• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

40/42/43'' 4K TV sa cistim prikazom texta

DarkNinja

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.11.2009.
Poruka
32
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-3570K
Motherboard:
Asus P8Z77-M PRO
RAM:
2x4GB Patriot IEM 2133 Mhz
VGA & cooler:
Intel HD4000
Display:
LG M227WD-PZ
HDD:
2,5'' WD3200BEKT
Sound:
ALC 892 onboard
Case:
CM Centurion 540
PSU:
Seasonic 430GB
Optical drives:
NEC 7200S
Other:
HP NC6400
Pozzz kolege forumasi,

Namera mi je da uzmem neki 4K tv koji bi mi sluzio umesto monitora, ali mi zbog kodiranja treba nesto sto ima ostar i cist prikaz texta. Znam da mi tu treba TV koji ima chroma 4:4:4 ali nikako da nadjem neki model kod nas po radnjama.
Probao sam kako socijalne varijante tipa skyworth 43E5600(mislim) koji je u to vreme bio na popustu u emmi-ju tako i par modela od LG-a i Samsung-a koji su se kretali cak i oko 100k din, ali i na njima prikaz nije bio bas najsrecniji, tj bio je mutan kada se gleda sa standardne blizine tipa 50cm.
Povezivanje je bilo preko laptop-a, HP 6470b sa DP->HDMI adapter/kablom tako da tu ne bi trebalo da postoji ogranicenje sto se tice konekcije.

Moje pitanje je da li mozda neko od vas, ko je prosao vise od mene sto se tice monitora ima neki predlog sta bi moglo da se uzme za 400-500e a da je velicine oko 40-43" a da je u najboljem slucaju on licno probao i uverio se u cist prikaz texta?

Hvala unapred. :ziveli:
 
Vrh