• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

3G usb modem i tablet

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Posedujem Prestigio 5080c pro tablet, koji kao i većina jeftinih Tableta, nema mogućnost ubacivanja sim kartice. Pošto je tablet pre svega namenjen mom ocu koji povremeno ide u selo(istočna Srbija) bilo mi je bitno da vidim kako to funkcioniše sa 3G usb modemom. Zahvaljujuću dobroj volji kolege nam vodoons-a dobio sam na zajam Alkatel X080 HSUPA usb modem. Alkatel zvanično nije na listi podržanih modema za ovaj tablet ali ja nisam primetio nekih većih problema u radu(bar što se tiče modema).
Nažalost na kraju nisam otišao u selo i proverio kakva je pokrivenost 3G signala ali sam zato prošetao po Novom Sadu i izmerio brzine u različitim delovima grada.(možda nekom i bude koristilo :) )
Na sledećoj slici možete da vidite ražličite brzine izmerene na nekoliko lokacija u Novom Sadu.
Crna je merenje obavljeno u mom stanu u blizini Socijalnog, narandžasto predstavlja merenje u blizini Merkatora, plavo je izmereno na Podbari blizu Kvantaške pijace a zelenom bojom je označeno merenje na Detelinari u blizini početne stanice autobuske linije br.3 .


ovo je izmereno u mom stanu


Korišćena je MTS kartica sa mix net paketom.

Problema sa 3g signalom sam imao dok sam bio kod devojke u stanu gde uopše nije bilo signala (To su neke stare zgrade na Detelinari koje imaju valjda betonske ploče sposobne da izdrže nuklearni napad). Povremeno se dešavalo i da u toku laganog surfovanja pukne veza a jedino rešenje da se veza uspostavi je bilo vađenje modema i ponovno uključivanje
Ono što nisam uspeo je da nateram modem da radi u 2g režimu iako postoji ta opcija kada uđem u podešavanja na tabletu.

Sve u svemu zadovoljan sam kako radi i sada mi je slika dosta jasnija.
Hvala Vodoons.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nema na cem.. A hvala tebi na deljenju informacija ;)
 
Vrh