• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Neko ko se razume o napajanjima.

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Onda sam pogresno protumacio napisano. Uglavnom, sad je razjasnjeno definitivno :)
 

komilopov1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.04.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
Imam da dodam nešto što se tiče bequiet! napajanja.

OEM im je uglavnom FSP, starija Pure Power(pre 10-ke koja je izašla još 2013-e) su bila HEC i zbog njih uglavnom bequiet! ima lošiju reputaciju, i sa njima su se uglavnom sretali ljudi kod nas preko prebuildova donešenih iz Nemačke. Od novijih napajanja, 2013 pa na ovamo jedino Dark Power Pro 10 od 850 i više W su Seasonic, ostalo sve FSP.

Kod kupovine bequiet napajanja ATX formata treba se držati 2 pravila:
1. Ne uzimati ispod 400w koliko god bila primamljiva cena jer su druga slabija platforma
2. Ako mislite overklok samo Pure Power(10+), Straight Power(10+), Dark Power Pro(10+)

Napajanja su neverovatno tiha, npr Pure Power 11 700w je pod istim loadom duplo tiše nego 750W Seasonic Prime koji je po performansama naravno dosta ispred, ali i po ceni.
Dark Power Pro 11 je možda trenutno najbolje napajanje koje može da se kupi, najveća mana mu je što nije full modularno iz nekog nepoznatog, barem meni, razloga.
 

komilopov1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.04.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
Što se tiče kupovanja "brendova", svi OEM-ovi imaju bolje i lošije serije, jedino ako nešto ima Delta ime pored sebe znači da je vrhunsko, Seasonic generalno pravi vrlo dobra napajanja, ali je problem što vuku stara napajanja poput S12 i M12 koja im kvare ugled, u svoje vreme su bila skroz ok napajanja, ali danas nema poente uzeti group regulated napajanje, još veća greška, po mom mišljenju, je ta što su izbacili S12III koje čak ni ne prave oni sami, i dve verzije su group regulated, a dve DC-DC koliko sam upućen, nešto kao kod Cooler Master MWE 80+ bronze serije gde verzije <600w nemaju DC-DC
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
Šta nije tek Staight Power top tier ? Vidim da na Pure daju jadnu garanciju od 3g. u odnosu na ostale igrače s Gold certifkatom koji daju 5-7-10g.
A i tišina nije nikakvo mjerilo kvalitete, ako to sadržaj ne prati. Forsiranje "Njemačke" i "tišine" u marketingu me više odbija nego privlači.
Što se tiče S12 i M12, nije problem što se to još uvijek prodaje, nego što mnogi još nisu dosegli taj nivo :D.

Nevezano ... kupovao nekome za konfu napajenje nedavno. Klasa 50-60€. Izgubio sam pola dana da bih iskopao koji od kandidata je manje lošiji izbor. Na kraju kupim napajanje koje je točno dvostruko jeftinije od Sise 750W Platinum s 10g garancije. Znači, ako se gleda samo omjer €/W ta klasa je totalna pušiona bez da uopće gledam certifikat i garanciju. Prvo što mi je upalo u oči koliko su kablovi mekani u odnosu na neko kršteno napajanje. Valjda postoji razlog zašto top tier napajanje imaju krute kablove ... kao npr. više bakra u njima :D.
 
Poslednja izmena:

uco73

Banned
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
267
Rezultat reagovanja
103
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Precision Workstation T7600
CPU & cooler:
Intel Xeon E5-2690 C2 8C 16T 20MB l3 cache 8GT/s QPI
Motherboard:
Dell 082WXT dual 2011 socket
RAM:
32GB QUAD Channel DDR3 Hynix ECC Registered 1600MHz CL12
VGA & cooler:
Nvidia GTX 1080 Ti Asus Turbo 2xLonger Lifespan with Dual Ball Bearing Fan
Display:
Dell S2419HGF 24" 1920x1080 G-SYNC 144Hz 1ms
HDD:
Lite-On IT LCS-256M6S 2,5 7mm, WDC WD10EZEX-00WN4A0 1TB, Toshiba DT01ACA100 1TB, Seagate ST2000VX000
Sound:
Logitech Z323, Philips SHP2500
Case:
Dell Precision T7600
PSU:
Dell D1300EF-00 1300W 180A Delta Electronic
Optical drives:
PLDS DVD+-RW DS-8A9SH
Mice & keyboard:
Zelotes C12 Custom Gaming Mouse , Kingston HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
5Mb/s DL 0,7Mb/ UL tiha jeza, LOPOVI!!!
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Chrome
Other:
Honor 50 Lite + Hisense Infinity H40 Rock
Što se tiče kupovanja "brendova", svi OEM-ovi imaju bolje i lošije serije, jedino ako nešto ima Delta ime pored sebe znači da je vrhunsko, Seasonic generalno pravi vrlo dobra napajanja, ali je problem što vuku stara napajanja poput S12 i M12 koja im kvare ugled, u svoje vreme su bila skroz ok napajanja, ali danas nema poente uzeti group regulated napajanje, još veća greška, po mom mišljenju, je ta što su izbacili S12III koje čak ni ne prave oni sami, i dve verzije su group regulated, a dve DC-DC koliko sam upućen, nešto kao kod Cooler Master MWE 80+ bronze serije gde verzije <600w nemaju DC-DC
Slažem se. Odavno koristim workstation kompjutere (DELL) i svi koriste Deltina napajanja, a vidim i da ih ostali workstation proizvođači isključivo koriste(HP, FUJITSU, LENOVO itd). Ja u T7600 imam Delta napajanje od 1300W i 180A. Apsolutno je bešumno iako ima 2 8cm ventilatora, a ima i dva releja.
Što se tiče napajanja kod nas, nisam siguran da je bilo koje napajanje isto kod nas i u inostranstvu. Bio sam napolju i svašta sam video. Po meni je bolja opcija to doneti iz inostranstva.
 
Vrh