• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

CM predstavlja Quick Fire Rapid-I mehaničku gejming tastaturu

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Gejming na CM način

Kompanija Cooler Master, koja je poznata i po svojim mehaničkim gejming tastaturama, je najavila Quick Fire Rapid-I mehaničku LED tastaturu. Quick Fire Rapid-I prati svoje prethodnike te tako poseduje pozadinsko osvetljenje tastera, a tu su i dodatni efekti vezani sa osvetljenjem.

Novitet kod ove tastature su i pet modova pozadinskog osvetljenja sa pet stepena jačine osvetljenja koji nosi naziv ActivLite.

Opširnije...
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Jeee, što Razer ne može da napravi ovako nešto i da pritom košta manje od 100e. Damn you Razer! :)
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
A sto je tebi problem da kupis nesto od CM-a? Eto vidis ja npr ne gotivim mnogo Razer, svidjaju mi se njihove stvari ali ni jedna mi ne bi bila prioritet i da imam neogranicen budzet za periferije. Jedino sto bi voleo da imam je matori Boomslang Collector's Edition i to je sve.
 
Poslednja izmena:

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
LED je sminka ali zanimljivo u svakom slucaju :)
ako moze taj ARM da se programira kako treba, bice prava stvar i za ne-gejmere. A svidja mi se i sto je konektor na spoljnoj strani jer je lakse poneti tastaturu - na staticnom mestu ostaje kabl, a u torbi naravno imas microUSB viska ;)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
A sto je tebi problem da kupis nesto od CM-a? Eto vidis ja npr ne gotivim mnogo Razer, svidjaju mi se njihove stvari ali ni jedna mi ne bi bila prioritet i da imam neogranicen budzet za periferije. Jedino sto bi voleo da imam je matori Boomslang Collector's Edition i to je sve.
Ne sviđa mi se dizajn, a i brend mi nije među omiljenijim. :)
Može se reći da sam fanboj u neku ruku.
Sa druge strane funkcionalnost im je odlična i cena je vrlo prihvatljiva. No, opet CM ne bih kupio. :)
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja bih, ali ne bilo koju tastaturu. Jedna od njihovih tastatura sa Cherry MX Brown switch-evima i belim osvetljenjem i ne bih se bunio. :D Video sam jednu takvu na sajmu i svidela mi se jos na prvi pogled. :)
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Da pare nisu bitan faktor ja bi Mech. Meni najlepsa tastatura, i veoma kvalitetno izradjena, steta sto cela nije od metala. Ko zeli moze da bira izmedju 3 verzije sa Blue, Brown i Red switch-evima.
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Moze se birati u normalnim zemljama. Ovde u maloprodaji tesko da mozes da biras. Uglavnom imaju ili MX Cherry Red ili Blue varijante. Mech deluje dobro samo je ogromna tastatura.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pa kod nas tesko da ce i biti a jos teze da ces bas moci da biras... U Srbiji ima mozda samo par stotina ljudi koji mogu da odvoje toliko za tastaturu. Ako bi je uzimao trazio bi da mi nabave bas onakvu kakvu hocu(u mom slucaju braon bi bio izbor), ako nece onda bi pokusao da je nabavim na drugi nacin. Mech je pravo osvezenje, vecina mehanickih tastatura izgleda dosadno, ili izgledaju ko da su napravljenje za klince koje vole nabudzene stvari ali bez stila, o membranskom kicu da ne pricam. Dimenzije mi ne bi smetala. Obe Quick Fire Rapid mi se svidjaju ali nije to to, dosadile bi mi nakon par dana. Takodje bi mi falio numericki deo tastature koji nemaju.
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Imaju modele i sa numerickim delom. Dok nije skocio PDV bile su jos i normalne cene, sada su oko 100e zavisno od modela. Meni se svidja njihov stil. Nije nista prenabudzeno, klinacki, nisu ogromne i imas mogucnost biranja switch-eva. Ono sto bih ja voleo da vidim to su tipa tri razlicite vrste boje osvetljenja nezavisno od switch-eva. Tako da ne moras da kupujes tastaturu sa crvenim osvetljenjem zbog osvetljenja a da ti zapadnu Red switchevi. Dosta je bolje da izaberes sebi koje ces switcheve i da ne razmisljas da li ce ti zapasti plavo, crveno ili belo osvetljenje, vec imas mogucnost da izaberes preko programa koje vise volis.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ima i to ali treba cekati da izadje.

Btw, mislim da imas odavno da menjas osvetljenje na tastaturama nezavisno od sviceva, al ne mozes to sto moze Corsair. :p Bar ne na mehanickoj do sad, to je prva koja moze to.
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Znam da je Corsair izbacio RGB tastaturu ali nije mehanicka.
U prvi mah sam i ja mislio da jeste ali zapravo nije kada sam dosao do malo detaljnijih informacija. Imas i review kod Tomice. :P Na CM mehanickim tastaturama koliko znam nemas opcije menjanja boja osvetljenja vec ide Cherry MX Blue za plavo, Red switch-evi za crveno i Brown MX za belo osvetljenje. To je sto se tice modela za Evropu. USA modeli imaju vise kombinacija u odnosu na EU modele.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ne, ne, neeeee ta tastatura jos nije izasla. Vrv mislis na ove slabije modele iz K serije, oni su membranski, ne mehanicki. K30 ima samo crveno osvetljenje a K50 ima sve moguce boje, al njih dve su membranske. Ostale koje imaju u ponudi su sve mehanicke, a verzija k7 koju gore vidis jos nije izasla na trziste.
http://www.corsair.com/en/gaming-keyboards
 
Poslednja izmena:
Vrh