• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ASRock predstavio 970M Pro3 mATX matičnu ploču za AM3+ podnožje

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Kompanija ASRock je predstavila svoju najnoviju AMD matičnu ploču, micro-ATX formata, koja je bazirana na AMD-ovom čipsetu serije 9 i AM3+ podnožju, a radi se o modelu 970M Pro3. Ova ploča može da se pohvali sa podrškom za zadnji i prednji USB 3.0 i za AMD CrossFireX multi-GPU postavku (x16/x4), kao i sa ELNA audio kondenzatorima.

970M Pro3 podržava AMD FX procesore sa TDP-om do 125W (naravno, neračunajući FX-9000 seriju) i koristi standarni 24-pinski priključak u kombinaciji sa 8-pinskim EPS priključkom, za napajanje naponske sekcije od pet faza, koja se pasivno hladi. Ima i po jedan x1 PCIe slot i PCI slot za starije uređaje.


Opširnije...
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Konacno. Vajstinu!
Prva ozbiljna m-atx am3+ ploca.
Bas me zanima zasto ranije nismo dobili ni jednu.
Sad je vec kasno sad, platforma nece jos dugo.
Ploca izgleda pristojno ali mi se nikako ne svidja raspored sata konektora, trebali su biti pod 90 stepeni, bar ova 4 blizu 24 pin konektora.
 
Poslednja izmena:

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
sto toliko hejtujete am3+?
Am3+ procesori ce jos 5 godina minimum da budu ok za sve.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ja ne hejtujem, samo kazem kako jeste.
5 god za sta? Multimediju i manje zahtevne igre? :d
Mogu oni njih furati jos godinama, samo malo po malo skresu cene. Intel mic po mic ali polako sve vise odmice, amd-ova dugogodisnja obecanja kako ce svaki novi program/igra izvuci max iz FX procesora i da ce se konacno pokazati njihova prava snaga se nikad nece desiti, a i dalje nas to lazu(evo dx12 najnoviji primer).
Ovde pricamo o plocama, zar ne?
Da li smo ikad imali kvalitetnu m-atx/m-itx plocu za neki amd performance socket? Dakle ne pricam o APU. Od AM2 pa na ovamo da sagledamo situaciju, jesmo imali? Ja se ne secam ni jedne jedine! A m-itx ploce nismo imali uopste! Samo low end m-atx smece.
Zasto niko nije mogao izbaciti ploce manjeg formata godinama unazad? Ljudi su to trazili, proizvodjaci obecavali pa ispalili. Secam se da je Asus obecao m-itx plocu sa 990 cipsetom i da je nikad nisu izbacili. Tako sami sebi ubijaju prodaju na neki nacin. Sta ako neko hoce amd masinu manjeg formata? Ili ima fetis na m-atx ploce, mozda radi neki mod pa mu treba... Ne moze da je ima jer ne postoji odgovarajuca ploca da udomi to. :d
A Intel? Toliko razlicitih i kvalitetnih ploca godinama unazad, za svakog po nesto.
Eto taj ASRock je predstavio m-itx plocu za 2011 v3, a amd za svoj najbrzi socket dobija tek prvu ozbiljnu m-atx! :d
Da su i dalje konkurentni po pitanju cene/performanse - jesu, ali to nije jedino sto se gleda...
Ko ima malo vise love da pljune za plocu i cpu samo ce okrenuti glavu, za takve ima samo jedno jedino resenje - INTEL!
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Simpaticna ploca, kao sto rece Zombi mozda i kasno stize.
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Ja ne hejtujem, samo kazem kako jeste.
5 god za sta? Multimediju i manje zahtevne igre? :d
Mogu oni njih furati jos godinama, samo malo po malo skresu cene. Intel mic po mic ali polako sve vise odmice, amd-ova dugogodisnja obecanja kako ce svaki novi program/igra izvuci max iz FX procesora i da ce se konacno pokazati njihova prava snaga se nikad nece desiti, a i dalje nas to lazu(evo dx12 najnoviji primer).
Ovde pricamo o plocama, zar ne?
Da li smo ikad imali kvalitetnu m-atx/m-itx plocu za neki amd performance socket? Dakle ne pricam o APU. Od AM2 pa na ovamo da sagledamo situaciju, jesmo imali? Ja se ne secam ni jedne jedine! A m-itx ploce nismo imali uopste! Samo low end m-atx smece.
Zasto niko nije mogao izbaciti ploce manjeg formata godinama unazad? Ljudi su to trazili, proizvodjaci obecavali pa ispalili. Secam se da je Asus obecao m-itx plocu sa 990 cipsetom i da je nikad nisu izbacili. Tako sami sebi ubijaju prodaju na neki nacin. Sta ako neko hoce amd masinu manjeg formata? Ili ima fetis na m-atx ploce, mozda radi neki mod pa mu treba... Ne moze da je ima jer ne postoji odgovarajuca ploca da udomi to. :d
A Intel? Toliko razlicitih i kvalitetnih ploca godinama unazad, za svakog po nesto.
Eto taj ASRock je predstavio m-itx plocu za 2011 v3, a amd za svoj najbrzi socket dobija tek prvu ozbiljnu m-atx! :d
Da su i dalje konkurentni po pitanju cene/performanse - jesu, ali to nije jedino sto se gleda...
Ko ima malo vise love da pljune za plocu i cpu samo ce okrenuti glavu, za takve ima samo jedno jedino resenje - INTEL!
9590 za multimediju ? :) primer samo,i slabiji procesori ce raditi sasvim ok za prosecnog korisnika,kakav sam ja ,ti i 50 posto ljudi ovde,samo sto neki tripuju da su ultra napredni,a ispod stola im bleji am3 socket ili nesto jos gore :) zavrsavam polemiku,posto me mrzi da se strucno natezem dal je potrebna ova ploca ili ne :D <3
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Da li bi ovo moglo da tera 8350 sa blagim OC-om?
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Vrv da, ali bez da silujes napon, ja iskreno ne bi pokusavao to vec samo koliku frekvenciju mogu da izvucem na stock voltazi.
9590 za multimediju ? :) primer samo,i slabiji procesori ce raditi sasvim ok za prosecnog korisnika,kakav sam ja ,ti i 50 posto ljudi ovde,samo sto neki tripuju da su ultra napredni,a ispod stola im bleji am3 socket ili nesto jos gore :) zavrsavam polemiku,posto me mrzi da se strucno natezem dal je potrebna ova ploca ili ne :D <3
Ivini molim te, ja jesam napredan korisnik i ja zahtevam mnogo. To sto nemam hiljade i hiljade evra da priustim sebi sve sto zelim ne znaci da cu biti zadovoljan sa stvarima koje imam i da cu cutati.
Proguglaj detaljno o cpu testovima igara, sta drugo da ti kazem.
I nemoj pricati napamet, odkud ti znas sta ce biti za 5 godina? Ne mozes tek tako lupiti nesto i misliti da si siguran bez mnogo razmisljanja. Ovo nije period kakav je bio izmedju 2007 i 2012 kada je malo igara zahtevalo nesto jace procesore. Tek cemo poceti da dobijamo sve zahtevnije i zahtevnije igre, imamo i sad mrcina ali ovo sto sledi...
Bez uvrede, ali mislim da daleko vise od tebe znam o tome koliko je AMD obecavao jos pre nego sto je izasla prva generacija FX procesora, a tek koliko kad su se pojavili i bili su epic fail(sto su doduse nesto kasnije uspeli da spase drasticnim obaranjem cena). Ja sam pratio sta se desavalo, a ti? Nadji mi jednu igru u kojoj FX 8150 moze da razvali i7 Sandy, cesto ne moze izaci na kraj ni sa Bloomfield/Lynnfield i7. Nadji mi igre(sem mozda Crysis 3) u kojima FX 8350 moze konstantno da izdominira i7 Ivy/Haswell.
Meni je cela ta prica oko AMD-a od izlaska Buldozera teski smor.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Nadji mi igre(sem mozda Crysis 3) u kojima FX 8350 moze konstantno da izdominira i7 Ivy/Haswell.
Meni je cela ta prica oko AMD-a od izlaska Buldozera teski smor.
Ja ne kapiram zašto ljudi redovno upoređuju FX i i7 procesore koji su duplo skuplji. Razlika između FX i i7 procesora će se primetiti tek ako imaš grafu od 500e i juriš neke besne rezolucije, ispravite me ako grešim.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Primetice se i sa znatno jeftinim kartama. Ne znam koliko si gledao testove ali kako rezolucije rastu cpu u vecini igara postaje sve manje i manje bitan jer graficka radi veci deo posla. Delimicno zato sto je AMD pucao na njih a ne mogu se izboriti ni sa i5, u slucaju Buldozera ni sa svojim starim Phenomima II. Mi mozemo za manje pare ponuditi isto ili vise, samo cekajte, doce situacija na svoje, optimizovace se softver, aplikacije ce moci iskoristiti sva ta silna jezgra, FX ce pokazati svoju moc.... :d To slusam od kraja 2011. godine i jos se nije desilo. :d
Nije problem da ga poredimo i sa i5, opet jeftini ali opet zaostaje.
Sve sto zelim da kazem je da ne vredi bacati silne pare na neki od najjacih FX procesora i high end plocu. Ako se to vec radi Intel kombinacija nije cenovno previse daleko a nudi vise u svakom pogledu.
Stojkovic je pokrenuo temu o tome koliko je future proof ulagati u am3+ a ne ja, samo sam mu odgovorio.
Launch FX Piledriver procesora 23.10.2012... prva pristojna m-atx ploca za njih 2 ipo godine kasnije. :d To se zove tajming, pokidali su! :rotf:
 
Poslednja izmena:

mzx1976

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.11.2012.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Hp Gaming Pavilion 15
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5800X, CM MasterLiquid 240
Motherboard:
MSI MPG X570 Gaming Plus
RAM:
HyperX Fury 3200 4x16Gb DDR4
VGA & cooler:
AsRock RX6800 Phantom Gaming 16 GB
Display:
Iiyama Red Eagle G Master GB3461WQSU
HDD:
Adata XPG 8100 500 GB; Adata XPG 8200 1 TB
Case:
BeQuiet Silent Base 801
PSU:
EVGA SuperNOVA G2 850W
Mice & keyboard:
Anne Pro; A4Tech X7
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10; Firefox
Pre nekoliko meseci ušao sam u dijalog sa "nasprednim" korisnicima računara. E sad lepo mi definiši šta je napredno. Igraš igre na njemu, projektuješ, koristiš ga za neki biznis ili samo pričaš. Puko testiranje i rad sa brojkama nije napredno. Evo ja koristim računar bar 6 sati na dan na poslu plus kući pa nesmatram sebe naprednim. Znam Syngo napamet. Windows poznajem. Bavim se malo u slobodno vreme i dizajnom i fotografijom ( totalni amater ) i svugde po malo koristim računar. Ali i dalje ne razumem šta je napredno. AMD ili Intel meni i za 95% korisnika nije bitno. Ali foliranje tipa meni treba i7 zato što mislim da sam napredan. Samo nešto da dam za primer. Navigator radna stanica Siemens CT aparata pokreće Opteron procesor. Isto važi i za današnje Via radne stanice. Ti računari rade posao i to pakleno dobro. Zašto u njih nije stavljen najači procesor iz Intelove ponude pa da budu "brže, snažnije i sl". Jednostavno su najoptimalnije rešenje. To je i poenta svega. I ova ploča za AMD je sasvim solidno i optimalno rešenje za gomilu korisnika. Pa iako je stigla kasno na tržište.
 

motosrbin

Newcomer
Učlanjen(a)
31.03.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hoce li biti uskoro kod nas ova ploca da se kupi?
 

mean_machine

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2013.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX8300 & Nepton 140XL
Motherboard:
ASUS SaberTooth 990FX R2.0
RAM:
KINGSTON 8GB DDR3 1333mhz
VGA & cooler:
MSI 7970 TW
Display:
PHILIPS 244E
Sound:
Realtek
Case:
HAF 932 & ATC-201
PSU:
RECOM 750W
Internet:
KBCNET
OS & Browser:
WIN7 64bit & Chrome

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Kapiram da je bolja ploča jer ima 970 čipset, a ovaj Asus sa linka koristi AMD 760G (780L)/SB710 čipset. Ploča je u inostranstvu oko 70e.
 

mean_machine

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2013.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX8300 & Nepton 140XL
Motherboard:
ASUS SaberTooth 990FX R2.0
RAM:
KINGSTON 8GB DDR3 1333mhz
VGA & cooler:
MSI 7970 TW
Display:
PHILIPS 244E
Sound:
Realtek
Case:
HAF 932 & ATC-201
PSU:
RECOM 750W
Internet:
KBCNET
OS & Browser:
WIN7 64bit & Chrome
Kapiram da je bolja ploča jer ima 970 čipset, a ovaj Asus sa linka koristi AMD 760G (780L)/SB710 čipset. Ploča je u inostranstvu oko 70e.
Bice zanimljivo videti kakve su OC mogucnosti ploce. Morala bi biti solidno bolje od matore Asus ploce. Asusova ploca je kod nas 56evra.
 

motosrbin

Newcomer
Učlanjen(a)
31.03.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znamo koliko kosta u inostranstvu

Ako ima neko informaciju od uvoznika, da li ce je nabavljati i prodavati kod nas? Bio bih zahvalan da saopsti. Inace ja sam bas zagrejan za ovu plocu i kupio bih je. Cak sam se i kod likova sa kp-a sto dopremaju iz madjarske raspitivao. Kod madjara je ima s tim da je malo skuplja kod nasih preprodavaca. A ja se nesto nadam da ce i kod nas uskoro da stigne, pa da uzmem domacu, prvenstveno zbog garancije. Nesto mi ta garancija preko treceg lica u drugoj drzavi ne ostvariva. :d
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
ako kupis od proverenog lika potpuno je ostvariva,ne trebas brinuti zbog toga.
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Zna neko šta je promenjeno kod 2.0 revizije?
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
Sad videh da je R2.0 u stvari za ATX varijantu.:)
 
Vrh