• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Best buy tv

AkiR9

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.01.2017.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Thinkpad T570
Koji televizor preporucujete do 300, 350e?
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Koji televizor preporucujete do 300, 350e?
Bilo koji brendirani... Za taj novac imas sasvim pristojan TV. Neki od 32", 40" ili 43", minimum Full HD rezolucija(1920X1080p), sa najmanje 2 HDMI ulaza i 1 USB, obavezno da ima DVB-T2 ugradjen tjuner(ali u slucaju da koristis zemaljsku antenu), ukoliko ces ga koristiti na teritoriji Srbije, a pretpostavljam da hoces, s obzirom da si iz Jagodine. DVB-C/S2 standardni su opcioni( u zavisnosti da li ces koristiti kablovsku ili satelitsku...). Najbolje je ako ima sve standarde.

Sto se tice vrste panela, moze da bude IPS ili VA... Ako ces TV koristiti u vecoj i svetlijoj prostoriji, gde bi ga koristilo vise ljudi(u isto vreme), onda je moja preporuka da to bude TV sa IPS panelom, a ako ces ga koristiti u manjoj i mracnijoj prostoriji, gde bi ga koristio recimo samo ti, i eventualno jos neko(u isto vreme), onda preporuka ide za VA panel(uglavnom proizvodjaci televizora ne stavljaju u specifikaciji koji je tip panela u pitanju za dati model, pa to moras da saznas na drugi nacin...

Sto se tice zvuka pazi da bude kvalitetan( informisi se za model, za koji se budes odlucio, jer nije na svakom isti, u tom cenovnom rangu...), kako ne bi morao da kupujes zasebni audio sistem, ili mozda vec imas, a u tom slucaju bi TV trebao da ima audio izlaz. Da li ce zvuk biti analogni ili digitalni, to zavisi od TV-a i audio sistema...

Da li smart ili obican TV? To zavisi od tebe, odnosno za sta ces ga koristiti... Bilo kako, svakako ces za pomenuti iznos novca uzeti kvalitetniji non smart od smart TV-a(uslovno receno). Cak i da se odlucis za obican TV, uvek mozes kasnije da ga "opametis" tako sto ces kupiti smart box uredjaj koji ces povezati preko HDMI kabla(pazi, i kod smart televizora i kod smart box uredjaja ima izuzetaka u smislu kvaliteta, gde se moze destiti da ti Wi-Fi bude jako spor, aplikacije da baguju itd.)

Obrati paznju da TV ima VESA standard, ako ces ga kaciti na zid...
 

AkiR9

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.01.2017.
Poruka
439
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Thinkpad T570
Da li neko ima ovaj TV?
Znam da je jedan clan foruma hvalio ovaj model LG 49LH541V. Nasao sam drugi model koji ima skoro iste specifikacije samo sto LG 49LJ515V ima direct Led , a 49LH541V edge led.
Koliko ja znam direct led je kao bolji.
Neka preporuka? Sutra bih trebao da narucim.

LG 49LH541V
LG 49LJ515V
 
Vrh