• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Brijanje, nega lica i slično

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Možda sad konačno budem bio redovno obrijan :)

 

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Nek' te dobro služi i baci neki rivju. Nekako sam uvek želeo da imam neki brijač ali imam probleme jer imam jako osetljivu kožu i posle brijanja brijačem se uvek upalim kao nenormalan, posebno po vratu, i izađu mi bubuljice po licu (iako nikad u životu nisam imao problema sa bubuljicama, čak ni posle brijanja brijačem). Možda i nisam baš dobar primer jer sam koristio samo jeftine el. brijače, nikad tako neki skuplji/kvalitetniji proizvod. U principu sam želeo da mi el. zameni običan brijač zbog brzine međutim nisam to baš primetio, jer el. ima tendenciju da preskače neke dlačice pa se moram sto puta vraćati na isto mesto, a i krajnji proizvod nije baš zadovoljavajući jer mi ukloni ajde da kažem 99% dlačica, dok običan brijač tu radi 100%, tako da... Ne znam, ja sam iskreno razočaran tim čudima, reci ti kako ti sve to deluje (:
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Прока се брије, то јест бријао се бритвом :)
Имам две сада у поседу, једну моју сребрну са златним натписом Solingen + дедину која је исто Solingen само друга фамилија то јест "Flame" свако ко има проблем са осетљивом кожом требао би да проба квалитетну пбритву или класичан бројач + нека лепа прорасо крема са наравно припремом лица.
Авијон, јави се на пп па ћу ти рећи где и како са осетљивим лицем :)

Волим браду и брке али искрено недостаје ми пуно ритуал бријања који сам имао, но да не идемо толико у оф ево старе сликице мојих бритви :

 

Prilozi

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Neka neko od moderatora napravi novu temu, brijanje :) da ne bude off... A definitivno ovde ima pun q članova koji uživaju u bradama i sređivanju...

@Avijon, znaš kako kažu, za brijanje najbolja je britva, pa žilet, pa onda ovi fensi reklamirani brijači brijači poput Mach.

Pored toga, postoje (evo Proka baš reče) ljudi koji uživaju u brijanju, i u tom svom ritualu.
Ja definitivno ne uživam, jer sam od onih ljudi koji naviju sat u 8h, pa produžuju do pola 9, i onda iskočim iz kreveta i za 15 min uspem da se istuširam, umijem, operem zube, obučem i uskočim u auto, pa jurcam do posla kako ne bih zakasnio... Nemam vremena za brijanje... I onda sam uvek zapušten i neuredan što se lica tiče.
Zato uzeh ovo da vidim da li će mi pomoći da se upristojim.

Ja bih mnogo voleo kad bih mogao da ustajem sat vremena ranije, pa da popijem kafu surfujući uz neke omiljene portale, pa onda lagano da se spremim, pa onda da doručkujem... I krenem na posao i stignem 15 min ranije.
A još više bih voleo da ustajem 2h ranije, pa i da istrčim po Šumaricama ili odem na plivanje... pa tek onda na posao.
Jednostavno, na žalost ne mogu to :) jer mi duša plače kad god mi zazvoni alarm.

Što se mašinice tiče, ne znam ja to još ni da koristim.. Juče kad mi je stigla odmah sam se obrijao. A brada mi je bila zapuštena 10 dana. Sigurno sam drljao po licu 5 minuta ako ne i više dok nisam sve skinuo. Nije mi izašla ni jedna bubuljica, a i ja imam osetljivo lice.
Brada mi je toliko dobro obrijana bila, da pod rukom se osetilo kao da sam žiletom izbrijavao (odozdo na gore) što inače sa žiletom nikako ne smem da radim jer mi bukne lice.

Inače već skoro 20 godina se brijem sa raznim Gillete Mach brijačima jer mi je lice oduvek bilo osetljivo, i ranije sam imao dosta bubuljica, pa kad bih koristio neki žilet, to bi bilo kao na giljotini, čujem kako lupkaju o lavabo dok padaju :D
Gillete je super, ali posle 10 brijanja već počne da čupa, a kad treba da dam 1500 din na dva patrona... nisam baš srećan :).
Naivkao sam se na Gillete jer sam mogao da mlataram po licu u kojem god smeru hoću, pa kad sam prvi put uzeo neki žilet, iskasapio sam se. Ko zna šta bi bilo da sam ikada probao britvu :D.

Dakle, nisam baš neki uživalac u brijanju, i nisam u macho fazonu, pa da imam svoju britvu, opasač neki kožni gde ću da je oštrim jedno 10 minuta pre brijanja (kao u filmovima, pojma nemam da li se stvarno tako radi :)) pa sa četkom da nasapunjam lice... Pa da šetam malo po stanu dok mi se opusti koža, dlaka, šta već... I onda preciznim pokretima da sredim bradu...
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Нема приче, ко мора да се брије сваки дан и слично не гине му механичко решење, мени је бритва и цео ритуал једном недељно било 30мин одвојено за себе + може се рећи уштеда јер бритву оштриш једно у 6 месеци и то је од 500 до 1000дин, сапун те испадне око 800дин а траје скоро целу годину итд.
Кожни опасач користиш око 1мин, то јест све заједно 50 замаха на обе стране, лице опариш са пешкиром одмах пре бријања на 1-2 мин (није неопходно) и онда нанесеш сапун и удри :), не треба баш толико времена али да, ако желиш да уживаш и да ти то буде твојих 30мин једном недељно нема бољег ужитка, уф сад бих се обријао :D
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
@Proka
kako si ostrio britvu? Imam jednu dedinu ali tupu, pa bih da je naostrim da probam :) ne pomaze kozni opasac, probao
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Dobra tema. :)

Nekada davno krenuo sam sa BIC žutim brijačima, pa je onda došao Sensor Excell, pa Mach 3. Sve vreme sam koristio pene iz konzerve.
Nekih godinu dana sam na klasičnom DE brijaču YUMA (turskom) koji košta 50-100 din na pijaci, izgleda bezveze, ali odlično obavlja posao. Čak i oni koji su probali skupe brijače hvale Yumu i kažu da je odnos cena/kvalitet neverovatan. Ima i kineskih kopija doduše, ali se lako prepoznaju.
Što se žileta tiče, tu nisam nešto izbirljiv, koristio sam i koristim neke stare Gillette iz doba SFRJ :D (new old stock), Astra SP, domaće MEM itd. i nemam primedbi, svi su mi manje-više tu negde.

Četka - veoma bitan deo koji se često zanemaruje. U početku sam bio na nekoj jeftinoj svinjskoj, ali nije to to, ne može da bude. Ubrzo sam nabavio Omegu 80080. Razlika je nebo i zemlja. Dobra četka traje godinama (10+) i apsolutno se isplati uložiti malo više. Ta Omega važi za best-buy u klasi otprilike.

Kreme - izbor kod nas u radnjama nije neki, izdvojio bih Palmolive Classic kao zaista vrlo kvalitetnu i pristupačnu opciju. Na pijacama se mogu naći kreme iz Bugarske i Turske koje su veoma dobre (Viking, Karo, TopTen, Arko ...). U svakom slučaju, pena koja se dobije je mnogo bolja od one iz limenke. Planiram da nabavim zeleni Proraso.

Aftershave - jednom sam kupio Nivea balzam i nisam bio zadovoljan, ostavlja mastan sloj i komedogen je. No1 balzam mi je naš Paraho, cena je smešna, oko 150 din, a kvalitet po meni svetlosnu godinu ispred Niveinog. Prelep miris i vrhunska nega. Pored njega odlični su i Arko i jedan španski u staklenoj bočici koga nema u radnjama.

Imam i jednog starog "bzzzz" :D Brauna, posluži kada žurim negde ili je kupatilo okupirano.:D
 
Poslednja izmena:

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
E da, nisam išao u vojsku :d samim tim nikad nisam imao potrebu da se svakodnevno brijem i brada mi nije "jaka", ja sam jednostavno lenj. Mislim za sve to. Ovo što Proka navodi, 30min za brijanje, tačno bih se ubio :D Ja se brijem oko 10ak minuta i to mi je "problem" jer me realno mrzi da se posvećujem svemu tome. Problem je što sam se od samog početka i izbrijavao (nije imao ko da mi pokaže kako se to zapravo radi :d), tako da sad ako se ne izbrijem, ne bude mi lepo glatko lice tj lice je OK ali ispod, donji deo vilice nije idealan i onda je... Ružno (: Čitao sam svašta o tim britvama ali kao što rekoh ja se i sa ovim ultramegagiga sigurnim Gilette 5 žileta ponekad iskasapim tako da me je zapraov strah i da isprobavam te britve, s obzirom da svi pričaju da je prvih par puta klanje neminovno :D
Proko, hvala na savetima, al' ne vidim što bih ti slao PP kad možeš i ovde lepo napisati šta raditi sa nežnim licem, verujem da će svima značiti?

Inače, koristim kao što rekoh običan Gilette Fusion brijač sa ulošcima koje menjam posle 3-4 brijanja (što je, je li, 1 mesečno), Gilette penu/gel (kako kad) i L'oreal aftershave kremu koja mi je OK, ranije koristio Nivee i nisam baš bio zadovoljan. I to je to što se mene tiče, kao što rekoh, mrzim brijanje, brijem se jer moram, ali volim kada vidim da ljudi oko toga naprave čitavu filozofiju i divim se ljudima kojima je to takvo zadovoljstvo (:
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Ja moram da nadjem nesto za posle brijanja... Sad, da li krema ili losion, pojma nemam, ne razumem se. Nikad nisam nista ni stavljao.
Odnosno, kad sam bio klinac, kako sam vec pomenuo, imao sam problema sa licem.
I kad stavim bilo sta posle brijanja, bukne mi lice.
Sta god da sam stavio, koza ne bi brzo upila, pa bi mi bilo masnjikavo lice i zato bi buknulo...
Tako da je uvek bilo, samo gel za brijanje i zilet, i posle samo obicno umivanje.

A sad kad razmislim, uvek je bilo nesto Niveino, i nista drugo i nisam probao.
Pejo, dakle kazes, Paraho je OK? :)
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Ma bilo sta na bazi alkohola radi fino posao, posebno ako imas i bubuljice i slicne zezancije.
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
@Proka
kako si ostrio britvu? Imam jednu dedinu ali tupu, pa bih da je naostrim da probam :) ne pomaze kozni opasac, probao
Oštrio sam kod Miše sa Vidikovca, odlično radi posao i odličan čovek, ako te bude zanimalo proslediću ti kontakt itd na pp.

@Kojot : Losion neki ali kvalitetan, prija kao blesav i nema šurenja tokom leta da se pojavi crvenilo itd.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
U principu da, ako neko nema baš osetljivo lice, ako ima onda se preporučuje nešto bez alkohola ...

Da, Paraho balzam je baš, baš dobar, nisam čuo da se iko požalio na njega. Sa druge strane, losion im nije nešto po onome što sam čuo, nisam ga koristio, samo ga pomirisao u radnji i nije mi se dopao. Mogu da preporučim i zeleni Eliot losion, dobro neguje i fino miriše, košta ne više od 150-200 din.

E sad, ako ti je lice veoma osetljivo možda bi mogao da probaš nešto od medicinske kozmetike, npr:

https://www.sebamed.de/produkte/produkt.html?tx_nsproductdatabase_pi1[showUid]=7

Kupuje se u apoteci, mislim da je 500-600 din.

EDIT: i ovu kremu/balzam sam koristio i odlična je, ima alkohol, samo malo zapecka kada se stavi ali taj osećaj vrlo brzo nestane i ostane umirujući efekat, cena ultra smešna, nešto oko 100 din:

http://www.kremasica.com/images/stories/Image/kratkevesti/Alcream-krema.jpg?679ccd

Od Loreala sam koristio dva afteršejva, jedan beli Sensitive kojim sam bio sasvim zadovoljan i drugi gel u naranžasto-sivom pakovanju - bačene pare.

Kao pripremu za brijanje (pre-shave) nije loše koristiti neki gel za umivanje čime se dodatno omekšava brada i brijanje čini prijatnijim.
 
Poslednja izmena:

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Taj beli loreal ja sad koristim i zadovoljan sam samo sto je malo masniji pa me to nervira al jbg ne moze sve biti idealno.
E a el koristite obe fore, tipa tusiranje pre brijanja da bi se jos vise omeksala koza? Ja sam to probao ali ne primecujem boljitak a i nekako mi je navika da se brijem pre tusiranja
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Ima razlike, tuširanje mi omekša bradu mada ionako nije nešto jaka da bi bilo previše bitno.

A u Beču postoji tooliiki izbor kozmetike za brijanje ... :) Nemoj da se ograničavaš na standardnu komercijalu, nabaci sebi nešto avangardnije. :D
 

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
:d
Nije problem izbor vec moje neznanje/neobavestenost/nezainteresovanost (:
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Probaj nešto od Proraso ili Clubman proizvoda, miris + kvalitet :)
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Avijone, evo prvi realni utisak...
Jutros, kao i obicno, u zurbi za posao, obrijao sam se za minut.
Jos su dlake bile mikronske, ranije ne bih ni razmisljao da se brijem dok ne poraste bar koji milimetar :). Jer sam plav pa se i ne primeti odmah da sam neobrijan...

I to sam pre umivanja, pre tusiarnja, samo masinicu i bas se brzo obrijao.
Zadovoljan sam :)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
@CoyoteKG, Gde si uzeo masinicu, i koliko si je platio ? :)

:wave:
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Moram da kažem da ne koristim preparate za kožu ali to ne znači da nemam problema sa kožom :) Dlaka brade je nevjerovatno tvrda tako da električni brijač koristim samo da skinem sloj pa onda običnim brijačem završim. Poslije brijanja ne nanosim ništa na kožu i nemam problema sa iritacijom. Probleme iritacije imam samo kada se ne brijem 7-10 dana, odnosno kada dlaka naraste nekih 5-6mm. Tada mi se pojavljuje crvenilo na određenim dijelovima brade uz periodičan svrabež ali čim se obrijem sve se povlači u roku od par sati.
Zna se desiti period kada se dlake "uzj*bu" (u nedostatku bolje riječi), pa onda i urastaju i stvaraju bubuljice i sl ali sam poprilično siguran da se to događa zbog vremenskih (ne)prilika tipa nagla promjena vlažnosti u vazduhu i sl. Bukvalno mogu da predosjetim kada će da se desi. :)
 

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Avijone, evo prvi realni utisak...
Jutros, kao i obicno, u zurbi za posao, obrijao sam se za minut.
Jos su dlake bile mikronske, ranije ne bih ni razmisljao da se brijem dok ne poraste bar koji milimetar :). Jer sam plav pa se i ne primeti odmah da sam neobrijan...

I to sam pre umivanja, pre tusiarnja, samo masinicu i bas se brzo obrijao.
Zadovoljan sam :)
U jeee! To bas zaninljivo zvuci! Ovde je bas agresivna kampanja za seriju 9.
Reci mi, skuplja li masina dlake ili se rasipa na sve strane? (/

@Proka
Hvala na savetima, potrazicu (:

@matrax
180€, KP
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
matrax, planirao sam prvo da kupim neku od 7-8000 din, pa onda negde procitah "sto skuplje to bolje", pa ajd da se za rodjendan (koji mi je danas :P) castim sa nekom od 15000din.
Pa onda ajd da vidim na KP šta ima iz Mađarske da uštedim neku kintu, pa naleteh na ovu moju mašinicu za 200E. Pa se iscenkao na 180E. U prodavnicama je oko 37000.
Dakle, platih 180E.

Ali kako pročitah kasnije, Braun ima valjda 4-5 vrsta glava koje stavljaju na sve mašinice.
Cena raste samo u odnosu na fensi stvari.
Recimo, ako ćeš da se briješ pod tušem, i slične zaebancije. Tako da je možda i nepotrebno bacati novac ako je glava već ista...

@Avijon,
pa pre 3 dana kad sam se prvi put brijao, dlaka je bila preko pola cm.
Tad ih je bilo na sve strane :).
Jutros, nisam nigde video ni malo. Samo sam posle uključenu mašinicu stavio pod mlaz vode i vide te sitne dlake kako se isipiraju.
 
Poslednja izmena:

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Zavisi koji, imaš dosta losiona i dosta afteršejova od njih, meni je leti onaj "clubman pinaud" valjda se tako zvao bio čist seks miris + osećaj na licu.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Od nedavno su kod nas dostupne sintetičke Omega S-Brush S10018 i S10049. Manji model svi hvale, dok je veći prema iskustvima nešto grublji i ne odgovara svakome.


 

Aco

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.10.2013.
Poruka
1.178
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790, Cooler Master: Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
16GB DDR3 1600 MHz (2x8) Kingston HyperX FURY
VGA & cooler:
PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2493HM 24"
HDD:
SSD Kingston HyperX FURY 240 GB, WD Green 500 GB
Sound:
Realtek ALC892
Case:
RAIDMAX Cobra Z Red
PSU:
Thermaltake Smart SE SPS-530M 530W
Optical drives:
Samsung SH-224DB
Mice & keyboard:
CM Devastator II
Internet:
10 Mb/s
OS & Browser:
Arch Linux x64 Inox-Browser
Ja nikako uganjati tu četkicu za brijanje a da je nešto kvalitetno :), svaka se brzo raspadane. Doduše nešto nisam ni upoznat šta je i koji je brend dobar po tom pitanju.
 
Vrh