• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Carina

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Pozdrav drugari,
Imam problem sa carinom, 01.11.2018 su na carini stigli pcie rajzeri, proslo je mesec dana od kako su na carini i dalje se nista ne desava, samo stoji
11003 izmenicna posta za carinu
Trazio sam kontakt telefon kako bih ih kontaktirao ali nigde nema, da li neko zna kontakt telefon? I da li je neko imao slicnu situaciju i kako se sve zavrsilo?
 

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Zvao sam nekoliko tih brojeva, tacnije ispostave, ali krajnje neljubazni i na kraju me salju na nekog operatera koga je nemoguce dobiti
 

C0a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2015.
Poruka
138
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600; ARCTIC Freezer 34 eSports Duo
Motherboard:
MSI B450-A PRO MAX
RAM:
32GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200Mhz
VGA & cooler:
Inno3D GTX1060 6GB
Display:
Asus
HDD:
SSD Samsung 250GB; WD Green 1TB; Toshiba 2TB; Toshiba 3TB
Sound:
Microlab TMN-1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
Thermaltake SmartSE 630W
Internet:
SBB 150/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Pozdrav drugari,
Imam problem sa carinom, 01.11.2018 su na carini stigli pcie rajzeri, proslo je mesec dana od kako su na carini i dalje se nista ne desava, samo stoji
11003 izmenicna posta za carinu
Trazio sam kontakt telefon kako bih ih kontaktirao ali nigde nema, da li neko zna kontakt telefon? I da li je neko imao slicnu situaciju i kako se sve zavrsilo?
Pozdrav, imam slican slucaj, meni tako stoji od 27.01. da je na "izmenicnoj posti", pisao sam posti na ovom linku i sutradan su odgovorili da je paket od 29.01 na carini u Nišu i da se ceka da oni ocarine paket.

Pošta Srbije - Kontakt - Postavite pitanje
A prilikom upita sam stavio "status registrovane posiljke; trazim informaciju"
 

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Hvala puno buraz,
Poslacu im i ja mejl pa
Cu javiti sta i kako stoje stvari..
I oko onog strajka kada su imali postari sam zakinut bio za oko 50dolara ukupne vrednosti robe koja je vracena iz nekog razloga..
roba je bila ocarinjena i roba je bila u posti u kojoj se moja opstina medjutim iz nekog razloga prispece nisu iz poste ni pokusali vec je narednog dana stajalo da je paket vracen u beogradu a zatim u kinu posle nekoliko dana.. poludeo sam.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Evo ukratko moja prica, unapred se izvinjavam na duzem postu:

Porucim sa banggood sajta 29.11.2017 mis, podlogu i displey port kabel i oni to razdele u dva paketa, podloga jedna ovo drugi i posalju posle dan dva, onda 19.12.2017 porucim drzac za tablet naravno znao sam da me prva dva paketa vataju za novu godinu ali sam reko ok i da stigne do 10-tog januara nije problem.

Ali ne lezi vraze, naravno paketa nema da bi me sa carine 19-tog januara zvali da mi kazu da mi je stigo paket a da oni ne znaju sta je to i da ja dodjem ali oni ne znaju sta je to a otvorili paket i ocarinili mi drzac za tablet i to dok ja jos nisam ni dosao a ne znaju sta se nalazi u paketu.

Onda kada sam video da ovo prvo jos ne stize a da je drzac koji je posledji porucen prvi stigo onda sam zvao postu da se zalim da su mi predhodne pakete negde zaturili da bi posle tog mog poziva 19-tog januara u ponedeljak 22-og stigla i podloga i to postar nie ni meni urucio paket nego ga je ostavio mom komsiji uz obrazlozenje da je dobio prigovor na svoj rad da ne isporucuje pakete ali od misa i kabela nema ni traga ni glasa.

Onda sam 5 februara ponovo isao na carinu da napravim p*zdariju da vidim gde se nalazi mis i kabel jer je vec prevrsilo svaku meru a broj koji sam imao nije hteo niko da se javi i tamo kada sam stigao naravno krece kako oni o mom pkaetu ne znaju nista... kako su to paketi nizeg ranga i da ja treba kineza da zovem da pitam jesu oni to uopste poslali... pa kako ja mogu da budem siguran da je to poslato ako nemam broj za pracenje sto stavrno nisam imao... pa su pokusali da me ubede da taj paket nije ni poslat... ali onda im objasnjavam ako je onaj sto je poslednji prvi stigo i da je podloga koja je poslata istog dana kada i mis i kabel onda ne vidim zasto bi mi podloga stigla a mis ne ali opet oni teraj usvoje da oni ne znaju nista da ja treba kineza da zovem... i naravno na kraju sam ih optuzio da je neko ukrao paket... ko ne zna niti me je zanimalo... e onda su rekli da ce da me tuze za klevetu jer kod njih niko ne krade jer imaju svuda kamere.

Epilog price je da taj dan nisam napravio scenu ne bih dobio ni paket a paket su mi naravno pokusali isti taj dan u 17:40 da mi isporuce na kucnu adresu... i da bude jos veca smejurija ovi iz dostave napisu da nisam kuci i ostave mi dostavnicu o ne urucenom paketu za koji imam 5 dana da podignem i naravno opet da platim carinu i postarinu u iznosu od 430 dianra... a ovi sa sajta lepo sve moje podatke istampali pa cak i broj telefona i zalepili na paket i ja nisam kuci.

I sada neka mi neko kaze ko je tu lud?
 

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Strasno
Ovo sto se desava ima samo kod nas
Ne bi me cudilo da su i moj maznuli, posto su u pitanju razjeri
 

C0a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2015.
Poruka
138
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600; ARCTIC Freezer 34 eSports Duo
Motherboard:
MSI B450-A PRO MAX
RAM:
32GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200Mhz
VGA & cooler:
Inno3D GTX1060 6GB
Display:
Asus
HDD:
SSD Samsung 250GB; WD Green 1TB; Toshiba 2TB; Toshiba 3TB
Sound:
Microlab TMN-1
Case:
MS Industrial Prism
PSU:
Thermaltake SmartSE 630W
Internet:
SBB 150/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Update: Moj paket nakon 16 dana krenuo sa carine i sutra bi trebalo da stigne kod mene, a vec sam izgubio nadu da ce stici pre praznika.
Posto je rec o istoj carinarnici, Niš, sa tvojim paketom definitivno nesto nije u redu :(
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ljudi,zaboravite na poste i sl sluzbe,DHL je jedina sigurna metoda za dostavu vrednosnih paketa u srbiji.Srpska carina je bukvalno prinudjena da postuje vlastite zakone zahvaljujuci DHL nadzoru i pracenju njihovih paketa.Jesu skuplji,ali vrede svaki dinar.(uvek si obavesten o statusu svoje narudzbe,o dostavi,jasno obelezenom racunu sta i koliko treba platiti plus sve posiljke imaju opciju osiguranja)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ljudi,zaboravite na poste i sl sluzbe,DHL je jedina sigurna metoda za dostavu vrednosnih paketa u srbiji.Srpska carina je bukvalno prinudjena da postuje vlastite zakone zahvaljujuci DHL nadzoru i pracenju njihovih paketa.Jesu skuplji,ali vrede svaki dinar.(uvek si obavesten o statusu svoje narudzbe,o dostavi,jasno obelezenom racunu sta i koliko treba platiti plus sve posiljke imaju opciju osiguranja)
I sada ovo kao treba da bude koristan savet, znaci ja porucim mis, displey port i podlogu i sve me to sa popustom izadje 26-27 evra... a da bi mi dhl to doneo treba mi bar da platim jos toliko ako ne i vise i to samo njima a onda jos carinjenje, pdv... stvarno dobar dill. Onda necu ni porucivati iz kine nego cu platiti ovim nasim lesinarima po radnjama tu cenu.

Svrha kupovine iz kine je da prodjemo sto jeftinije a dobijemo slican kvalitet stvari koje bi ovde platili duplovise.

Onda kada placam kinezima placam preko pay pal gde ako dodje do nekog problema vracaju pare.

Onda da nadovezem pricu na moju zadnju poruku sa banggood sajtom, javim ja njima sta je sve bilo i koje sam neprilike imao i ljudi mi o svom trosku posalju jos jedan mis i dp gratis, znaci ispali su lafovi. A kupovao sam jos nesto sa aliexpress em sam dobio broj za pracenje posiljke em kada vam paket stigne u zemlju posalju vam email sa obavestenjem da je stigao u vasu zemlju.

Zato dhl ni pod tackom razno ne uzimati u razmatranje, bolje otidjite u nasu radnju i bacite pare ako vec morate.
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
I sada ovo kao treba da bude koristan savet, znaci ja porucim mis, displey port i podlogu i sve me to sa popustom izadje 26-27 evra... a da bi mi dhl to doneo treba mi bar da platim jos toliko ako ne i vise i to samo njima a onda jos carinjenje, pdv... stvarno dobar dill. Onda necu ni porucivati iz kine nego cu platiti ovim nasim lesinarima po radnjama tu cenu.

Svrha kupovine iz kine je da prodjemo sto jeftinije a dobijemo slican kvalitet stvari koje bi ovde platili duplovise.

Onda kada placam kinezima placam preko pay pal gde ako dodje do nekog problema vracaju pare.

Onda da nadovezem pricu na moju zadnju poruku sa banggood sajtom, javim ja njima sta je sve bilo i koje sam neprilike imao i ljudi mi o svom trosku posalju jos jedan mis i dp gratis, znaci ispali su lafovi. A kupovao sam jos nesto sa aliexpress em sam dobio broj za pracenje posiljke em kada vam paket stigne u zemlju posalju vam email sa obavestenjem da je stigao u vasu zemlju.

Zato dhl ni pod tackom razno ne uzimati u razmatranje, bolje otidjite u nasu radnju i bacite pare ako vec morate.
haha Izvini ,nismo se razumeli. :D Ja sam pisao u vezi vrednosnih paketa...ne o privescima i podlogama za miseve iz kine :D
 

Djokara96

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.09.2017.
Poruka
383
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
Ljudi,zaboravite na poste i sl sluzbe,DHL je jedina sigurna metoda za dostavu vrednosnih paketa u srbiji.Srpska carina je bukvalno prinudjena da postuje vlastite zakone zahvaljujuci DHL nadzoru i pracenju njihovih paketa.Jesu skuplji,ali vrede svaki dinar.(uvek si obavesten o statusu svoje narudzbe,o dostavi,jasno obelezenom racunu sta i koliko treba platiti plus sve posiljke imaju opciju osiguranja)
Zato sto imaju strasnu logistiku. Njihov jedan lanac vredi kao svi od ostalih provajdera :)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
haha Izvini ,nismo se razumeli. :D Ja sam pisao u vezi vrednosnih paketa...ne o privescima i podlogama za miseve iz kine :D
Ne znam jesi procitao temu od pocetka ili si samo tako napisao svoj odgovor ali ni momak koji je narucio iz kine nije imao vrednostni paket nego su to uglavnom trice i kucine koje su u kine opet dosta jeftinije a priblizne su kvalitetku koji postoji kod nas.

U ovom slucaju momak je porucio rajzere za majnovanje koji su stigli u izmenicnu postu u beogradu ali odatle ne mrdaju, ali kako mu je pkaet stigo ko i meni za vreme novogodisnih praznika onda nije ni cudo sto jos ne dobija paket jer su zatrpani sa posliljkama a kako rade po principu koliko sitgnu i koliko za taj dan urade oni prosto ne zure i bas ih briga jel danas obrade 100 paketa ili 1000 kada imaju na stanju ko zna koliko jos stotina hiljada paketa za razvrstavanje.

Tako da ta tvoja prica uopste nema dodirnih tacaka sa onim o cemu mi ovde pricamo i opet naglasavam da u mom slucaju to je bio mis, podloga i dp kabel a eto kod njega su rajzeri kojih eto nema da se nabavi kod nas a ako ih ima verovatno da su po parenim cenama pa se ljudi odlucuju na kupovinu iz kine.

Evo da se jos nadovezen na trgovinu sa aliexpress-a, porucio sam za komsiju futrolu za homtom ht7 telefon posto kod nas ih nema i jedina alternativa je kina, onda sebi sam porucio kopiju sezora za wifi signal za xbox one s dzojstik da mogu da ih uparim da dzojstik radi bezicno na pc racunaru. Ali bukvalno to je poruceno nedavno i sve je stiglo, jer je futrola isla air mailom kao i senzor i eno ih od juce stoje u beogradu u izmenicnoj posti. Ali kako me je opet zavatio ovaj glupi praznik necu dobiti posiljku do sledece nedelje u ovo vreme.
 

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Evo i ja da se javim sa novostima

Uradio sam kako mi je C0a predlozio, da posaljem email posti srbije, veoma su brzo odgovorili..
Rekli su da mi je poslato pismo jos 26.01.2018 gde se od mene trazi da im dostavim vrednost posiljke i onaj racun na aliexpresu sto sam platio i oni su mu u email-u ostavili email na koji treba da posaljem tu dokumentaciju.
Poslao sam ali mi je ubrzo stigla poruka od gmail-a da taj email nije validan..

Nakon toga sam pozvao upravu carine u nisu i oni su mi rekli da trebam samo da screenshot-ujem tu uplatu sa aliexpresa, tako sam i uradio, poslao im, medjutim i posle 3 dana i dalje je stajalo isto da je posiljka i dalje na carini. pozvao sam opet upravu carine kako bi mi odgovorili sta se desava i krajnje neljubazno i bezobrazno takoreci su mi samo reki da pozovem drugi broj.
Pozovem ja taj drugi broj i konacno neko ko je imao strpljenja, covek iz magacina gde se nalazi sva roba mi je rekao da mu posaljem broj posiljke i da ga nazovem za 10min kad je nadje. Pozovem ponovo i covek mi kaze da je paket u njegov ruci ali da i dalje nije odobreno od uprave carine da moze da se ocarini tj. oni nisu ni videli email u kome sam poslao dokumentaciju, objasnio mi je covek da im ponovo posaljem, poslao sam im danas pa cemo videti sta ce biti..

Kao sto je i Dragan.P rekao uhvati nas ovaj praznik,pa ko zna kad ce stici to kod nas :D :D
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ne znam jesi procitao temu od pocetka ili si samo tako napisao svoj odgovor ali ni momak koji je narucio iz kine nije imao vrednostni paket nego su to uglavnom trice i kucine koje su u kine opet dosta jeftinije a priblizne su kvalitetku koji postoji kod nas.

U ovom slucaju momak je porucio rajzere za majnovanje koji su stigli u izmenicnu postu u beogradu ali odatle ne mrdaju, ali kako mu je pkaet stigo ko i meni za vreme novogodisnih praznika onda nije ni cudo sto jos ne dobija paket jer su zatrpani sa posliljkama a kako rade po principu koliko sitgnu i koliko za taj dan urade oni prosto ne zure i bas ih briga jel danas obrade 100 paketa ili 1000 kada imaju na stanju ko zna koliko jos stotina hiljada paketa za razvrstavanje.

Tako da ta tvoja prica uopste nema dodirnih tacaka sa onim o cemu mi ovde pricamo i opet naglasavam da u mom slucaju to je bio mis, podloga i dp kabel a eto kod njega su rajzeri kojih eto nema da se nabavi kod nas a ako ih ima verovatno da su po parenim cenama pa se ljudi odlucuju na kupovinu iz kine.

Evo da se jos nadovezen na trgovinu sa aliexpress-a, porucio sam za komsiju futrolu za homtom ht7 telefon posto kod nas ih nema i jedina alternativa je kina, onda sebi sam porucio kopiju sezora za wifi signal za xbox one s dzojstik da mogu da ih uparim da dzojstik radi bezicno na pc racunaru. Ali bukvalno to je poruceno nedavno i sve je stiglo, jer je futrola isla air mailom kao i senzor i eno ih od juce stoje u beogradu u izmenicnoj posti. Ali kako me je opet zavatio ovaj glupi praznik necu dobiti posiljku do sledece nedelje u ovo vreme.
Obozavam ove pasivno-agresivne baba fazon odgovore.
Moj prvi post se nije odnosio na tvoje drangulije,vec na coveka koji je bio postavio post.S tim da ne znam da li je narucio nesto sitno ili mozda je ulozio neku vecu sumu,prepostavio sam da je ok da dam moje iskustvo sa uvoznim procedurama vredniji paketa ili prioritetnih paketa neovisno o vrednosti vezanih za posao.(svako ko procita taj post ce sam znat proceniti :"Hej ovo moze biti korisno mi" ili "Nije ovo bas za moje potrebe trenutno.")
Sigurno mi nije bio cilj da se upustam u razgovor sa tobom o tvojim chongchong posiljkama.Smanji agresivnost u pisanju,uzasno si neprijatan.
***Zamolio bih admine da obrisu ovaj nepotrebni repartee izmedju Dragana.P i mene.***
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Obozavam ove pasivno-agresivne baba fazon odgovore.
Moj prvi post se nije odnosio na tvoje drangulije,vec na coveka koji je bio postavio post.S tim da ne znam da li je narucio nesto sitno ili mozda je ulozio neku vecu sumu,prepostavio sam da je ok da dam moje iskustvo sa uvoznim procedurama vredniji paketa ili prioritetnih paketa neovisno o vrednosti vezanih za posao.(svako ko procita taj post ce sam znat proceniti :"Hej ovo moze biti korisno mi" ili "Nije ovo bas za moje potrebe trenutno.")
Sigurno mi nije bio cilj da se upustam u razgovor sa tobom o tvojim chongchong posiljkama.Smanji agresivnost u pisanju,uzasno si neprijatan.
***Zamolio bih admine da obrisu ovaj nepotrebni repartee izmedju Dragana.P i mene.***
Pa upravo da si i njegov post procitao znao bi i da je njegov paket sa drangulijama tacnije rajzerima za majnovanje. Ili ti da jedan rajzer moze da kosta do max 10 dolara ali su uglavnom jeftiniji ili kako se ko odluci za koji kvalitet.

Tako da tvoja ideja nije ni malo korisna jer odudara od ideje proci sto jeftinije, i kao sto vidis iz prilozenog posta iznad tvoga nije problem ni dostava nego je problem nasa carina koja je smotana i bandoglava.

A to sto ti se ne svidja moj odgovor to je tvoj problem jer ne citas postove nego samo updas ko padobranac i ides iz teme u temi i pises random odgovore. A za tvoje misljenje me bas briga jer nisi predmet moga sveta tako da idi leci komplekse negde drugde a pusti sirotinju da narucuje iz kinu a ti glumi malog bogatasa na tudji racun.

Evo cisto da vidis sta je narucivao posto je ocigledno da ne znas o cemu se radi jer da znas ne bih preporucivao DHL sluzbu.

VER 007S PCI E 1X to 16X Riser Card Extender PCI Express Adapter USB 3.0 Cable 15 Pin SATA Power Supply for Bitcoin Miner Mining-in Computer Cables & Connectors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Mozda ne bas ovaj model ali jedan od takvih.
 
Poslednja izmena:

Kamparosa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.02.2017.
Poruka
208
Rezultat reagovanja
234
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus ROG STRIX B550-E Gaming
RAM:
G.Skill Triden Z neo 3600MHz
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 4gb
Display:
Asus VG245H
HDD:
A-Data SX8200PRO 512GB
Sound:
Blueberry SW-M30
Case:
Corsair 5000D Airflow White
PSU:
Evga G3 850W
Mice & keyboard:
Asus ROG GLADIUS III
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10, Google Chrome
Other:
iPhone 13 Pro Max 256gb
Identicne rajzere kao sto si postavio :D

Mislim da smo svi znali da je preko dhl-a najbolja opcija, medjutim postoje situacije i razlozi kada se narucuje preko njih kada ne.
Iskreno da sam preko DHL-a porucivao vise bi mi se isplatilo da uzmem od nekog lika sa kp-a ili u nekoj od radnji te rajzere :D

Bez ljutnje ali ja to tako gledam, ponavljam konretno za rajzere,za druge situacije i druge stvari je sasvim druga prica.
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
779
Rezultat reagovanja
1.098
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
Covek vam uporno prica za vrednjije pakete, elem bez veze se raspravljate, i ode tema u off. Sto se tice DHL-a meni je uredno stigao iz kine Fiber optic fusion splicer od 4k eura za manje od sedam dana, a postarinu istom je platio prodavac jer ima dil sa DHL-om i prodaje prilicno skupe stvari, pa mu se ne isplati da se zagubi tako vredan paket. I da, slazem se sa vama za trice i kucine i ja ih narucujem redovnom postom, a i vrapci na granama vec znaju kako to sve funkcionise (ili ne), pritom nemojte zaboraviti da su bili strajkovi u posti u vremenu pre i oko novogodisnjih praznika, meni fakturu nisu garantovali da ce da posalju, okrenem se i izadjm, odem pravo u DHL i po istoj ceni kao i u posti posaljem papire.
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
^^ Znaci ti si neki ISP ?
Davaj Net !!!!
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Covek vam uporno prica za vrednjije pakete, elem bez veze se raspravljate, i ode tema u off. Sto se tice DHL-a meni je uredno stigao iz kine Fiber optic fusion splicer od 4k eura za manje od sedam dana, a postarinu istom je platio prodavac jer ima dil sa DHL-om i prodaje prilicno skupe stvari, pa mu se ne isplati da se zagubi tako vredan paket. I da, slazem se sa vama za trice i kucine i ja ih narucujem redovnom postom, a i vrapci na granama vec znaju kako to sve funkcionise (ili ne), pritom nemojte zaboraviti da su bili strajkovi u posti u vremenu pre i oko novogodisnjih praznika, meni fakturu nisu garantovali da ce da posalju, okrenem se i izadjm, odem pravo u DHL i po istoj ceni kao i u posti posaljem papire.
Ako cemo iskreno vrednije pakete ne bih ni porucivao od preko nego bi ih uzimao ovde.

A sto setice tih strajkova nisu bili oko nove godine nego su bili pre nove godine tako da to nema veze sa ovom pricom nego je problem sto su u posti srbije u vreme novogodisnjih praznika dobili hrpu paketa iz koje ni dva meseca kasije ne mogu da se iskobeljaju jer kao sto rekoh rade po principu koliko urade urade a do leta ce svi koju sta porucili dobiti svoje pakete.

I ne treba on nama da govori za dhl svi koji narucuju iz kine odavno znaju da imaju mogucnost i tog vida dostave ali po kojoj ceni?

A to sto kazes da si po istoj ceni poslao papire pa vidis druze jedno je poslati nesto a podpuno je nesto drugo kada narucujes iz inostransva pa jos sve to treba da prodje carinsku zonu, tako da mesas babe i zabe.
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
779
Rezultat reagovanja
1.098
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
A ti si mnogo drcan i sklon svadjanju, zaobidji me molim te, sto se tice tih vrednijih stvari, nisam ja iz besa kupio masinu od preko, vec zato sto nije ovde bio da se kupi taj model koji meni odgovara. Pozdrav.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
A ti si mnogo drcan i sklon svadjanju, zaobidji me molim te, sto se tice tih vrednijih stvari, nisam ja iz besa kupio masinu od preko, vec zato sto nije ovde bio da se kupi taj model koji meni odgovara. Pozdrav.
Ako ti se ne svidja moj odgovor sta se onda upustas u raspravu. Kao prvo Marko nije ni procitao o cemu se radi ali je zato znao da da predlog za dhl koji je tri puta skuplji za dostavu. I sada momak koji je narucio rajzere u vrednosti 50 evra treba da plati jos 50 evra ili vise za dostavu pa onda mu je jeftinije da ode na kp i da ih poruci em nece cekati em nece se zezati sa carinom nego lepo je platio uzeo montirao i uposlio rig da mu kopa i krenuo da zaradjuje pare.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Oko cega se vi raspravljate uopste? Cene dostave? Pa naravno da ces kad kupujes nesto od soma evra da dodas 20-30 evra na postarinu, da bi ti stiglo brze i sigurnije, a i svakako si u startu sigurno prosao dosta jeftinije nego da si kupio kod nas, imas lufta da platis DHL.

Ja iz Kine narucujem non stop, sve i svasta, ali nije nista jako skupo, posiljke su 20, 30, 70 evra, nekad bude i malo vise, i jedino sta uvek gledam je da bude neki air mail, da ne bude regular shipping, jer to zna da se oduzi na 2 meseca dok ne stigne. Air mail, bio china, singapore, turkey, to stize za nedelju dana na carinu najcesce, a njih svakako moras cekati da se smiluju. Nekad prodje u danu, nekad cekam i 2 nedelje. Narucio sam 50 rajzera nedavno, 240 dolara, preko turske je stiglo bukvalno za 3 dana na carinu od momenta kad su kinezi poslali zapravo, a onda su nasi udavili jos 2 nedelje lagano dok neko nije napravio pauzu od ispijanja kafe i uzeo da pregleda pakete. Ali to je vec do NS carinarnice, u BG znam da ide dosta brze. I da, nisam doplatio 30 evra za DHL, zasto bi kad je inace free shipping a stize tako brzo?

Sve u svemu, bitno je da imamo opcije narucivanja, a ubedjivati nekoga da je bolje free ili je bolje DHL-om je mlacenje prazne slame, svako ima svoje prioritete i nacin na koji trosi zaradjen novac.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ne vule cela ova rasprava je ispala jer je marko dosao ko iz vedra neba verovatno ne citajuci temu u cemu je problem da kaze kako je bolje preko dhl da se porucuje roba.

Sto smo zakljucili nije bio problem oko narucivanja ni dostave, problem je nasao sto je momku paket zapeo u beogradu jer nije doslo do dobre komunikacije carine u bg i njega u nisu, gde koliko sam razumeo su mu trazili da dostavi sta je kupio i koliko je platio da bi na osnovu toga mogli da carine i da propuste paket do njegove poste u nisu gde bi on preuzeo paket.

Eto to je cela prica koliko sam procitao i zbog cega je nastala ova rasprava, a sada neko treba da pljune 30-40 evra vise za dostavu dhl-a i ako opet zapne na ovakav problem onda koja svrha placanje necega ako to moze da se dobije dzaba.
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
779
Rezultat reagovanja
1.098
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
Ti se pravis lud ili sta, covek je napisao za vrednije pakete da se isplati platiti DHL, a ti se uhvatio toga kao pijan plota.
 
Vrh