• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AOC M2470SW, problemi i zamena za monitor

Zamachi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,

Kupio sam monitor koji je naznacen u naslovu za vreme Black Friday popusta u WinWin-u. Bio je na snizenju jedno 3-3.5k dinara, a inace bi kostao oko 14k dinara. Pretpostavio sam da je ovo dobra ponuda, s obzirom da su monitori tog ranga cena solidni, ugrabio sam priliku. Nisam nigde mogao naci review za taj monitor, tako da je verovatno moja greska jer se ispostavilo da je monitor loseg kvaliteta.

Naime, u igrama se javlja "ghosting" efekat(ukoliko gledate u neki mracni objekat, ugao ili sta vec, pomerate kameru u nekom smeru, u suprotnom smeru javice se trag istog predmeta, uglavnom plave ili crvene boje). Ovo izgleda uzasno ukoliko je igra stavljena u mracnom ambijentu. Takodje, na monitoru boje izgledaju nekako izbledele, kada sam radio kalibracioni Lagom test za monitore, nisam mogao uopste podesiti ostrinu, gamu, kontrast tako da sve ispadne onako kako treba ispasti po instrukcijama tog testa. Mislim da je to zbog toga sto su VA paneli jako loseg kvaliteta, ali opet, nisam strucan po tom pitanju.

Planiram da vratim ovaj monitor u WinWin i da:

1. Uzmem neki drugi monitor uz manju doplatu(jer ne vidim dobre monitore koji su u rangu od 10k dinara);
2. Trazim da mi vrate novac i uzmem sam negde neki drugi monitor(sto ne verujem da ce se desiti, jer mi to nisu omogucili za neispravne uradjaje, iako su to morali da urade...)

Ukoliko dobijem RMA, mozete li mi predloziti neki monitor koji kosta 12-13k dinara, i solidan je izbor za gejming(ne treba mi FreeSync/Gsync tehnologija). Mogu povecati novaca do 15k dinara ukoliko je neophodno, ali ako mogu lepo da se igram i za manje pare, onda nema potrebe. :-)

Prijatan dan/vece.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.568
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Efekat koji ti se javlja imao sam i ja na monitoru.


Ja ovo drzim na 20 i nemam taj efekat. Pitanje je samo da li tvoj monitor ima tu opciju za podesavanje.

Ne verujem da ce u WinWin da pristanu na bilo sta (ako je proslo vise od 8 dana od kupovine) jer to nije kvar monitora nego je jednostavno takav panel a tvoje je da se informises pre kupovine. Probaj ali mislim da od zamene nema nista. Nek ti je sa srecom :/
 

Zamachi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
AOC monitori uglavnom imaju Overdrive koji bi trebalo da eliminise slicne efekte. Problem je sto kad iskljucim Overdrive, neutralisan je ghosting drugacije boje od objekta, tako da i dalje ima "ghostinga", ukoliko ga stavim na najjace podesavanje, onda se javlja samo "ghosting sa drugacijom bojom objekta", a balans izmedju ta dva bas lepo ne funkcionise, tako da sam zaglavljen s time sto imam. Slazem se da je trebalo da se vise informisem pre kupovine, no nisam mogao nigde naci ozbiljnijih recenzija, nego sve sto sam mogao naci na domacim sajtovima je da nema "negativnih strana"... Tako da sam pod losom pretpostavkom da ce monitor koji kosta 14k biti dobra kupovina, posebno na onolikom snizenju(s obzirom da je u rangu monitora koji imaju freesync). Moracu se navici na ovo sto imam. Hvala
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
Čekaj. Ti si ga kupio pre više od mesec dana i tek sad si se setio da ga vratiš?
 

Zamachi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.12.2017.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam se tek sad setio, nego sam tek sad primetio, kao sto rekoh, ovo se ne vidi u svim situacijama, samo u okruzenjima s bojama malog osvetljenja(kod jarkih boja se to uopste ne vidi), pa cak i tada je neophodno naci odredjen ugao, situaciju...
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
Možeš da ga reklamiraš pa ako ti se servis odobri zamenu ili povrat novca uzmi drugi. Ne verujem da će ti u radnji zameniti bez da ga pošalju na servis prvo.
 
Vrh