• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ADSL prekid u radu

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav. Imam problem sa Telekomovim uslugama, u pitanju je box paket TV, internet i fiksni telefon. Do pre par dana sve je radilo normalno. I odjednom je fiksni telefon poceo da susti. Internet i TV se prekidaju na svakih 5 minuta, takodje se prekida i kada se koristi fiksni telefon(nebitno da li neko nazove ili ja nekog zovem) u oba slucaja veza sa internetom i tv prestaju sa radom. Da li neko zna u cemu je problem. Zvao sam Telekom rekli su mi da nije do njih..
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Da li se neko "igrao" sa adsl spliterom? Jednostavno, njemu je uloga da takve stvari eliminiše (prekide interneta u slučaju telefonskog razgovora/poziva, šuštanje u slušalici dok je modem uključen...).

Možeš da proveriš da li je to tako što ćeš liniju koja dolazi iz utičnice u zidu priključiti direktno na adsl modem i proveriti da li se internet prekida.

Ako je spliter dobro označen onda se na njemu nalaze 3 utičnice: jedna ulazna (line) i dve izlazne (phone i internet/ads(modem). Nekad su dve izlazne utičnice pogrešno označene.

Proveri, probaj...
 

Ledeni Cojk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.09.2015.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Da li se neko "igrao" sa adsl spliterom? Jednostavno, njemu je uloga da takve stvari eliminiše (prekide interneta u slučaju telefonskog razgovora/poziva, šuštanje u slušalici dok je modem uključen...).

Možeš da proveriš da li je to tako što ćeš liniju koja dolazi iz utičnice u zidu priključiti direktno na adsl modem i proveriti da li se internet prekida.

Ako je spliter dobro označen onda se na njemu nalaze 3 utičnice: jedna ulazna (line) i dve izlazne (phone i internet/ads(modem). Nekad su dve izlazne utičnice pogrešno označene.

Proveri, probaj...
Nije se niko igrao sa spliterom pre nesto vise od 2 meseca ljudi iz telekoma su dolazili da menjaju opremu i zamenili ruter i spliter i sve je radilo kako treba, ne mogu liniju iz zida direktno na ruter da povezem jer je kabal kratak tacnije ima ga dovoljno taman do splitera da dodje. Sad sam iskljucio telefonski prikljucak iz splitera i internet i tv rade ali telefon i ako bez prikljucka susti i dalje.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.753
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Misliš, nema kabl - nema signal, ali šušti ?
 
Vrh