• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Misljenja :Asus ROG Rampage VI Extreme vs Aorus x299 gaming 9

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ovo je definitivno najgore vreme za kupovinu procesora,jer za manje od 6 meseci izlaze novi zen optmizirani procesori dok intel trenutno smrdi primamljivo sa svojim kvalitetnim plocama i visoko oc procesorima...no,bilo kako bilo,zanimaju me misljenja PC community-a o ovim plocama....Po vasem misljenju,prednosti i mane jedne i druge ploce....kao i alternativa asusovoj apex verzija....Let the games begin!
 

Gajbotron

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2016.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Trenutno u fazi testiranja...... jos uvek pati od decijih bolesti, bios apdejtovi se nizu iz meseca u mesec.... Ali generalno ploca je zaista namenjena OC entuzijastima. Uz adekvatno hladjenje i delidovan i9 cpu samo nebo je granica.... montiram uskoro sve na test bench i stavljam ekwb hladjenje na cpu a tu mi je sada i delidding tool pa cemo videti na koliko ce ovaj 7920x pevati, 4.7ghz sigurno a moguce i do 5Ghz ako se ispostavi da je dobar primerak.... Anyway GOMILA opcija u biosu kao i sjajna arhitektura same ploce...


 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Pazi samo da ne upalis naponsku. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ploca ima sve kvalitetne elemente na sebi,ali je uzasno lose dizajnirana, jer pola stvari su jako nezgodne za upotrebu...tip prvi PCIe slot,prima FE 1080ti i Xp grafe,vecina custom 1080ti no no.Heatsink za VRM i 8 pin konektor,tj prostor izmedju njih je takav da na psu kablovima koji imaju mostic na sebi,moras ga isec dremelom.jedan interni usb 2.0 :D nema m.2 heatsink na ploci ,dimm.2 sa svim 8 stikova rama,pregrejavanje rama i m.2.... :( Nisam zadovoljan placenim,iskreno.Da je lepa,lepa je,da je kvalitetna-kvalitetna je,da je lose dizajnirana-uzasno je dizajnirana.A o AI Suite III necu ni da pricam. :(
P.S moj i9 nema smisl klokovat,delidovan jeste,ali bilo koji video rendering,temp odose gore...Drzim ga na stock ,4000mhz sa asus core enhancement ,prilikom renderovanja mi je sasvim ok za svaki dan.(max 75c)-3 radijatora hlade CPU i GPU,VRM 420,2x360mm :D
Sto se tice OC i igranja igrica,pa mozes staviti i 5,0Ghz temp nece preci 60C :D ...ali pokreni bilo koji video rendering app...:/
 

Gajbotron

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2016.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Rendering i jeste posao zbog kojeg sam presao na ovu platformu prvenstveno, a odmah posle je OBS stream... Dodacu jos 2 identicna stika istog RAM-a kako bi Premiere lakse disao a sto se klokovanja CPU-a tice, tu jos moram da vidim sta i kako. Kakav je BIOS EasyOC na ovoj ploci, jesi li mozda tu radio OC ili custom stavku po stavku u BIOSu?

Ja sam ga stavio na 4.4ghz (all cores) cisto radi testa ali mislim da napon nije dobro usaglasen sa tim taktom, sacekacu test bench da prebacim sve na njega sa ove table stiropora pa cemo videti i kako lezi GPU u prvom slotu (sada nece da bootuje sistem kada je stavim u prvi PCI-E slot, mozda ne naleze dobro...) Sto se VRM i NVME tice, uzeh 2 male Noctue koje se montiraju na brackete iznad tih sekcija tako da ce to biti chill zone...

BTW, drago mi je da ovde ima jos nekoga sa slicnim Rigom, mislim na tebe Marko, da ne spamujemo ovde mnogo, pisem ti na PM dalje...
 
Poslednja izmena:

Marko9111

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.09.2017.
Poruka
187
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Uvek prvo proveri jel grafa dobro legla,treba da cujes jasan klik prilikom instalacije ...
rucno sam klokovao,ne koristim EasyOC/TPU II...
E to je posebna stvar sto mrzim kod ove ploce je fan bracket za hebeni VRM i m.2 :D zato ide monoblok i asus hyper m.2 kartica...
Custom loop ili ostajes na krakenu?
Opet,nemoj kombinirati ram,pa da je i 2 ista.Narocito ne na HCC intelovim procesorima,ceste su greske,nestabilnosti sistema.
 

Gajbotron

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2016.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cekiraj Inbox, ako imas koji minut hteo bih preko chata da te pitam par stvari, tnx :)
 
Vrh