• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Canon 400D

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
lm, danas mi je stigao Canon 400D, imam i standardni kit objektiv 18-55 (ne IS), pa me interesuje sledeca stvar:

- znam da za 100e mogu da uzmem 18-55IS koji bi mi realno zavrsavao dosta posla (primedba ako treba da ga preskocim dobrodosla)

- za pocetak bih izdvojio do nekih 150e za neki objektiv, ali posto sam poprilican laik, ne znam na sta bih trebao da obratim paznju prilikom kupovine objektiva

Dakle, voleo bih da me posavetujete sta za te novce (150e) mogu da kupim polovno i da mi bude na neki nacin all around objektiv, dakle svakodnevna upotreba, razni uslovi, itd...

Amaterski se bavim fotografijom, te me trenutno ne interesuju objektivi od 200e+, dok ne savladam malo osnovne tehnike dslr aparata, bicu zadovoljan i nekom spravicom do cifre koju sam naveo...

Svaki predlog dobrodosao, kao i malo objasnjenje ako predlozite neki objektiv zasto bas taj, itd...

Hvala unapred!

:wave:
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Taj kit objektiv cesto zovu plastik fantastik, ali radi posao. Za te pare nemas bolje. Cisto poredjenja radi, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM kosta skoro 1000e ali on je klasa za sebe, imao sam prilike da ga probam kratko. Ja sam poceo sa Canon 350D i koristio sam njegov kit objektiv godinu dana i bio zadovoljan. Kasnije sam uzeo Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 AF DC Macro kao zamenu za kit objektiv i nisam se pokajao. Sada ima za 220e. To je moja preporuka. Ako si malo uporan mozes da pogeldas oglase i foto berzu, mozda nadjes neki takav polovan i ocuvan za pare koje si naveo. Ako se odlucis na kupovinu polovnog objektiva, trazi prvo da ga probas i vidis da li mashi fokus, da li fokusira bez problema (u mehanickom smislu, da negde nesto ne zapinje) , da li nije izgrebano telo i staklo, da li je slika korektna . Trazi bar 7 dana fore za probu. Inace za 150e mozes da uzmes Sigmu 70-300 (zaboravio sam tacne oznake), mene je pre 3 godine kostala 150E, dobar objektiv za te pare ako hoces da fotkas sportske dogadjaje i slicno.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Odlicno, bas odgovor kakav sam trazio. Obavezno cu pokusati da probam objektiv pre kupovine, mada po oglasima dosta ljudi je van BG-a (mali problem). Bacicu oko na tu Sigmu, mada mi jedan *guru* rece da zaobidjem nju, ali to samo on zna zasto.

Bacam oko na oglase, pa cu povremeno okaciti ovde nesto sto pronadjem, ostavicu link i pitati da li je to OK.

Thnx Lukija.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odlicno, bas odgovor kakav sam trazio. Obavezno cu pokusati da probam objektiv pre kupovine, mada po oglasima dosta ljudi je van BG-a (mali problem). Bacicu oko na tu Sigmu, mada mi jedan *guru* rece da zaobidjem nju, ali to samo on zna zasto.

Bacam oko na oglase, pa cu povremeno okaciti ovde nesto sto pronadjem, ostavicu link i pitati da li je to OK.

Thnx Lukija.
Ja sam preporuke za tu Sigmu dobio od ljudi koji je koriste i pogledao sam neke review-e na net-u. Za 2.5 godine koliko je posedujem, 0 problems. Nije savrshen ali za te pare, ne verujem da ima nesto bolje. Ni meni se ne daje 1000e za objektiv, pogotovu sto aparat koristim povremeno. Pored ove Sigme imam jos jednu 70-200 2.8 koje je malo problematicna. Radi super osim sto pri nizim temperaturama pocinje da cvili nesto u njoj. U servisu su mi rekli da je to boljka tog modela i da ne diram nista nego da fotkam, a vec je imam 2 godine. Taj objektiv nije jeftin ali recimo ekvivalentan Canon objektiv kosta 2x vise. Koliko para toliko muzike.

Pogledaj ovaj link:

http://www.photozone.de/canon-eos/312-sigma-af-17-70mm-f28-45-dc-macro-test-report--review
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Nasao sam preko oglasa, navodno u extra stanju Sigmu 18-200 3.5-6.3. Momak je rekao oko 150e. Znaci da bi verovatno dao i za manje. Ne znam koliko je to dobar objektiv za all around, sto je meni i najpotrebnije.

edit: sad sam malo gleda na dpreview, ovo mi se cini kao ono sto mi treba, ima ok zoom i dobru stabilizaciju. Ne znam sta bih jos trebao da gledam vezano za nju?
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Time si pokrio sve sto ti treba realno. Idealan objektiv za one koji ne zele da menjaju objektive na aparatu, turisticki :). Naravno, ne ocekuj super performanse. Kao sto rekoh, insisturaj da ga probas pre kupovine. Evo sta sam nasao na net-u vezano za ovaj objektiv:

http://www.dyxum.com/reviews/lenses/reviews.asp?IDLens=226

Mislim da je dobra kupovina pod uslovom da objektiv nije defektan.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ovako, momak je iz Nisa. Ceni 130 eura objektiv, ne bi isao ispod. Da li je to OK cena? Kaze da cesto putuje pa se mozda mozemo i videti. Mislim da je pak to bolja varijanta sto se tice testiranja na licu mesta. Kaze da je sa objektivom sve u redu i da je odlicno ocuvan. Upravo mi je javio momak da u petak ide za BG, pa cu videti da se nadjemo i probamo. Pod uslovom da nije precenio objektiv, ja zaista ne znam kako se krecu njihove cene, ili konkretno za ovaj model.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Pa sta znam, sa obzirom na ove cene, 130 eura mi deluje kao OK cena, naravno pod uslovom da je sve ocuvano i ispravno. Da zakazem ja vidjanje za petak sa likom? :D
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ne razumem se u objektive toliko, ali realno, cena je manja za 100 eura... Jel objektiv pod garancijom?

:wave:
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Nema garanciju, ali ce momak daci u petak pa cu isprobati on d fejs of d plejs :D

Sinoc je bio Lukija do mene, pa sam probao dva razlicita objektiva, definitivno ovaj sto sam pronasao je ono sto meni treba. I cena je ok u odnosu na nove. To nije toliko kvarljiva roba i uglavnom ljudi uzimaju polovno. Cekamo petak pa cemo videti.

:wave:
 
Vrh