• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ARGB kontroleri

Kosmi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.01.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen™ 7 2700X-AMD's Wraith Prism Cooler
Motherboard:
Asus TUF B450M-PLUS GAMING
RAM:
2x8Gb Kingston Hyperx Fury Black 3200 MHz
VGA & cooler:
Gigabayte- GeForce® GTX 1060 WINDFORCE OC 3Gb
HDD:
SSD 512Gb Patriot p200
Case:
MS Industrial Metropolis pro
PSU:
Thermaltake 530w
Internet:
SBB 100Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Ovako, uz MS Industrial metropolis pro kuciste sam dobio ugradjen kontroler i argb ventilator(skoro isti kao sama). Njegova koneckcija je 6-pinska, stim sto kontroler koji sam dobio ima jos dva slobodna 6-pinska kontrolera i jedan 3-pinski kabl sa muskim i zenskim delom. Ja bih da imam vise od 3 ventilatora u kucistu i razmisljam se da uzmem raidmax nv-r120fb3(dolaze 3 u komadu sa svojim kontrolerom). Sada posto raidmax je 3-pinski i njegov kontroler ima posebno izdvojen 3-pinski ulaz za maticnu plocu. Mene zanima da li mogu da iskoristim taj ulaz i da u njega ubacim 3-pinski kabl od controlera koji sam dobio uz kuciste i da tako dobijem dva vezana kontrolera koja bih kontrolisao preko dugmeta za efekte koje se nalazi na gornjem delu kucista?

U slucaju da ne moze da se sprovede ideja, da li je onda moguce povezati vise od 3 ventilatora na dobijeni kontroler ili moram da trazim proizvodjace argb kulera koji su kompatibilni sa 6-pinskim ulazima?
U slucaju da je izvodljivo voleo bih da mi napisete kakvi su raidmax kuleri(kvalitet hladjenja, rgb) i da mi preporucite jos neke koji bi lepo isli uz napomenute(najvise me zanimaju sa rgb ring)?
 
Vrh