• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Alcatel POP Star Ne rade mobilni podaci

nixysx

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drugarica ima taj Alcatel Pop Star i nece da se ukljuce mobilni podaci, ima dual verziju. Prebacivao sam karticu u oba slota. Ima podesavanja vipa za mobilne podatke, sve je okej namesteno. Ali kada hocu da ukljucim internet nista se ne desava, nece iznad signala da se pojavi "H, H+, E" ni 3G ni 2G, sve je automatski tu namesteno 2G/3G kazem sve je normalno ali nece internet. Sim kartica od operatera je ukljucena, u drugom telefonu radi internet. Sta moze biti? Da nije ostecena od dekodiranja?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
dekodiranje tog modela se radi tako sto se kuca kod za otkljucavanje mreze, tako da od dekodiranja ne moze nista da se desi... verovatno je problem ili do samog softvera ii do verzije softvera..
treba mu uraditi jedan factory reset za pocetak a ako ne pomogne, trebalo bi upisati ponovo sistem, tj.isflesovati telefon..
 

nixysx

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To sam i ja mislio, jer nema nijednog drugog resenja. E sad ne bih znao kako taj Alcatel da isflesujem. Samsung ide na Odin, sony na onaj sony flash tool, iPhone iTunes i tako dalje, nikad nisam to radio s Alcatelom tako da ne znam, ali odradicu factory reset i update sistema ako ima


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
sp flashtool je za sve mtk bazirane uredjaje.. treba ti softver za njega, mislim da imas na 4pda

TCL-5022D-RU.zip
flashtool
ovo je za model sa dve sim kartice, 5022D i za rusko trziste je, mislim da nema srpski meni...

ako ti je model sa jednim sim, tj.OT-5022X, moras naci softver za njega...
sta god radio, odstikliraj Preloader, tj.ne flesuj nikako Preloader!
i budi svestan da mozes oterati telefon u vecna lovista ili u neki servis koji ce ga znati oziveti ;)

:wave:
 
Vrh