi uzivanje da citam ruzne reci poput kenjanje, sranje, ***anje, svrsavanje i slicno.

Jos manje mi prija da citam pljuvacinu tipa ovog/ovu treba ubiti/upucati/prebiti ili on/ona je debil/******/retard/*****/moron/cobanin/budala i slicno.

Izgleda da ovde ima ljudi koji misle da su njihova verbalna dijareja i istresanje na sve i svakog nesto pozitivno sto doprinosi kvalitetu diskusije i foruma -- ja se sa time ne slazem, a razlozi su vise nego ocigledni svakome ko ima gram mozga u glavi.

Primera radi, zbog krajnje ruznog i neprimerenog nacina na koji je par korisnika diskutovalo o konkurenciji ovde na forumu dobili smo etiketu hatera, a CooLa je tamo ostao bez moderatorske titule.

Sad vas pitam -- da li zaista mislite da je necije "opusteno" izrazavanje vredno toga?!?

Pitanje je retoricko, odgovor glasi "NARAVNO DA NIJE".

Ako zelite da nastavite ovako, budite sigurni da cete nastaviti bez mene jer cu otici svojevoljno -- necu svojim znanjem da dajem kredibilitet nekontrolisanim i nepristojnim likovima.
Upravo tako, slažem se sa svime napisanim, mada si upravo ti dao najbolji primer na benchu kako se ne treba ponašati

http://www.sekira/forum/showpost.php?p=1741139&postcount=32 :d
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
ne shvatam u chemu je problem u jednom ovakvom topiku retji al' je glup(a), upucao bih tog lika/likushu...
Niko ne moze znati sve -- mozda taj neko ko je glup za racunare nije glup za nesto drugo za sta ti jesi! A sta ako ti nekada zatreba njegova pomoc ili pomoc nekog njegovog prijatelja?!? Svet je mnogo manji nego sto mislis, a Srbija i Beograd su jos manji.

U prevodu vodi racuna kome gazis na cipele danas mozda ces sutra morati bas te cipele da lizes ako vec nikako drugacije ne mozes da razumes zasto treba cutati kad nemas nista pozitivno da kazes o nekome ili necemu.

Mi smo narod koji je navikao da sve i svakoga kritikuje uz uzasnu samovaznost i ogorcenost, a kad dodje stani-pani niko, ama bas niko, ne ume bolje.

Ako kojim slucajem zaista umes bolje, onda idi i reci to tamo gde ce tvoja rec nesto da promeni umesto sto samo prosipas zuc ovde po drugima koji to nisu duzni da podnose.

Ovo je tužno i žalosno zato što smo svi mi dali pare za tu emisiju. Vidite da je pokrovitelj i ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo. Žalosno.
Apsolutno se slazem sa tim, ali... to treba da porucis vlastima svojim glasom na sledecim izborima, a ne nama ovde na forumu. Ovo nije mesto za politicku debatu, svima nam je vec muka od toga i to necemo dozvoliti.

Uzgred, kad si vec tako pun kritike za druge kako mozes sebi da dozvolis da napises:

Kako, kad je to gradivo iz osmoletke?!?
Sta mislis, ko ce tvoju kritiku shvatiti ozbiljno?

Upravo tako, slažem se sa svime napisanim, mada si upravo ti dao najbolji primer na benchu kako se ne treba ponašati

http://www.sekira/forum/showpost.php?p=1741139&postcount=32 :d
Tacno je da sam se poneo nedolicno, imas svako pravo da upres prstom u mene zbog toga. Ono sto ne mozes je da insinuiras da sam licemer.

Ja sam pre tog ispada istrpeo dosta nepravde tamo, a na kraju se sve pretvorilo u igru i namestaljku -- ja sam kroz taj ispad jednostavno resio da prihvatim njihovu igru, jer mi vise uopste nije bilo stalo do tog foruma, bas kao sto ni njegovim vodjama nije bilo stalo do mene.

Za razliku od mene, ljudi koji se ovde nepristojno ponasaju nisu pretrpeli nikakvu nepravdu od PCAXE moderatorskog tima, pa posto je nama stalo do svakog od vas jedino sto se iz njihovog bezveznog ponasanja moze zakljuciti je da im nije stalo do PCAXE foruma.

Na kraju krajeva, koliko je kome stalo da ovaj forum uspe vidi se iz postova i to iz aviona. Mislite o tome.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Tacno je da sam se poneo nedolicno, imas svako pravo da upres prstom u mene zbog toga. Ono sto ne mozes je da insinuiras da sam licemer.
Svako ima svoj fitilj, desi se ;) Lol ja nisam ni izvalio da si banovan na benchu, nisam bio tamo sto godina xD
 
Vrh