• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Arch Linux

FibreOptic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.02.2018.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2GHz & Box cooler
Motherboard:
AM4 Asus Prime B350M-A
RAM:
2x8GB DDR4 Kingston HyperX 2400mhz
VGA & cooler:
GTX 1060
HDD:
Samsung 870 EVO 250GB, Seagate Barracude 1TB
Case:
MS Cyclops IV
PSU:
LC Power 600W
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Brave
Da li neko ima iskustva sa Arch Linuxom? Pokusavam da ga instaliram na virtuelnoj masini preko python skripte i uvek mi izbacuje istu gresku.
Evo klip, pa ako neko moze da mi kaze da li ja nesto radim pogresno, ili je greska u python skripti?

 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ceo koncept Arch Linux-a je manuelna instalacija bez ikakvih skripti. Skripta koju su autori ubacili je sveža, i na nekim sistemima ne radi uopšte. Ako si se već odlučio za Arch linux, odvoji malo vremena, isprati ceo ručni proces sa Arch Wikija. To nije nikakav bauk i vrlo je jednostavno. Pošto sve radiš u virtuelnom okruženju, to je idealna prilika da naučiš. Znanje koje stekneš ručnom instalacijom se bez problema može primeniti za "popravku" bilo koje druge Linux distribucije. Naravno, ovo ne važi ako samo pratiš uputsvo a pri tome ne razumeš zašto se to radi tako kako je opisano, onda Arch Linux nije za tebe.
 

pyntux

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.02.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 2700x & Deep Cool Gammax GT
Motherboard:
AsRock B450 fatal1ty gaming
RAM:
G.Skill 2x8gb 3200
Case:
Alexander Weiss Skywalker C903
PSU:
Seasonic focus plus 750 gold 750w
Mice & keyboard:
Marvo scorpion M720W & Rampage KB-R79
Ne znam da li je tema jos ziva, ali ako ces da probas Arch, probaj ga sad sa "archinstall" skriptom.... Doduse, ne mogu da budem siguran da radi.... Ja sam na Archu od 2008. godine, pa mi rucna instalacija deluje kao "to-go" opcija, no probao sam i skriptu i radila je u vecini slucajeva... imala je problem sa particionisanjem npr... osim ako izaberes da sama sve odradi sa tvojim diskom....
 

FibreOptic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.02.2018.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2GHz & Box cooler
Motherboard:
AM4 Asus Prime B350M-A
RAM:
2x8GB DDR4 Kingston HyperX 2400mhz
VGA & cooler:
GTX 1060
HDD:
Samsung 870 EVO 250GB, Seagate Barracude 1TB
Case:
MS Cyclops IV
PSU:
LC Power 600W
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Brave
Ne znam da li je tema jos ziva, ali ako ces da probas Arch, probaj ga sad sa "archinstall" skriptom.... Doduse, ne mogu da budem siguran da radi.... Ja sam na Archu od 2008. godine, pa mi rucna instalacija deluje kao "to-go" opcija, no probao sam i skriptu i radila je u vecini slucajeva... imala je problem sa particionisanjem npr... osim ako izaberes da sama sve odradi sa tvojim diskom....
Na Archu sam vec godinu dana, fino se snalazim. Uopste nije bilo tako tesko instalirati i podesiti sve, samo sam ja bio lenj tad da pogledam malo archwiki. Jeste ekipa na njihovom forumu bila malo "hladnija", ali je archwiki solidno napisana i nije tesko snaci se.
 
Vrh