• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Acer XV240Y Nitro XV0 LED

Dzole

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pošto sam nekoliko puta zatražio pomoć na forumu i istu dobio u rekordnom roku, želeo sam da i ja isto učinim i da se na taj način odužim. Pre mesec dana kupio sam gore naveden monitor pa bih izneo utiske u slučaju da se neko razmišlja da kupi baš ovakav monitor. U pitanju je Acer-ov monitor koji ima 24'', platio sam ga 24.400 dinara u radnji, nisam siguran da li je još uvek na popustu. Što se tiče samog monitora, neke karakteristike su AMD Freesync, 144Hz, vreme odziva 2ms, IPS panel. Sam monitor je izrađen od nekvalitetne plastike koja pucketa i savija se na dodir, dok je postolje izrađeno od metala u suštoj suprotrnosti od samog monitora. Monitor može da se okreće od horizontalnog ka vertikalnom i u visinu odozgo na dole, mana je jer ne može da se okreće levo-desno, a da se postolje ne pomera. Pakovanje se sastoji od niza kablova(HDMI, DP, naponski(EU/USA)). Nakon mesec dana moje mišljenje je da monitor vredi kupiti za taj novac iako ima dosta mana koje su česte kod niskobudžetnih monitora, ali i dosta pogodnosti na kojima bi pozavidili i oni skuplji monitori. Monitor poseduje zvučnike(ne tako dobrog kvaliteta, ali ceni se trud :D) i rekao bih, predstavlja neku zamenu za AOC 24G2U monitor ako ne i bolje(Nisam isti koristio, ali po karakteristikama čini se boljim). U svakom slučaju opis monitora možete pronaći na internetu i videti da li vam se isplati, ja sam samo hteo da prikažem ono što slika ne može pa ako vam smetaju neke od ovih stvari onda monitor nije za vas. Hvala još jednom svima koji su mi pomagali i odgovarali na pitanja koja sam postavljao.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.740
Rezultat reagovanja
9.114
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ova mana koju si naveo za pucketanje plastike je uslovna - primećuje se ako se često pomera monitor. Onaj ko ga ne bude često pomerao neće to primetiti. Onaj ko će često menjati položaj ili orjentaciju monitora - ... :eek:

Kako si zadovoljan slikom, prikazom...?
 

Dzole

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Što se tiče plastike osim pucanja kao da se na vrhu monitora vidi ekran tj propušta svetlost na spoju između ekrana i plastike, što kažeš ako se ne pomera i ne primeti se puno, al ovo se primeti ako tražiš dlaku u jajetu :D. Što se tiče slike prilično sam zadovoljan, ne vide se pikseli, postoje razna podešavanja kao i uključivanja HDR-a, sad da sam koristio neki skuplji od 30000 pa da ih uporedim. Rekao bih da je taj deo odrađen kvalitetno tj. da na njemu nisu štedeli. Meni lično smeta Brightness za moj ukus previše svetlo, još uvek se navikavam.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.740
Rezultat reagovanja
9.114
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Probaj da se poigraš podešavanjima osvetljenja i kontrasta. Koji kabl koristiš za povezivanje s računarom? Koju grafičku imaš?

Bilo bi lepo da su, npr. štedeli na plastičnom oklopu zarad očuvanja kvaliteta panela.
 

</Miki>

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.07.2019.
Poruka
3.637
Rezultat reagovanja
2.937
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Motherboard:
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM:
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
HDD:
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
Case:
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
PSU:
Antec HCG 650W Gold
Mice & keyboard:
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro
Internet:
SBB EON FULL 300/30
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64 bit, Google Chrome
Other:
Apple iPhone 12 64GB, Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
Što se tiče plastike osim pucanja kao da se na vrhu monitora vidi ekran tj propušta svetlost na spoju između ekrana i plastike, što kažeš ako se ne pomera i ne primeti se puno, al ovo se primeti ako tražiš dlaku u jajetu :D. Što se tiče slike prilično sam zadovoljan, ne vide se pikseli, postoje razna podešavanja kao i uključivanja HDR-a, sad da sam koristio neki skuplji od 30000 pa da ih uporedim. Rekao bih da je taj deo odrađen kvalitetno tj. da na njemu nisu štedeli. Meni lično smeta Brightness za moj ukus previše svetlo, još uvek se navikavam.
To sto propusta svetlost izmedju ekrana i plastike se zove ghosting koliko znam. To je normalno za taj cenovni rang i tu klasu monitora. Valjda?!:rolleyes:
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.740
Rezultat reagovanja
9.114
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@</Miki> : ghosting je nešto drugo; ovo se dešava i kod laptopova ako posmatraš, recimo, samo levu ili desnu ivicu pod veoma tupim uglom u odnosu na nju. Tada se vidi osvetljenje duž cele ili dela te ivice.
 

Dzole

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Probaj da se poigraš podešavanjima osvetljenja i kontrasta. Koji kabl koristiš za povezivanje s računarom? Koju grafičku imaš?

Bilo bi lepo da su, npr. štedeli na plastičnom oklopu zarad očuvanja kvaliteta panela.
Smanjio sam ja u podešavanjima pošto inače ne volim jaku svetlost tačnije ne prija mi, ali to je samo do mene. Povezao sam sa DisplayPort-om na 5500XT grafičku. Igrao sam npr Valorant i mogu reći da vidim razliku u brzini u odnosu na 60Hz, nije ono lažno 144Hz reklame radi, igrica je čak i nameštena automatski na 165Hz pošto piše u opisu monitora Oc do 165Hz mada nisam ekspert da primetim i izmerim tačnost tih informacija.
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
To sto propusta svetlost izmedju ekrana i plastike se zove ghosting koliko znam. To je normalno za taj cenovni rang i tu klasu monitora. Valjda?!:rolleyes:
Ghosting je zapravo kada vidis duhove,spor response time ili osvezavanje slike. Pa kad recimo brzo vrtis mis na desktopu,vidis 10 strelica tj. njenih duhova. :)
A ovo sto je on opisao spada u neku vrstu backlight bleeding-a. :)
 

Dzole

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
To sto propusta svetlost izmedju ekrana i plastike se zove ghosting koliko znam. To je normalno za taj cenovni rang i tu klasu monitora. Valjda?!:rolleyes:
Rekao bih da je normalno, teško je primetiti ako ne zagledaš i ne predstavlja neki problem. :)
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.740
Rezultat reagovanja
9.114
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Smanjio sam ja u podešavanjima pošto inače ne volim jaku svetlost tačnije ne prija mi, ali to je samo do mene.
Pokušaj da iskoristiš funkciju Night Light koja postoji u Windows 10. Meni to savršeno odgovara u kombinaciji sa Low Blue Light podešavanjima monitora. :geek:
 
Vrh