• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Baterija Telefona

Cruber

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.06.2018.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 8600k , CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
AS Rock Z370 Pro 4
RAM:
HyperXFury DDR4 2x8GB 2666MHz
VGA & cooler:
Gtx 1060 6GB Aorus
Display:
Benq Zowie XL2411P, 144Hz/1ms
HDD:
Samsung 250GB 860 Evo
Case:
Alexander Weiss c903
PSU:
Cooler Master 500W Elite v3
OS & Browser:
Winows 10 64x Pro , Chrome
Pozdrav ekipa,pre 15-ak dana sam uzeo telefon Samsung Galaxy S6 u odlicnom (fizickom) stanju.
Ovako, desava se se telefon kad ga prikljucim na punjac puni preeeduuugo ( oko 8-9 sati ) mu treba da napuni 80,90%. Probao sam na najmanje 10 punjaca ali i dalje isto. Nesto je bolja situacija kad se prikljuci na onaj brzi punjac (~7 sati za 80,90% ).
Takodje, desava se da telefon pokazuje da je na recimo 15% i kad ga ukljucim na punjac iste sekunde baterija skoci na 18% , za par procenata odmah skoci kad se bocne. Kao da je kalibracija baterije losa.
Napunim ga do 100%,a potrosi se za par sati polu-aktivnog surfovanja netom. Igre na telefonu nemam, niti ih igram, jednostavno se pojede baterija ultra brzo.
Sad ne znam da li moze biti baterija ili konektor ili softverski problem, ili pak nesto trece. Na telefonu se ne mogu skinuti ledja tako da ne znam da li je baterija naduvena, ali meni deluje kao da nije, verujem da se moze osetiti u ruci tako nesto. Na zalost u Pozarevcu nema kvalitetnog servisa telefona, u 3 normalnija u kojima sam bio, nemaju poredstavu sta moze da bude, kazu da probamo sa zamenom baterije,pa sta bude. Iskreno, ne baca mi se ~4500-5 hiljada a da nisam siguran da je to.
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Pa verovatno je baterija problem. Meni se brzo praznila baterija, jer je stara bila, mada baterija i na tom novom telefonu nije bas sjajna. Meni se za razliku od tvog punila baterija normalno.
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Telefon je dosta star tako da je i moguce baterija a i kad je velika razlika u padu procenata baterije definitivno nesto nije u redu sa njom, baterija na tom modelu je inace slaba strana, probaj da uradis hard reset, ugasis tel. drzis home dugme i volume up istovremeno i ukljucis ga, uci ce u Odin, tu idi prvo na wipe cash partition, pa onda na wipe data/factory reset tu kada udjes ides na Yes, posle na reboot system now, telefon ce se resetovati i vratiti sve na fabricko, trebace mu par minuta da s eupali, samo ga ostavis i upalice s eza 4, 5 minuta nekad i brze, time ces otkloniti ako ima sistemski problem, pre ovoga uradi backup imenika, poruka, slika....
Posalji ovima poruku u Promobiju da vidis cisto informativno koliko je original baterija, ali moguce da je oko 5 000 din. a oni su ti glavni za Samsung i jedini servis koji valja u ovoj drzavi. Inace njima posaljes telefon besplatno, Samsung telefone odmah rade, isti dan menjaju bateriju i sutra ti besplatno posalju na kucnu adresu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Uroske

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
142
Rezultat reagovanja
32
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700, Cooler Master MasterAir G100L
Motherboard:
Gigabyte Z370P D3
RAM:
Kingston Fury HyperX 16gb
VGA & cooler:
GeForce GTX 1070TI 8GB
Display:
ASUS ROG Swift PG279Q
HDD:
Kingston 240gb SSD, Toshiba 1TB 3.5" SATA II
Case:
Cooler Master MasterBox Lite 5
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Mice & keyboard:
Razer Mamba, Razer BlackWidow Elite
OS & Browser:
Windows 7, Google Chrome
Other:
Transcend TS1TSJ25M3 1TB
Probaj da vratis telefon na fabricka, ja sam imao takav problem pre na huawei p8 lite i nakon resetovanja je bilo sve u redu.Ako ne pomaze onda moguce da je do konektora.Ne deluje mi kao da je do baterije.
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Nego jesi probao da ocistis taj konektor, ugasi telefon, uzmi stapic za usi, izvuci malo vate i sipaj medicinski alkohol pa trlja da vata bas ulazi unutra, samo polako i nemoj da nabijas stapic samo vatu, da ne bi polomio konektor, tu zna da se zavuce štroke pa da bude slab kontakt kad ubodes punjac.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Cruber

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.06.2018.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 8600k , CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
AS Rock Z370 Pro 4
RAM:
HyperXFury DDR4 2x8GB 2666MHz
VGA & cooler:
Gtx 1060 6GB Aorus
Display:
Benq Zowie XL2411P, 144Hz/1ms
HDD:
Samsung 250GB 860 Evo
Case:
Alexander Weiss c903
PSU:
Cooler Master 500W Elite v3
OS & Browser:
Winows 10 64x Pro , Chrome
Hvala svima na savetima. Telefon sam vratio na fabricka cim sam ga uzeo, i to bas kako si naveo gore. Nisam probao da ocistim konektor, probacu danas kad dodjem s posla. Nisam razmiljao o toj opciji ,al probacu bas danas pa cu javiti sta sam uradio. Ako ne pomogne, saljem ga Promobiju da ga srede :)
 
Vrh