• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa 5.1 sistemom

pikl cera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,imam problem sa povezivanjem genius 5.1 sistema.Posto na pc imam integrisanu zvucnu a nemam na maticnoj ploci ulaz za drugu zvucnu radio mi je samo jedan zvucnik i vufer pa sam kupio ovakvu eksternu zvucnu kao u linku ispod ali mi sada svi zvucnici rade a jedan ne radi.Takodje kad prikljucim kablove od vufera i centralnog zvucnika u cent/bass out na zvucnoj vufer ne radi a centralni zvucnik radi a radi vufer samo na front out ulazu.Kako da osposobim da svi zvucnici rade?Palo mi je i na pamet da nije do drajvera posto ih nisam instalirao posto koristim linux mint,da li bi instalacija windowsa resila problem?



Zvucna je ova


https://www.kupujemprodajem.co...DIF-Toslink-61130005-oglas.htm



Ovakvi su zvucnici u pitanju



5.1 Genius SW-HF5.1 4500, (45W+5 - Google-Suche*16W)+Black+wood&client=ubuntu&hs=xX9&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjopbXGsabcAhWLjSwKHeyXCcEQ_AUICigB&biw=1366&bih=645


Hvala...
 

Igorz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2017.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 2600, lc-cc-120
Motherboard:
MSI H61M-P23
RAM:
8gb ddr3
VGA & cooler:
Asus Cerberus 1050ti
HDD:
1tb wd blue
Sound:
Asus xonar dsx, Microlab fc330
Case:
Ms armor
PSU:
Tt se smart 530w
Mice & keyboard:
Logitech G3
Internet:
100 mbps
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
Kingston ssd 120gb
Treba ti driver naravno i onda ces imati opciju da stavis na 5.1 sistem, verovatno ti je po defaultu 2.0 :)
 

pikl cera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci moram da instaliram windows da bih mogao da instaliram drajvere,jer znas da li na linuxu to moze nekako da se sredi?On prepozna zvucnu ali jedan zvucnik konstatno kao god da obrnem kablove ne radi.
 

Igorz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2017.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 2600, lc-cc-120
Motherboard:
MSI H61M-P23
RAM:
8gb ddr3
VGA & cooler:
Asus Cerberus 1050ti
HDD:
1tb wd blue
Sound:
Asus xonar dsx, Microlab fc330
Case:
Ms armor
PSU:
Tt se smart 530w
Mice & keyboard:
Logitech G3
Internet:
100 mbps
OS & Browser:
Windows 10, Chrome
Other:
Kingston ssd 120gb
Ne razumem se puno stvarno, ali imao sam slican problem jutros(stigla mi nova zvucna), imam 2.1 sistem a nije mi radio jedan zvucnik, I kada sam instalirao driver i namestio u podesavanjima radilo je sve, jer ti je po defaultu namesteno na stereo zvuk I nema teorije da ti radi 5.1, probaj da instaliras one drivere iz oglasa mada ne verujem da ce ti raditi pa vidi, ili idi na opcije zvuka pa vidi jel tamo imas da podesis na 5.1
 

pikl cera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U opcijama zvuka prepozna zvucnu i namesteno je na 5.1,probacu windows pa cu da vidim sta kaze.
 
Poslednja izmena:
Vrh